Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Támogatnátok, hogy Magyarorszá...

Támogatnátok, hogy Magyarországon elfogadják azt, hogy a nyári időátállítás szerinti időzóna (tehát GMT+2) legyen érvényes?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 09:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy ki az, aki az összes támogatót lepontozta, és miért tette?

Legalább írja le, hogy ez miért nem hasznos a kérdés szempontjából...

2016. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Én nem. Amíg nem állítittunk órát, addig minden nap sötétben mentem dolgozni, rohadt jó volt sötétben készülődni, meg battyogni melóba, mintha egy átlag hétköznap reggel nem lenne így is épp elég depresszív. Nekem furcsa, hogy ilyen sokan támogatnák. Mármint nem sértésből, de itt senki nem jár reggelre dolgozni, vagy minenki ilyen közel lakik? Nekem ha nem lenne téli átállítás, ugyanígy sötétre érnék haza, csak pluszban még sötétben is kelnék. Plusz az iskolásokra gondolva, amiatt sem a legjobb ötlet, hogy ők is sötétben botorkálnának be a suliba, ne adj Isten 0. órára.
2016. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szerintem azért támogatják többen, mert például az általad említett szegény iskolások perpillanat sötétben végeznek, így akkor jönnek haza. Nem beszélve arról, hogy több diáknak van edzése, szakköre, vagy korrepetálása, mint mondjuk 0. órája, így a téli átállítás nekik nem igazán kedvez. Annyiban volt csak jobb, hogy +1 óra alvás volt.
2016. nov. 17. 15:37
 14/19 anonim ***** válasza:
Érdekes dolgot hallottam amúgy tegnap ezzel kapcsolatban a rádióban. Mi az időzóna egyik szélén vagyunk pont, a másik felén van mondjuk Párizs. Náluk ugye ugyanannyi az idő mint itt, de később kel és nyugszik a nap, majdnem egy órával. Vagy a másik irányban, a román határ túloldalán, ugyanakkor megy le a nap, de mégis "később", mert másik időzóna.
2016. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A Föld folyamatos mozgásban van, forog a saját tengelye körül, és nem óránként ugrik egy zónát, szóval nem aszerint kel vagy nyugszik, hogy hány óra van éppen. Ha úgyis zónahatáron vagyunk, beállíthatnánk a téli és a nyári közé fél óra csúsztatással, és akkor egy kicsit mindenkinek lenne kompromisszum.
2016. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért végeznének a diákok sötétben? Mi gimiben 2-3 körül végeztünk max. de akkor már 7 óránk volt. Akkor még világos van.
2016. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: mert az általános 4-ig tart, ha a gyerek hazamegy egyedül. Ha megvárja a szülőt, akkor f5-5-ig, ahogy az oviban is ez a helyzet (ha a szülők dolgoznak). És sok helyen még 4-5 között tartanak szakkört, edzést.
2016. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hol írhatom ala a petíciót?

mindenképp támogatom

2016. dec. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
"És sok helyen még 4-5 között tartanak szakkört, edzést." - Ez nem kötelező foglalkozás. Én most úgy dolgozom, hogy csak a 3 munkaközi szünetben látok nappali világosságot, sem reggel munkába menet, mert akkor még nem kel fel a nap, sem este hazafelé, mert akkor már lement, a munkámat meg nem ablakhoz közel kell végeznem. Ha a nyárira állnánk át, akkor még ennél is korábban kellene kelni, és este ugyanúgy sötétben kellene hazajönnöm.
2016. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!