Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy had kapja egy új telefont?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és szeretnék már végre én is egy jó telefont, ami nem lassú, nem fagy le, lehet vele szép fotókat készíteni, rendesen telefonálni és futnak rajta olyan alkalmazások, mint pl. anki.

Jelenleg egy Samsung galaxy ace 2-m van, és konkrétan már semmit nem lehet vele csinálni, percekig kell huzogatnom a az ujjam a kijelzőn, mire felveszi, nem tud képeket készíteni, mert nem nyitja meg a kamerát, a galériát se, és internetezni rajta az felér a lehetetlennel, mert ha valamit megszeretnék nézni, várnom kell kb. 10 percet és akkor talán betölt, utána meg kikapcsol.. Szeretem ezt a telefont, de már elég használhatatlan, és ez így nem jó nekem. A házit is sokszor telefonon küldik, lefotózzuk stb., és én meg nem tudom megnyitni.. Médiából is rengetegszer van olyan házi, hogy fotózni kell a telefonunkkal és mivel nekem nem nyitja meg, már van pár kisegyesem. Mondtam anyának, és azt mondta, talán kapok karácsonyra, csak nézzem ki. Én ki is néztem ezt a telefont: [link] (Huawei P8 lite), de anya szerint egy 63 ezer forintos telefon nem való egy 14 éves kislánynak.. És én ezt teljes mértékben megértem, csak ha már telefont veszünk, szeretnék olyat, ami tetszik, amivel tudok szép fényképeket csinálni (=már másodikos korom óta húzom az eszét azzal, hogy szeretnék egy fényképezőgépet, de nem kaptam, ezért most úgy gondoltam, hogy legyen olyan telefon ami nagyfelbontású képeket tud csinálni, és akkor nem kell fényképezőgép), lehet rajta internetezni (ez azért fontos mert nincs számítógépem, és ha meg akarok nézni valamit a neten akár sulival, akár valami mással kapcsolatban, várnom kell mindig a gépre, és így egyszerűbb lenne) le lehet rá töltetni pl. az ankit (anya gépén fent van, nagyon tetszik, csak a telefonom nem nyitja meg.( És ez nyelvtanulás szempontjából tök hasznos, főleg ha ülök a villamoson és nem csinálok semmit, akkor csak előkapom), le tudok rá tölteni könyveket (az Iliászt pl próbáltam letölteni az Ace 2-re, de hát.. sikertelenül, nincs tárhely, hiába törlök mindent:D) Ez mondjuk nem főszempont, csak anya nem veszi meg nekem, és így egyszerűbb.

Szóval rengetek haszna lenne számomra egy jó telefonnak. Persze biztos facebookoznék is rajta meg egyebek, de kétlem, hogy függővé válnék, mert vannak hobbijaim, jól tanulok (4-es 5-ös), és ha kell tudnék beleadni 10 000 Ft-ot is (az minden zsebpénzem), de anya nem engedi mert szerinte ilyen drága telefon nem való nekem:( Pedig a szobámban is igyekszem rendet tartani, és ügyelni a cuccaimra. És akár fizetném az egészet magamnak, csak kell idő míg pénzt szerzek (majd csak nyáron tudok, addigra már 15 leszek stb. de annyit nem szeretnék várni vele, mert tényleg sokkal könnyebb lenne jópár dolog, egy jól működő készülékkel.) Szerintetek, hogy győzzem meg anyát? Mit mondhatnék még neki? Vagy tényleg nem való nekem ilyen? Csak akkor meg nem értem, hogy a tesóm ennyi idősen miért kapott már ipodot, számítógépet, fényképezőgépet... Vagy esetleg tudtok ajánlani ennél olcsóbb telefonokat, amik megfelelnek az "elvárásaimnak"?



2016. okt. 11. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ez a telom van: Vodafone Smart Prime 7. Nézz utána ez milyen. Olcsóbb telefon mint amit te kinéztél.
2016. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondd neki így el, mint ahogy leírtad. Ígérd meg, hogy nem fogod hülyeségre használni. Szerintem simán való egy 14 évesnek, ahoz képest hogy a sulimban a legtöbben Iphone 6tal szaladgálnak.
2016. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hidd el, már többször elmondtam neki így, szépen összeszedtem az érveket, de csak húzta a száját.. És mindig csak ugyanazt mondja: Nem való ez nekem..

