Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb könyv vagy...

Melyik a legjobb könyv vagy könyvek amelyek segítenek elvesztett szeretteink halálának feldolgozásában?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan melyik kategóriába írjam a kérdést. Ha valaki olvasott ilyen témában, kérem írja le hogy melyiket. Köszönöm
2016. nov. 26. 13:32
 1/6 anonim válasza:

Hát ez az! Én is vettem egy könyvet talán az a címe, hogy Segítség halandók a szüleim! Ez ne vedd meg, mert hiába olvastam el, csak azt az egy dolgot tanultam meg belőle, hogy ha nem dolgozom fel a gyászt később depresszió jöhet elő.


A neten rákerestem a gyász kifejezésre, ott talán öt részre osztják fel a gyász szakaszát és abból láttam hol tartok épp. Na, az segített, ott sokat írnak, hogy min megy át a gyászoló. Sajnos a gyász tabu és meglepő hogy, erről nem beszélnek az emberek. Legjobban az idő segít. Nekem 4-én halt meg az anyukám és minden hónap 4-e körül sokkal jobban fájt a szívem. De az első három hónap katasztrófális volt, majd minden hónapban picit jobb és jobb volt egész egy évig, illetve másfél évnél már tényleg élhető volt szívfájdalom nélkül az élet, vagy legalább is kevés szívfájdalommal.

2016. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem két hónapja halt meg Anyukám. Harry Pottert olvasok és Buffy-t nézek. De HP-t 622-szer olvastam már, tudom, hogy a végére jobb lesz. Buffy meg csak kell, ugyanúgy halt meg az anyukája, mint az enyém.


Szerintem ilyenkor az ismerthez kell fordulni. Egy ilyen self help könyv nem fog segíteni. Meg pszichológus, ha egyedül nem megy.

2016. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azert szeretnek konyvet mert pszichologusra nincs penzem. Koszonom az eddigi valaszokat
2016. nov. 26. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem egy könyv fog segíteni, de még száz se, hanem hogy elfoglalod magad, tudatosítod magadban, hogy ez történt, az élet már csak ilyen és meggyászolod, de éled az életed is tovább. Tapasztalat, sajnos.
2016. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ingyen járok pszichológushoz. Ez nem Amerika, nálunk vannak ilyenek TB-re is.
2016. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Polcz Alaine magyar írónő egész sor könyvet írt a gyász/ eleresztés témában.
2016. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!