Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy szülő mennyi ido utan...

Egy szülő mennyi ido utan dolgozza fel fia halálát?

Figyelt kérdés
20 éves fiuorol van szo, autóbalesetben halt meg, nem o volt a hibas hanem es kamionos. Egy szülő mennyi idő utan nyugszik bele? Vagy egyaltalan belenyugszik? Akivel esetleg megtorten hasonlo eset el tudna mondani h mennyi időbe telt? Volt olyan nap hogy ne gondoltatok volna ra? Tudtok mar ujra igazabol nevetni?

2016. nov. 10. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, borzalmas lehet :(


Szerintem egy szülő sosem nyugszik bele vagy fogadja el a gyermeke halálát és nem telhet el nap úgy, hogy ne gondolna rá, csak megtanul a tudattal együtt élni. De ez több évig is eltarthat. Az is lehet, hogy valakinek nem sikerül. Végülis ez attól függhet, hogy a szülő mennyire erős. Egy nagyon érzékeny, depresszióra hajlamos ember ezt nem tudja feldolgozni szerintem, bármennyi idő telik el. De egy olyan aki erős és felfogja, hogy a világ sajnos megy tovább annak sikerülhet és tud őszintén nevetni.

Egy barátom édesanyja egy kislányát és egy kisfiát temette el. Ikrek voltak, sajnos nem éltek sokat. A kislány születése után néhány nappal, a kisfiú néhány héttel utána halt meg. Akkoriban ő is meg akart halni, majdnem elváltak, nem akartak több gyereket pedig már volt nekik egy az ikreken kívül. Végül mégis bevállaltak egyet és megszületett, egészséges lett. Boldog szülők és sokat nevetnek, viccelődnek. Nekik sikerült túlélni.

2016. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gyula1971 válasza:

Ehhez kell pszichológusi segítség. Megtanuljon az ember ez mellett újra élni,és elfelejteni ezt nem lehet,de valahogy kezelni a kialakult állapotot kell.

Az ember idegrendszerétől függ, mennyi idő alatt dolgozza fel.

Lehet erős és gyenge idegzetű valaki.

Mindenképp kell külső segítség egy pszichológus.

A mindennapokban meg legyen lekötve az ember,tehát ne állandóan ezen rágódjon.

2016. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sose fogadja el.Nekem a testvérem halt meg,én 8 ,Ő 7 éves volt,gyermekrákban halt meg.A szüleimmel nem beszélgetünk erről.Én akkor kezdtem megkönnyebbülni,mikor a gyermekeim kérdeztek,megbeszéltem velük.
2016. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!