De köszönöm a választ, egyelőre még nem adom fel:) Az elsőnek is köszönöm, utána nézek majd:)

2016. okt. 11. 20:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeket is:)

[link]

[link]

2016. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Okés, kösszi szépen:)
2016. okt. 11. 20:46
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyet értek, nem mondanám hogy nem való egy 14 évesnek. Én is ennyi vagyok, az én telefonom 110 000 Ft volt. Persze ez az anyagiaktól is függ, de közel sem nekem van a legdrágább telóm az osztályban.
2016. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

# 1


Ne haragudj, de ilyen hulladékot nem vennék meg a kérdező helyében, az is biztos!


Kérdező!

Sajnos ilyen kisebbnek és elnyomottnak lenni. Tesód ennyi idősen megkapta, amit kért, te jól tanulsz, és semmit nem kapsz. Gratulálok édesanyádnak, már bocsánat.

Próbáld meggyőzi, hogy karácsonyra vegye meg, ha nem is egy összegben, akkor részletre, előfizetéssel. Azt akkor tudsz beszélni a barátaiddal is, bármikor eltudod érni a szüleid, ha baj van, nem az lesz, hogy úr isten nincs pénz a kártyán és nem tudsz telefonálni. Havonta 7 ezer ft-ot kibírhat, ha már a drága testvérkéd megkapott mindent.

2016. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer ha keres ne vedd fel, vagy rendezd úgy, hogy az jöjjön ki a helyzetből: fontos lett volna telefonálni, de nem működőképes a készülék, és ha bajba kerülsz nem használhatod.
2016. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
..és hozzátennék még annyit, hogy a Huawei P8 Lite a minimum, amit vegyél, mert az alatt, csak gyenge és lassú androidos telefonok vannak. Amiben 1 GB RAM van, az el van ásva a jövőre nézve. Nem azért mondom, hogy húzd le édesanyád, de ha sokáig akarod használni, akkor nézni kell mit tud a telefon, ne pedig az árát.
2016. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Mintha csak az én történetem lenne, csak az itt nem ért véget. Ebben a szövegben konkrétan csak annyit mondtál milyen jó lenne házira mégis írtál egy fél oldalt. Nekem ezelőtt gombos telefonom volt és 15 évesen (tavaly 9-dikbe) bekerülve a szakközépbe sok volt a változás és az emberek. Házit telefon nélkül is meg lehet oldani, ha nagyon akarja az ember, persze egy picit! nehezebb. És én is hasonló áron néztem akkor ki egy telefont és novemberben nagy veszekedés lett belőle (átlagos anyagi helyzetünk van az a telefon belefért volna) de anya mindig vitte, hogy minek az nekem, majd veszek magamnak, ha lesz pénzem ő vesz esetleg egy 30-40 ezrest. Tudod, az nekem tökéletesen megfelelt volna, de nem. És aznap kikeltem magamból. Hogy minden osztálytársamnak IPhone meg ilyen 100 ezres olyan 200 ezres telefonja volt. Lenéztek az osztályban, sosem vettem elő a telefonom (minek vettem volna semmire nem volt jó) de engem nem bántott volna ez, ha másokat sem. Lenéztek mások és minden szünetben azokat nyomkodták én meg vagy magányos voltam vagy odapofátlankodtam nézni. Ez az igazság, szomorú. Aznap ezeket mind elmondtam anyának, megalázva éreztem magam a telefonom miatt. És tudod mi lett aztán? 3 nappal később anya beállított egy IPhone 6-ossal! Tudod mennyibe került és még most is kerül. Elsírtam magam, de nem a boldogságtól. Hanem, hogy 4 havi fizetését rám költötte egyszerre, mikor én sosem tettem felé semmit sem. Még csak egy teát sem vittem be neki amikor beteg volt (nem éreztem kötelességnek, nem a lába fájt). Az a pillanat a legmegalázóbb mindközül. Akkor éreztem magam igazán szánalmas emberi lénynek, aki csak sír ha nincs kinyalva a segge. Úgy érzem jó lecke volt számomra az élettől mégha nem is jön át a hangulata :) Gondoltam leírom. A telefon egyébként máig tökéletes és imádom. De mégis ha ránézek mindez eszembejut. És érdekes mód az osztálytáraim is elfogadóbbak lettek velem. Mostmár én vetem meg őket (van kivétel!)
2016. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!