Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt a fiatalt,...

Miért nézik le azt a fiatalt, aki undorodik a saját generációjától?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasok olyan kérdéseket, amelyben egy fiatal jogosan kritizálja a saját generációját.

Erre ilyen válaszok jönnek, hogy:

"Te se vagy több náluk!!!!44"

"Hú, milyen különlegesnek érzi itt magát valaki!!!!44"

Oké, biztos van, aki csak különlegesnek érzi magát, de nem az. De mi van, ha tényleg más, mint a többiek, tényleg különleges? Nem tudhatjuk, mert nem ismerjük a kérdezőt. De akkor mire fel az irónia?

Másrészt úgy írnak egyesek, mintha semmi gond nem lenne ezzel a generációval. (Lehet, hogy régen se volt jobb a fiatalság, lehet, hogy régen jobb volt. Ezt én nem tudom. De hogy most vannak problémák vele, azt igen.) Tényleg nem probléma, hogy aki nem követi a divatot, nem úgy viselkedik, mint ahogy a többség elvárná, azt kiközösítik, nyominak tartják, kiröhögik?


2016. nov. 14. 20:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ha egy 40 fős csoportból 35-en szeretik a spenótfőzeléket, 5-en pedig nem, akkor ha ebből akarnál következtetéseket levonni, hogy a társadalom milyen arányban szereti a spenótfőzeléket, akkor óriásit bakiznál, ha kifognál mondjuk egy olyan közösséget, ahol ez az arány pont fordított.
2016. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

9-es, persze, matematikailag nem bizonyíthatom be. :)

De szerintem ha elég sok embert ismerek a generációból, akkor vonhatok le következtetéseket, hogy kb. mi a helyzet.

Tudod, mint a választásoknál az előrejelzések. Persze, néhány százalékos tévedések ott is előfordulnak (volt is erre példa nemrég), de nagyjából meg lehet jósolni, hogy ha azt mondják, hogy valaki a szavazatok 40%-át kapja majd, akkor kb. 35-45% között lesz majd.

2016. nov. 14. 21:25
 13/28 A kérdező kommentje:

11-es, tegyük fel, hogy a társadalom 80%-ban szereti a spenótfőzeléket.

Ha kiválasztunk random 400 embert, akkor elég valószínű, hogy hasonló eredményt fogunk kapni, mondjuk plusz-mínusz 10-15%.

2016. nov. 14. 21:30
 14/28 anonim ***** válasza:
Választásoknál az előrejelzést egy piiiiiiicikét másnak gondolom, mint azt, hogy van ezer ismerősöd a facebookon, és abból 800 booorzalmas, iszákos alkoholista állat, és a te korosztályod, akkor biztosan a világon a fiatalok 80%-a ilyen. Baromság. Nem attól lesz különleges valaki, mert utál embereket, mindenki utál mindenkit, és csak közlöm, hogy ha csak egyetlen egyszer is megszóltál valakit, akit nem ismertél, egy kicsit sem vagy jobb tőlük. Márpedig valszeg előfordult már, mint mindenkivel.
2016. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"mindenki utál mindenkit"

Ez hülyeség, én nem utálok mindenkit, de akit igen, azt meg is tudom mondani, hogy miért, nem "csak úgy".


"ha csak egyetlen egyszer is megszóltál valakit, akit nem ismertél"

??? Nem szoktam ismeretlen embereket ok nélkül megszólni.

2016. nov. 14. 21:37
 16/28 anonim ***** válasza:

Az "utálomagenerációm" kérdésekkel az a baj, hogy nincs semmi értelmük. Van egy adott személy, aki utálja a korosztályát.

Ha épp közéjük szocializálódott volna és elismerné a közösség, hirtelen nem utálná.

Ha 100-adszorra írja ki valaki a kérdést és képtelen visszakeresni hasonlóakra, hogy az ottani emberkékkel elbeszélgessen és közösséget találjon bennük, akkor a kérdés kiírójával is gond van.

Tényleg rengetegen képzelik magukat különlegesnek, mert mások. Pedig belőlük is rengeteg van.


És jön a nagy titok: Az ember, ha utálja a generációját, később is fogja. Egyszerűen egyik generáció sem jó. A tesóm generációjáról is megmondták, hogy milyen rossz. Az enyémről is. Én meg minden generációt hasonlóan rossznak látok. Fiatalon azt gondoltam, hogy bekerülök egyetemre és mennyivel intelligensebb emberek lesznek. És nem. A régi, kocsmás, részeges barátaim mérföldeket vernek rájuk. A felnőttekről is azt gondoltam, hogy ők okosan és megfontoltak. De nem. Anyáznak és buták. Elég megnézni a politikai helyzetet vagy a sok ezokattantat.

2016. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A választási előrejelzések befolyásolják azokat, akik követik, igazából ez is az egyik céljuk. Kíváncsi lennék, mi lenne egyszer egy olyan választás eredménye, ahol nem végeznek ilyen előrejelzéseket, vagy ha végeznek is, nem publikálják. Gyanítom, hogy nagyobb lenne a hibaszázalék.

A te feltételezésed viszont teljesen más és eleve hibásan gondolkodsz, és pont ezért hibásan is állsz hozzá másokhoz, ez pedig akkor is látszik, ha nem mondod ki a véleményed.

Például ismerkedésnél én már eleve a másik fél viselkedéséből le tudom szűrni, mennyire görcsöl rá a társkeresésre, vagy mennyire gondolkodik tévesen, kifordítva, rossz tapasztalatok alapján, mennyire tud a tapasztalataitól elvonatkoztatni, mennyire adja meg a másik félnek a lehetőséget, hogy tiszta lappal induljon. Én akinél azt érzem, hogy nem indulhatok tiszta lappal, azt hagyom, mert nem az én tisztem bizonyítani bármit, nem az én dolgom igazolni vagy cáfolni a másik feltételezéseit. Ezt mindenkinek magában kell lezongoráznia, és vagy megteszi vagy nem.


Azzal, hogy általánosítasz, egy fikarcnyit sem vagy jobb azoknál, akiket lenézel.

2016. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
14-es, amúgy tényleg azt gondolod, hogy valak, aki néha megszól másokat, mert épp rossz napja van, meg mert azért ő se szent, az ugyanolyan rossz ember, mint aki rendszeresen kiröhögi, megalázza azokat, aki nem tartozik a "menők" közé?
2016. nov. 14. 21:43
 19/28 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy általánosítasz, egy fikarcnyit sem vagy jobb azoknál, akiket lenézel."


Tényleg?

Aki azt állítja, hogy a generációjának nagy része rossz emberekből áll, de egyénekre lebontva nincs baja senkivel addig, ameddig nem bizonyosodik be róla, hogy ő is ehhez a többséghez tartozik, az ugyanolyan rossz, mint aki lenézi, kiröhögi, csúfolja azt, aki csendes, nem iszik, nem dohányyik stb.?

2016. nov. 14. 21:47
 20/28 A kérdező kommentje:
* dohányzik
2016. nov. 14. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!