Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szoktál szüleidnek venni...

Mit szoktál szüleidnek venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Én teljesen ötlet nélkül vagyok egyelőre. :(

2016. nov. 19. 07:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Most 2 sálat kap tőlem +apummal közösen veszünk neki egy bőr pénztárcát

Apunak még nem tudom mit veszek


Tavaly ezeket kapták: órát apu,anyu kesztyű meg még valami..nem emlékszek ré

2016. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#10 Azért egy tízezer forintos tea és egy háromszázezer forintos objektív között érzékelhető különbség van.


Kérdező, mi hosszú évekkel ezelőtt leszoktunk a konkrét ajándékozásról. Amit kapnak az jelképes, de nem azt jelenti, hogy nincs agyalás és munka mögötte. Tavaly előtt pl. reszelt tésztát kaptak. Olyat, amilyen nagyanyám csinált, amellett, hogy finom, nosztalgikus is a számukra. Idén közkívánatra ezt kell újráznom. (Pedig süthető gyurmából készült izé és chia magos szederlekvár volt betervezve.)

2016. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nincs keresetem, meg amúgy se az ajándékozás a szeretetnyelvem. Én nem csak Karácsonykor fejezem ki, ha szeretek valakit, úgyhogy nem nagyon foglalkozom ilyesmivel, de lehet, hogyha lenne pénzem, akkor se vennék ajándékokat. Sőt, akkor nem is a családommal laknék, fater is meg már tök rég elköltözött, meg már nem is él szegénykém, pedig őt szerettem. De nem kell ajándék, főleg, hogyha nincs kereseted, meg még ráadásul ötlet se, nem kell ezen görcsölni, nem szabadna, hogy bármelyik nap, vagy hosszabb időszak is a görcsölésről szóljon, meg másoknál pl hogy akár szeret valakit, akár nem , Karácsonykor venni akar neki valamit, mert azt "úgy illik", és akkor azon görcsöl csak , hogy mit vegyen neki, akit amúgy nem is szeret; amit pénzügyileg meg is tud fizetni, és még hasznára is válik a másiknak, holott nincs is pénze, meg adott esetben tényleg nem is szereti az illetőt, csak illedelmeskedni akar vele, meg szokásokhoz akar ragaszkodni, hű lenni; de adott esetben, ha tényleg nem szereti az adott illetőt, kicsit álszentnek is tűnhet, hogy arra az egy napra meg akarja vásárolni az adott másik illetőnek a szeretetét, pedig amúgy nincs is rászorulva a másiknak a szeretetére, mert az év többi napján tök jól el van nélküle, és kicsit ez át is csaphat ilyen képmutatásba, rossz értelemben kicsit: "na lásd, kivel van dolgod", "milyen jó vagyok hozzád, hogy én még ilyet is veszek neked". Szóval szerintem nem kell ennek az ajándékozásról szólni, ha nagyon akarsz, rajzolhatsz nekik valamit, az legalább tuti szívből jön. Ja és amúgy Kérdező, úgy tűnik, te szereted a szüleidet , és szeretnéd is ezt a tuttukra adni, és csak leírtam egy másik verziót, ez a karácsonyi görcsölés ez így csak nem tetszik nekem, mert tök rossz, még ha olyanért is görcsölsz, akit tényleg szeretsz. Mutasd ki szerintem nyugodtan mással, süssél nekik sütit, segédkezz a takarításban, fát becipelni, dísziteni, megteríteni a kajáláshoz; mittomén. De amúgy hát lehet pl könyv, dvd, zenei lemez, nemtom saját készítésű dísz, csokoládé, saját készítésű képeslap v bekeretezett igényesen kidolgozott rajzod; szerintem már nem is nagyon vannak embereknek ötletei, mert amilye nincs meg, adott esetben azok már csak a milliós kiadások lehetnek; szóval olyat, pláne kereset nélkül már nem is tudsz venni. Vegyél nekik 1-1 pár zoknit, és szépen csomagold be, vagy nem tudom, szerintem a zoknik jók. Akár bele is hímezheted a monogrammjukat, vagy hogy tőled van, szeretettel.
2016. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!