Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok pénzt adni...

Ti szoktatok pénzt adni olyanoknak akik megállítanak az utcán, hogy a beteg gyerekeknek gyűjtenek?

Figyelt kérdés
Én soha nem adok, mert nem tudom, hogy tényleg nekik lesz-e e pénz, a másik meg, hogy kijelentik, hogy ennyi meg ennyi Ft, nem is amennyit te gondolsz. Múltkor is megállítottak egy bevásárlóközpont előtt, hogy adjak, megkérdeztem mennyi, mondja hogy 1500, mondom, hogy nem adok erre mondja, hogy akkor amennyit gondolok. Mennyire lehet ezekben megbízni?

2016. nov. 19. 13:32
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Ja és még én érzem magam kellemetlenül, mert nem adtam.
2016. nov. 19. 13:33
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére már rég nem találkoztam ilyenekkel. De ezek mind kamuk. A beteg gyerekeknek gyűjtő szervezetek nem kéregetnek utcán és nem házalnak. Aki ilyennel jön oda hozzád az mind szélhámos.
2016. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok. Ha lesz pénzem ilyesmire akkor utalok valamelyik alapítványnak.
2016. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Itt meg csoportosan járnak. Egyszer év elején az egyik még egy "igazolványt" is mutatott, hogy biztosan nem kamu, de hát olyat bárki csinálhat.
2016. nov. 19. 13:49
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
SOHA!
2016. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

:( Ezt felénk is csinálják, ráadásul úgy, hogy "osztogatják" a könyvjelzőket, aztán ha valaki elveszi, akkor jönnek a szöveggel, hogy nem ingyenes, hanem X forint, és ezzel az XY alapítványt támogatod.


Remélem mindig, hogy ezeknek már nem dől be senki.

Aki akarja, tudja őket támogatni, nem titok a számlaszámuk, fel lehet őket keresni személyesen is, akár az adó 1%-val is évente.


Attól, hogy valaki az utcán nem ad pénzt minden csalónak, még lehet, hogy aktívan támogatja azokat az alapítványokat, amik számára valamiért szimpatikusak.

2016. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem utcán kell fizetni, mert bárki visszaélhet ezzel az álarccal.


Legközelebb kérdezd meg, hogy van-e valamilyen honlapjuk -mert ha tényleg egy adománygyűjtő SZERVEZET akkor kell, hogy legyen-. Plusz ekkor van lehetőség az adód 1%-ának a felajánlására, vagy banki átutalással.


Ami pedig a leggyanúsabb tényleg az, hogy konkrétan 1500-at kért.. Az adománygyűjtés mindig bizalmi alapú és annyit kérnek amennyit akarsz, vagy rá tudsz szánni. Egy adománygyűjtő szervezet sosem kér konkrét összeget mert azzal inkább csak elijeszt.

2016. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik hogy adjanak egy adószámot és nagyon szívesen felajánlod az alapítványuknak az adójuk egy százalékát. Aztán csak habogni fognak hogy nekik a kp kell, utána elhajthatod őket.
2016. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igen, itt is volt egy ilyen könyvjelzős, ő mutogatta az igazolványát. Mondjuk c kategóriás fickó volt, nem is foglalkoztam vele.
2016. nov. 19. 13:56
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeknek a nevenincs alapítványoknak mindig kisebbségiek gyűjtenek a metróban. :D
2016. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!