Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megszabadulok a kávétól és...

Ha megszabadulok a kávétól és a koffeintől teljesen, jobban fogom magam érezni?

Figyelt kérdés

Minden nap szoktam 1 csésze kávét inni. Pontosabban tejeskávét, mert 2dl tejhez adok körülbelül fél dl kávét, és ezt napi kétszer.

Most hogy nem ittam reggel, mert ki akarom próbálni, hogy jó hatással lesz-e, elég álmos vagyok, kicsit ingerültebb, és enyhe fejfájásom is van, de ha jól tudom, ezek csak 2-3 napig tartanak.

Azok, akik abbahagyták a kávét, jobban érezték magukat a mindennapjaik során? Már csak azért is gondolom, mert nincs az a szokásos kávé utáni extra ébrenlét, majd a hirtelen koffein drop.


2016. nov. 13. 18:17
 1/5 anonim válasza:
Most akkor 1 vagy 2 cseszevel iszol naponta? En egy eve napi 3 feldls feketet iszok, es ha egy nap nem iszom egyet sem, a faradtsagon kivul semmi mast nem tapasztalok. De ha szeretnel vele felhagyni, vagy "jobban" erezni magad, akkor csak akkor idd a kavet ha nagyon kell az eberseg
2016. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kialakulhat függőség természetesen , de azért ez nagyon enyhe drog . Mivel a szervezet megszokta ,ugyanúgy azt is megszokja ha nem iszol kávét. De ez a mennyiség csak "k"ez még nem kávé.
2016. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A koffein napi egy kávé szintjén az égvilágon semmit nem jelent, semmilyen káros hatása nincs. Teljesen fölösleges "megszabadulni" tőle, hacsak nem a spórolás kedvéért.
2016. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen tejes csoda szerintem nem számít.


Nem kávézom, ha fáj a fejem kb. félévente egyszer, megiszom egy sima feketét.


Ilyen tejes, habos cuccokat mondjuk havonta iszom, de szerintem ez nem kávé. Legalábbis espresso-tól másfél napig fenn vagyok, az tejesektől semmi nem történik.

2016. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy iszom a kávét, mint te kérdező. Régebben minden nap ittam, akár kétszer is, de mostanában csak ha éppen mondjuk barátokkal megyek be valahova, vagy ha meg kívánok valami tejeset. Egyik napról a másikra nem iszok, és nem érzem magam sem jobban, sem rosszabbul tőle. Mivel alapból eleg sok tejjel hígítod fel, nem kéne nagyon fel tnnie a szervezetednek. De ha mégis, akkor mondjuk kezdetben igyál helyette kavarós kávéz, vagy cappucinot, majd szép lassan hagyj fel azokkal is.
2016. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!