Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (kérdés...

Mit gondoltok erről? (kérdés lent)?

Figyelt kérdés
Ha egy szubkultúra vagy kisebbség néhány tagja a figyelem központjába kerül,akkor meghatározhatják,hogy mások mit fognak gondolni,arról a csoportról,ahova ők is tartoznak. Innen jön a kérdés.Te milyen gyorsan alkotsz véleményt egyes emberekről,bőrszín,vallás,szexuális orientáció,identitás alapján?
2016. nov. 2. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem nem elítélni embereket ezek alapján a címkék alapján, szerintem ebben sikeres is vagyok, de azt nem mondom hogy sztereotíp gondolatok sose ugrottak be a fejembe, de próbálkozok őket a helyükre rakni és nem ítélkezni amíg nem ismerem az illetőt.
2016. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért a rassz,illetve a szexualitás nem ekvivalens fogalmak a szubkultúrával.


Szubkultúrák a vallások,a valamilyen világnézetet csoportba szedő mozgalmak, a stílusok zenében, öltözködésben etc.

Olyan dolgok amiket az ember dönt el hogy képvisel e vagy nem.

A rassz nem ilyen.A szexualitás még vitatott,de sok a genetikai háttér.


Amúgy válaszom.

Bennem is van egy bizonyos szintű előítélet mindenkivel szemben.

Csak nagyon kevés ember van aki annyirasemmilyen minden szempontból,hogy nem tudok még csak előítéletet se mondani.

Nálam egy képviselt eszme,egy megjelenés eléggé mérvadó.

Ismertem már meg embereket persze akik megcáfolták akár negatívan akár pozitívan az előítéletemet de nem ez a jellemző.

2016. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szexualitás alapján nincsenek előítéleteim.

A többivel kapcsolatban a nagy tömegek tapasztalatát tartom szem előtt és óvatos vagyok.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy 3x tettem félre az óvatosságot és adtam lehetőséget - előítélettől mentesen - cigánynak, és mindháromszor keservesen ráfáztam, de voltak más rossz tapasztalataim is.

Ezek után az a véleményem, hogy bizonyos embercsoportok nem véletlenül nem népszerűek, bár ezek között is akad elenyésző kivétel, de sajnos, a nagy számok törvénye alapján, nem ezek a jellemzőjük.

2016. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hh milyen hamar?

Amint megtudom.

De nem.kéne tény tudását véleménynek nevezd.

Úgy kellett volna kérdezd, milyen gyorsan tudjátok meg tényeket arról ha valaki blblabla.

De kérdésed értelmetlen... Amint az ember megtudja..., megtudja..

Nem értem.

Olyan mint... milyen gyorsan fogsz fel valamit... hát basszus... pár század másodperc....

2016. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt nincs gyorsasgi kérdés, hanem eleve kialakult előítéletek vannak, amikre ha az ember odafigyel megpróbál mögé nézni, és vagy jól alakul a megismerés és pozitívan csalódok vagy stimmel az előítéleti mérce.
2016. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pillanatok alatt, természetesen. Vigyázni kell, inkább óvatos vagyok.

Ránézésre eleve sok minden látható, pl. férfira nem fogok ugyanúgy mosolyogni, nehogy azt higgye, hogy kikezdek vele.

Mire kéne gondolni "identitás" alatt?

2016. nov. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!