Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a jobb, a bántó igazság...

Mi a jobb, a bántó igazság vagy a kegyes hazugság?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó. Én például nagyon igazmondó vagyok, de tudom, hogy akármit el lehet mondani a másoknak, úgy hogy ne sértsd meg, mert az csak az előadás módjától függ.


Nekem az fura, hogy sokaknak csak tényleg ez a két opció létezik...

2016. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Bántó igazság. Számomra. Nincs rosszabb a jópofinál és a képmutató hazugságoknál, nem bírom elviselni a színészeket.
2016. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyedül vagyok így, de én inkább élek boldogan és közben hazudnak nekem, mintsem, hogy abban a tudatban éljek, hogy mindenkinek rossz vélménye van rólam(ez utóbbi csak példaértékű volt)
2016. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KillerL2016 válasza:
Attól függ.ha jó szándékkal hazudsz,azért,hogy megments valakit a hatalmas fájdalomtól,akkor a hazugság is elfogadható...
2016. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan helyzet, amikor a kegyes hazugság jobb megoldás mindenki szempontjából, de komoly ügyekben mindenképpen az igazság mellett voksolok, akkor is, ha bántó.
2016. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pl. egy halálos ágyán fekvőnek nem mondanám el azt, ami tudom, hogy nagyon felkavarja, hiába kérdezné. Válaszul inkább valami olyat mondanék, ami megnyugtatja, az pedig lehet mellébeszélés, vagy kegyes hazugság.
2016. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kegyes hazugságot sokkal jobban szeretik az emberek.

Aki kimondja az igazságot, azt egy bunkónak titulálják.

2016. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bántó igazság.
2016. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!