Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem szoktátok észrevenni,...

Ti nem szoktátok észrevenni, hogy sokszor hiábavaló dolgokat csinál az ember?

Figyelt kérdés

Itt főként arra gondolok, hogy az ember megnehezíti a saját életét.


Kérem senki ne vegye sértésnek amit itt leírok.

Ezek felismerések. Szimpla vélemény, látásmód.


Az ember keresi a "boldogságot".


Sokszor csalódik az emberekben, olykor menet közben is.

Az emberállat úgy érzi magát teljesnek, ha gyermeke születik.

Vagy karrierista.

Olyan dolgokért küzd, ami végtére nem kielégítő. Mert ha az lenne, akkor nem váltana valami más felé.


Természetes, ahogy fejlődik az ember, úgy találkozhat új barátokkal, akik hasonló "szinten" vannak, mint ő.

De ez is elmúlik. Főleg, ha olyan emberrel van dolgunk, akik folyamatosan fejlődik. Kihez, mihez képest...

Szóval csalódik a másikban vagy kiábrándulnak vagy ő ábrándul ki a másikból.


Vannak emberek, akik úgy érzik magukat boldognak, ha lehet gyermekük. Ezt meg is értem. Egyetértek velük!

De sokszor látom, hogy sokszor több a veszíteni való az egésszel. Kiszolgáltatottság, önfeláldozás, mindennapi problémák, munkahely, esetleg magánéleti problémák, gyermek lélektani, fizikai fejlődése, ami ugyancsak kihat az emberre, szülőre.

Szóval a gyermekkel is a folyamatos küzdelem.


Amiket leírtam az természetes és aki így érzi magát teljesnek abban a pillanatban, tegye is!


De, ahogy én látom az egészet, szóval, mintha az ember a saját életét nehezítené meg.


Ha ösztönök szintjén élem meg, akkor családalapítás, feleség, karrier. Szóval állatias küzdés, fajfenntartás, társas érintkezés.


Ha viszonyt kizárom az érzéseket és azon vagyok, hogy tudatosan megfigyeljek, akkor már másképp látom ezt az egészet.


Akkor azt látom, hogy az ember megnehezíti a saját életét.

Olyan dolgokért küzd, ami végtére nem kielégítő.

Csak hát a nagy zsivajban másképp szemlél, másképp éli meg a dolgokat.

Végül, amikor kizár mindent és úgy figyel, akkor megint másfajta látásmód kerül előtérbe.


2016. nov. 26. 16:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Ti hogyan látjátok ezt?


Köszönöm!

2016. nov. 26. 16:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek rohadtul megnehezítik mindennapjaikat. Rengeteget látom mindennap,

és rohadt vicces hogy ha valakinek ártani akarok,

akkor sokszor saját magának árt helyettem is.

2016. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudod, amikor ilyenekről beszéltem, akkor hülyének néztek.


Pedig én is ezt látom, hogy az emberek megnehezítik a saját életüket.

2016. nov. 26. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne beszélj nekik erről, csak annak akinek van esze felfogni ezt és nyitott.

Viszont ez tényleg így van, jól látod.

2016. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor magam maradok.


Mert személyesen, fizikailag nem ismerek olyat, aki hasonlóképpen látná.

2016. nov. 26. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egész élet valahol hiábavaló. Meg kell találnia mindenkinek azt, ami az ő célja, ami őt hajtja. Amellett persze, hogy kényszerűen megcselekszi azt, amit megkövetel a "haza".
2016. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak, akik hasonlóan gondolkodnak.


Köszönöm!

2016. nov. 26. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem hiábavaló, amit csinálok, akkor sem, ha kívülről egyeseknek úgy tűnhet. Tudod, attól függően látod 6-nak vagy 9-nek azt a bizonyos számot, hogy melyik oldalán állsz, és egyik sem tévedés. :-)
2016. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!