Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor az emberek egyetemre...

Mikor az emberek egyetemre mennek, miért nem veszik figyelembe azt, hogy azt, amit tanulni fognak, kelleni fog-e a munkaerő piacon, és fent lehet-e vele színvonalas életmódot tartani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főképp azokra, akik olyan dolgokat tanulnak, amiket a kutya nem fog kérni, mert vagy haszontalan, vagy túltelített a piac. Értem én, hogy ezt szereti, de nem lenne célszerű inkább valami hasznosat tanulni, és azt amit szeret, hobbiként végezni csak? Egyébként tudom, a legjobb az, ha amit szeretsz, egyszerre keresett is, de ez nem túl gyakori.
2016. nov. 20. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én kicsi voltam és mit se tudtam a dolgokról, amúgyis népszerű szak volt. Programozó lettem és a kutyának se kellettem, sajnos beleestem egy baby boomba anno...

Nem bántam meg, mert engem akkor kizárólag ez érdekelt. Nem tudok olyat dolgozni, ami nem vonz. Ja és ehhez volt tehetségem. Maximum matematikus lehettem volna még, de nem hiszem, hogy az bejött volna.

Aztán csóró webprogramozó lettem, aki alig élt meg, pedig nem volt rossz (max. élhetetlen, de akkoriban még sokan kerestünk keveset), de szerettem a munkám :)

2016. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Programozó lettem és a kutyának se kellettem"


Na most ezt igen nehezen tudom elképzelni. Tényleg, nem azt mondom hogy hazudsz esetleg, de pont ez az a szakma, amiben ha jó vagy, akkor kapkodnak érted, és a fizetéseddel sem spar párizsin kell élned egy albérletben.

2016. nov. 20. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem tanulok hiányszakmát, mert a legkevésbé sem érdekelnek. Nem szeretnék egész életemben olyan területen dolgozni, ami hidegen hagy. Tudom magamról hogy nem megy, szakközépben is utáltam a 14 évesen választott szakmát. Mire eljött az érettségi, már rühelltem.


Inkább választok olyan szakot ami érdekel. Hülyére nem fogom keresni magam, karrier nem lesz belőle, de munkát fogok találni. Inkább ez, mint utálni az életem kb. 70%-át.

2016. nov. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mert ez nem így működik.

Hogy mi "hasznos", az meg kinek mit jelent...

(egyébként nem kell keresettnek lennie ahhoz, hogy munkás legyen valamivel, könnyebb, ha igen, de nem feltétel)

2016. nov. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%

De legalább elmondhatják hogy van diplomájuk...


Van ismerősöm, aki két "büfészakos" diplomás és szimpla adminisztrációt végez egy irodában amihez egy érettségi is bőven elég.


Egy másik szociális munkás lesz....


no comment!

2016. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Mindenki hadd tanuljon azt, amit szeretne. Talán még így is a legjobb. Nem mellesleg, vannak olyanok, akiknek nem az számít, mennyi pénzt fog majd keresni vele, megelégszenek azzal, hogy ilyenformán kiteljesedhetnek valahogy. Annak sem lenne túl sok értelme, ha sok közönyös, rossz szakembert képeznének bizonyos területen.
2016. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!