Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beteg dolog, ha büszke vagyok...

Beteg dolog, ha büszke vagyok a gazdag barátaimra?

Figyelt kérdés

Sok ember irigy a gazdag barátaira, ismerőseire, én viszont inkább büszke vagyok rá, hogy ilyen emberek társaságában lehetek. Tudom hülyén hangzik, de valahogy úgy érzem, hogy lehet, hogy nekem nincs sok pénzem, de legalább jó körökben forgok. Ha velük vagyok, úgy érzem, mintha egy időre az ő életüket élném, mintha én is gazdag lennék, és mindent megtehetnék. Egyébként nem a pénz alapján válogatom össze a barátaim, vannak nálam sokkal szegényebbek is, velük is jól érzem magam ettől függetlenül.

Normális, hogy így érzek? Tapasztalt már valaki ilyet vagy csak én vagyok a bolond? :D



#sznob #életszínvonal #gazdag barátok
2016. júl. 17. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, és nem hívnak meg szinte soha semmire, max ha egyik partijukra vagyok hivatalos. Annyi pénzem azért van, hogy ha beülünk egy italra vagy egy étterembe, a saját részem tudjam fizetni.

Az utazásokról, elit helyekről csak mesélnek nekem, de én azt is nagyon élvezem. :)

2016. júl. 17. 20:57
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

nem beteg dolog, de valahol szerintem irigy vagy rajuk, csak tudat alatt, mert te is azt az eletet akarod elni, amit ok, es ugy erzed, ha mar a storykat hallod, vagy a kozelukben vagy, akkor te is reszese vagy az o alom eletuknek.

fura.

2016. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van igazság ebben, tényleg úgy érzem ilyenkor, hogy egy kicsit az ő álmukat élem. Viszont ez nekem elég, utána nem fáj visszatérni a saját életembe, ott is jól érzem magam. :)
2016. júl. 17. 21:09
 4/7 Roland G. ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj,inkább azt nem értem,hogy ha valóban barátok,akkor miért nem adnak lehetőséget vagy vesznek bele valamilyen üzletbe,hogy neked is jobban menjen?

Nem akarlak megbántani sem téged,sem őket,de ezek nem barátok a szememben!

2016. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó munkám van, szeretem csinálni, nem is keresek rosszul, bár soha nem fogok meggazdagodni belőle. Nincs üzleti érzékem, nem érdekel ez a világ, szóval ha akarnának se vehetnének be. Max ha beházasodnék, úgy gazdagodhatnék meg én is. Viccelek, persze! :D

Plusz nem is várom el, hogy segítsenek, boldogulok egyedül is.

2016. júl. 18. 00:06
 6/7 savanyújóska ***** válasza:
100%

Az alapjn amit eddig leírtál, szerintem példaértékűen normálisan kezeled a helyzetet, bár tény ami tény, biztos van egy kis elnyomott irigység is valahol, még ha nem is jár komolyabb "tünetekkel".

"Ha velük vagyok, úgy érzem, mintha egy időre az ő életüket élném, mintha én is gazdag lennék, és mindent megtehetnék. " - Ez a mondat kicsit ijesztő nekem, nálam inkább inspirációt ad, hogy ezért kell közdenem, hogy megtehessem én is azt, amit ők. (Bár az is igaz, hogy amolyan kőgazdag ismerősöm egy van, és ő meg egyébként pont igyekszik úgy élni, mintha nem lenne pénze, még ha teljesen nem is sikerül neki, mert egyszerűen más a családi háttér.)

2016. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok :D
2016. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!