Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Évi 2-300 millió forintnak...

Évi 2-300 millió forintnak megfelelő dollárt keresnek azok a streamerek, akik egész nap játszanak, és jó játékosok / jó előadók. Fair?

Figyelt kérdés
Vajon korrekt dolog az, hogy a s*ggét a gép előtt meresztő emberek annyit keresnek, mint néhány ember napi 8-10-12 óra gürizéssel egész életükben sem?
2016. nov. 2. 17:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
persze hogy az. Miért nem csinálod te is te szerencsétlen?
2016. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mert nem érdekelnek a számítógépes játékok.
2016. nov. 2. 17:28
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem meresztik a seggüket te gyökér, a profi játékosoknak ez nagyon burutális munka és konkrétan arról szól az élete, hogy jól látszon. Szó nincs arról, hogy ő szórakozna, ő dolgozik.
2016. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az utcaseprő, a bolti eladó, a fodrász, az orvos, a rendőr, a portásbácsi, mindegyiküknek van haszna és hasznos részei a társadalomnak. Az aki milliókat keres azzal hogy játszik (bocsi, DOLGOZIK), haszontalan.
2016. nov. 2. 17:32
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mennyi munkája van abban, hogy olyan jól játszik? Ha te odaülnél, akkor egy pillanat alatt verne péppé. Te úgy beszélsz valamiről, hogy semmit nem tudsz róla. El sem tudod képzelni, hogy milyen mentális terhelés "játszani".


Amúgy a sportolókkal, színészekkel, zenészekkel, írókkal, költőkkel, művészekkel miért nincs ilyen bajod? Az ő munkájuk sem több, mint az általad mindennek elhordott gamerek.

2016. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Vajon korrekt dolog az, hogy egyesek még ennyit sem csinálnak, csak örököltek egy vállalatot, ott ülnek a vezetőségben, és egy nap alatt többet keresnek, mint az egyszeri melós egy hónapban?
2016. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Értelek, a hozzáadott érték hiányán vagy kiakadva. Ha mindenki a munkája értéke szerint keresne, akkor az orvosok, mérnökök, mentősök, tűzoltók, rendőrök keresnének a legtöbbet, a celebek, poltikusok és a többi médiahulladék az utcán kodulna. De mivel egy torz értékrendű világban élünk, így lehet, hogy pont fordítva vannak ezek a dolgok. Az egész mozgatórugója a kereslet és a kínálat: tisztára piaci elven működik az egész. Nekem nincs bajom a streamerekkel, én is szívesen csinálnám, elég jó vagyok a számítógépes játékokban, de nem annyira, hogy piacképes közvetítéseket tudnék csinálni. Szívem szerint a fent említett értékteremtő állásokat fizetném meg a legjobban, de ez nem rajtam múlik. A streamerek is keressenek jól, évi 10-20 milla is jó lenne nekik, de ha meg tudnak keresni 200+-t, akkor miért ne tegyék? Ilyen a világ, meg kell ragadni a lehetőségeket és élni vele. Hozzátenném, hogy a helyükben bőven jótékonykodnék is, mert ők is érzik, hogy nem a szénbányában kell húzniuk a csillét.
2016. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ez nem annak a kérdése, hogy fair-e a dolog vagy sem. Bárkiből lehet ilyen, akinek van hozzá affinitása és beletolja az idejét.


Mint minden, ez is csak kívülről olyan, hogy na a kockagyerek egész nap csak lolozik és milyen gazdag. De ahhoz hogy te ezt csináld, ahhoz kell egy lelkiállapot. Nagyon sokan nem tudnának heti 100-120 órákat játszani, mint ez a sok szerencsétlen. Jó játékos, ok, sok pénzt keres belőle, oké, ma ilyen a világ, ebből is meg lehet élni.


Ha most a gyári melós azt mondja, hogy b+ én mostantól a starcraftból leszek gazdag mert csak gombokat kell nyomogatni otthon a gép előtt, boritékolom hogy nem fog neki menni.


A dolog, véleményem szerint nem azért nem korrekt, mert azok akik erre felrakják az életüket azok játszanak és pénzt kapnak érte, hanem azért, mert ezzel egy olyan környezet alakul ki, ami igazi tevékenységek rovására fog menni.


