Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagy a baj nekem, olyan...

Nagy a baj nekem, olyan dolgot csinálok amit nem szeretek, de nagyon sok pénz mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anglisztikát tanulok egy budapesti főiskolán, most kezdtem. Nem igazán szeretem és nem is feltétlen ebbe a szakmában szeretnék elhelyezkedni, sőt, kreatív szakmát szeretnék, mert imádok dekorálni, nagy a fantáziám, gyermek korom óta a művészet a hobbim. Sajnos utolsó gimnáziumi évemben egy betegség következtében nem sikerült jól az érettségim, így még anglisztikát sem ott tanulok ahol esetleg jobban szeretném. Érettségi után egy évet dolgozni próbáltam de rossz munkahelyeket fogtam ki, főként fizikai munkát végeztem.

Tanulok, nagyon sokat, rengeteget idegeskedem és idegbeteg vagyok a vizsgák és a kevés idő miatt, a párom is bánt ezzel és félig igaza is van, de muszáj csinálnom, mert nagyon sok pénz amit anyukám fizet, mert jót akar. De én már azt várom, hogy át menjek levelezőre, és mellette több időm legyen, ne legyek ilyen stresszes, és elkezdhessek valamilyen tanfolyamot , esetleg dekoratőr vagy virágkötészetit.

Félek ezt a főiskolát abba hagyni, mondván mi lesz ha nem jön be más, akkor hiába hagytam abba, el veszek és egy bolti eladóként végzem vagy fizikai munkásként, illetve nagyon sok pénz ment el erre így is...anyukám azt mondta, hogy ha ezt abba hagyom, mint tavaly is mindent, akkor többet ő nem ad pénzt és nem segít. Igaza van.De közben belül szenvedek. Tanácstalan vagyok teljesen!


21L


2016. nov. 21. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Szenvedj csak, te okoztad a bajt, most akkor csináld végig és ne siránkozz. Te felvételiztél ide, te fizetteted anyukáddal, a minimum, hogy akkor be is fejezed. Aztán majd kreatívkodhatsz kedvedre, amint te fizeted. Más pénzét könnyű kidobálni az ablakon.
2016. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szépen otthagyod. Nem kell szenvedni, lenyugszol.

Amiből kell újra leérettségizel és felvételizel egy olyan szakra ahova felvesznek ingyenesre, kevesebbet kell tanulni és lesz értelme annak amit csinálsz és még szeretni is fogod, vagy akár lehet ez OKJ képzés is. Nem szabad egy olyan embernek olyat csinálni amibe belebetegszik és aminek semmi köze a magoláson kívül semmihez. Én már rég otthagytam volna.

2016. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De nem szeretnék újra kezdeni mindent, érettségi, egyetemek, magolás, pont ez az, nem szeretnék 30 éves koromig tanulni miközben szegény anyukám tart el...

Szeretnék dolgozni, olyat amit picit is szeretek, és picivel több időm jut mint most, mert most az életem egy idegbeteg rohanás:(

2016. nov. 21. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


emberek 90%a olyan helyen dolgozik amit nem szeret!


Te miért is lennél kivétel?

2016. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig a semmire se jó anglisztika diplomádig még pár könyvet be kell magolnod és bele fogsz fulladni saját magad hülyeségébe. 21 éves vagy... Nem te vagy az egyedüli aki rájön, hogy nem szeret amit csinál.
2016. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd. Lehet segítek most kicsit:

Azt írod most kezdted. Azt írod nem szereted, nem érdekel.

Ami nem baj, mert csak most kezdted, sokkal jobb az elején abbahagyni, mint mondjuk 2 teljes én kidobott pénz után. (Láttam én már egyetemen ilyet, vagy pl hogy 8 félév(!) ment a semmire, mert az a diploma csak nem lett meg.. Az mind ment a kukába)


Itt a kérdés az, hogy van-e terved vele?

Mert anglisztika BA-val sok mindenre nem mész, a tanárihoz Ma kell, a tolmácshoz megint csak. Angolul jól megtanulni meg meg tudsz anglisztika nélkül is, ha akarsz a mai világban. -> Tehát a szak elvégzése annyit fog éni, hogy elmondhatod, hogy felsőfokú végzettséged van és nyelvtudásod. Viszont az a felsőfokú végzettség nem sokat ér magában, ennyi erővel kb annyit, mint érettségi plusz erős nyelvtudás, de még jobb ha valami jobb szakmát végzel el, akár fizetőset, amit mondjuk használni is használsz jó eséllyel később.


Én persze csinálnám, de én szeretem az angolt :)

De tök érthető, ha abbahagyod. Bár azért javaslom, hogy a dekoratőr/virágkötő mellett akkor az anglisztika helyére találj egy képzést vagy valami alternatívát, mert abból sajnos nagyon nem tuti, hogy főállásban meg is élnél..

És amellé, vagy az után kezdj bele ilyenbe szerintem.

Mert majd rájössz, hogy az sem mindegy ám, hogy mennyi fizetést is kapsz, illetve meg tudsz-e élni valamiből.

2016. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolso , koszonom szepen a választ!

A dekorator viragkoto dolgot en is ugy ertettem , hogy hobbi foglalkozáskent, megélni ezekből sajnos nem lehet tenyleg . Viszont tenyleg szeretnek jol megélni es megbecsült lenni , nem pedig csak egy "egyszerű " alkalmazott ...

bánom hogy nem inkabb kommunikációra mentem , legalabb az erdekel is es nem csak ugy lehet vele elhelyezkedni ha mester diplomám van mint anglisztikabol. Vagy okj képzést csinalni esetleg olyat ami erdekel is... Sajnos nem hagyhatom abba , anyukám fizeti es muszaj meg csinálnom ha mar el kezdtem , ahogy o es mindenki Más is mondja : ha nem lesz diplomám Tescoban leszek árufeltöltő hiszen tavaly egy évem volt ra es megsem tudtam eljegyezkedni sehol ... es tenyleg, mivel nincsenek olyan kapcsolataim , mindenhol alantas munkát ajánlottak es le neztek mert nem volt se diplomám se tapasztalatom ... ha mrg ez meglesz , legalabb irodába felvesznek , vagy valahova . Par ev mulva a párommal ki szeretnek költözni , nem thdom mi haszna lenne Angliában az angol diplomának... mindegy , legalabb éhen nem halok vele.

2016. nov. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!