Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért nem ismeri be...

Sok ember miért nem ismeri be az érzéseit?

Figyelt kérdés
Jó pár helyen tapasztaltam, hogy az emberek TÖBBSÉGE hazudik. Interneten, az utcán, az iskolában stb... Ma is láttam egy videót a neten, egy elég megrázó anyagot. Az emberek fele, SZERINTEM hazudott, hogy így nem ijesztő, úgy nevetséges. De a való életben is játszák a fejüket? Miért olyan nehéz elmondani az érzésüket, vagy ha nem szeretnének válaszolni, akkor mondják azt. (És nem arról van szó, valakinek tényleg nem ijesztő, de elég átlátható a pofa rázásuk.)

2015. dec. 13. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. A válasz szerintem az, hogy a válaszaik által többre érzik magukat, mintha az igazat mondanák. Persze egy fejlődés központú ember nem így gondolja, mivel szerinte az igaz válasz által lehet csak előrébb jutni, még ha az szembe is megy mainstreammel.
2015. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

de konkrétan mire gondolsz?


nézd, én egyszer mondtam el egy tök jó haveromnak h szerelmes lettem belé, és megbántam az őszinteséget ... azóta másképp iszonyul hozzám, pedig csak őszinte voltam, igazából előtte is tudta, csak nem volt kimondva.

2015. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van kettes, néha hazudni kell, de ilyen pitiáner kis videó miatt, azt állítani, hogy tökös gyerekek vagyunk azért egy kicsit túlzás. Gondolj bele az nem befolyásolja az életedet, de amit te tettél az igen. Ez itt a különbség. :) Neked egyes "thx" megy a zöld kéz. Bocsánat ha helyesírási hibák előfordulnak!
2015. dec. 13. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem tudjuk konkrétan mire gondolsz. Másrészt meg azért nem őszinték az emberek, mert ez védtelenné teszi őket. Senki sem fog tök ismeretlen embereknek mindig mindenben őszintén válaszolni. Sokszor meg szimplán azért nem őszinték az emberek, hogy ne bántsanak meg mást. Meg különben is, miért jó az, ha mindig őszinte vagy?


- Kisfiam, ugye nem puskázol?

- Persze, hogy nem. [Hazugság --> előny, nem buksz le]


- Jól áll nekem ez a ruha ugye? Most vettem 30 ezer forintért

- (Úgy áll rajtad, mintha egy majom húzta volna fel.) Persze, nagyon jól áll! [Hazugság --> nem bántod meg, előny a jó kapcsolat]

2015. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy mutasd már azt a videót.
2015. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra utalok, közvetlenül barátilag és távolról pl idegen embereknek egy kérdésére, az interneten. Utóbbi egy felesleges kérdésre is vonatkozik, mert nyilván való ismeretlen embernek nem teszünk fel őszinte választ ha róla nem tudjuk, hogy ki az, kinek dolgozok esetleg szélhámos- e.
2015. dec. 13. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!