És ez nem maradiság, hogy én negatívan tekintek arra, hogy a LoL világbajnokság nézőszáma magasabb mint a labdarúgó európabajnokságé. Mert ez van. Ma ilyen világot élünk, a fiatalság, amely a technikai fejlődésnek köszönhetően valljuk be egyre jobban ellustul, ott ez közönségre talál. Ebből pedig hatalmas üzletet generáltak azok a cégek, amik ezzel foglalkoznak. És ez nem baj, mert az üzlet az üzlet, mindig amire igény van (most erre van), ezzel igazából az a gond, hogy azok akik szinte kizárólagosan ebben a világban élnek (dél-koreában a videojátékok túlzott játszása már orvosilag meghatározott népbetegségnek számít) azok baromira alul szocializáltak lesznek.


Szó nincs róla én nem nézem le ezeket, semmilyen véleményem nincs róluk, ha szeretik csinálják, csak ez annyira el fog terebélyesedni a jövőben, hogy az igazi sport szépen lassan, de lehúzhatja majd a rolót. Vannak olyan sportágak, amik nem csak magyar, de világszinten is hiánnyal küszködnek, ilyen pl a vívás, öttusa, birkózás, stb. Még van ember, de a jövőben már nemigen lesz, ezek a sportok a jövőben ki fognak kopni.


Persze ez csak részben annak tudható be, hogy a gyerek inkább a gépet nyomkodja, mert az sokkal kényelmesebb (valóban az), másrészt annak is, hogy pl sok sportág nem is kínál semmiféle alternatívát arra, hogy a fiatalokat a számítógépezés helyett inkább magához csábítsa. Ma csak az megy mondjuk vívónak, aki tényleg nagyon az akar lenni. Mert egyrészt sok idő hogy profi legyél, pénz sincs benne.

Ez alól csak az a pár csapat sportág (labdarúgás, amerikai foci, kézilabda, jégkorong, kosárlabda, röplabda, talán még az országúti kerékpár is ide sorolható) és az a elenyésző mennyiségű egyéni sportág (tenisz, úszás, gimnasztika különböző válfajai) jelent kivételt, ahol van pénz, nézett és tud bevonzani embereket.


De nagyon elkanyarodtam. A kérdésben szereplő állításokkal én még annyiban nem értenék egyet, hogy itt nincs alá-fölé rendeltségi viszony. Egyik sem értékesebb a másiknál. Meggazdagodni sokféleképpen lehet. Ők ezt tudják, ezt csinálják. De attól ők még nem alávaló lusta naplopók, hiába látják úgy sokan.


Nekem ezzel az egész e-sport hisztériával csak annyi a bajom, hogy az értelmes, igazi sportágaktól ( a világszinten népszerű sportágaktól is) elveszi az utánpótlást egy idő után.


Mégpedig azért mert szinte minden korosztálynak egy vonzó alternatívát kínál pénzszerzésre. Egy példa: Én, 25 évesen már nem lehetek olyan mint a Maria Sharapova ha elkezdek teniszezni, mert túlkoros vagyok. Ahhoz hogy olyan legyek, ahhoz nekem négy évesen már el kellett volna kezdenem teniszezni, és akkor sem biztos hogy olyan nagy világverő Grand Slam győztes vált volna belőlem, mert azok az elitnek is az elitje, a felső 5-10 százalék, mögöttük azok akik szinten 4 évesen kezdték, de csak a futottakmég kategória. De ha én most elkezdek LoLozni, akkor ha nagyon ügyes, tehetséges,stbstb vagyok akár én is lehetek ebből jól megélő gamer. Ennek az az igazi vonzereje.


Pénzt keresel azzal, hogy otthon ülsz. Hát baormi sok ember ezt akarja. Nem azt hogy én most elmegyek kézilabdázónak és 18 év múlva nyerek egy olimpiát, ha minden nap vért izzadok érte, ez már nem vonzza a fiatalságot.

2016. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7%

igen fair. Streamer szórakoztat naponta 1 millió embert.


Betanított munkás mit csinál? kiviszi a szemetet.

2016. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"a LoL világbajnokság nézőszáma magasabb mint a labdarúgó európabajnokságé. Mert ez van. Ma ilyen világot élünk"


Azt hiszem, rátapintottál a lényegre. Elkorcsosodott, igénytelen a mai világ. És mondom ezt 21 évesen, tehát nem egy őskövület beszél

2016. nov. 2. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!