Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az élet értelme?

Szerintetek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Az élet nem több, mint pillanatnyi kiélések véges, vagy éppen végtelen sorozata. Az értelem illúziója abból fakad egy gondolkodó tudatos elmében, hogy az alapvető létszükségleti feltételek mellett, szükséges a gondolkodó lény számára egyéb, a boldogság szimulálásához szükséges tevékenységek. Magát az értelmet, vagy az értelemnek hitt érzetet, olyan elméletek alkotják, amelyek valójában már tudatos és összetett gondolatok szüleményei, és amelyek az alapvető biológia létszükségletek mellé, még egyéb, nem létfontosságú szükségletek generálását jelentik. Végül, az összetett logikai kapcsolatok, vagyis gondolatok, olyan eredményt szülnek egy társadalomban élő egyed számára, melyek kitöltik azt az idejét, melyben az öntudat illúziója még jelen van. Ezzel elhitetve egy egyén számára, hogy az életnek van értelme, ha bizonyos feltételeknek előbb-utóbb eleget tesz az tudatos élettartam periódusán belül.
2016. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem az egyénhez mért fejlődés


amúgy megy az, amit adsz neki

2016. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem szerintem.

Tény: Fejlődés.

2016. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy értelmet adj neki.
2016. nov. 12. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal érdekesebb az, hogy mi a létezés értelme. Miért létezik egyáltalán a világ?

Az élet csak egy apró kis folyamat, nem vagyunk mások, mint egy nagyon fejlett részecskehalmaz.

Az univerzum viszont hatalmas, és lehet, hogy ő is csak egy apró kis részecske.

Miért jött létre a világ? És hogyan?

Emberi aggyal felfoghatatlan, belegondolni is nehéz.

2016. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nők.
2016. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem elpazarolni
2016. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy élvezzük
2016. nov. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fejlődés csak akkor lehetne az élet értelme, ha maga az élet nem lenne véges, ergo hová fejlődjünk ha úgyis meghalunk, megszűnünk létezni? Csak akkor jó ha tudod élvezni, ami ebben a nyomorult világban és fájdalomreceptorokkal teli fizikai testben elég nehéz.
2016. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!