Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kötödni?

Miért nem tudok kötödni?

Figyelt kérdés
20 ev soran meg nem futottam bele olyan emberbe akinek létezését ne tudtam volna nélkülözni. Sokszor ugy erzem nem tudok valamiért szívből szeretni, de meg nem sikerult megfejtenem az okat. Edesanyam 13 eves koromban hunyt el de egyatalan nem razott meg pedig nem volt rossz a kapcsolatunk, sokkal inkabb az volt terhes abban az időszakban is hogy nem tudtam mit kellene éreznem igy nehez volt tettetni, csak hogy a családom ne nézzen hulyenek. Azota rengeteg kozeli ismerosom, baratom vesztettem el megsem tudom atelni ezeket a helyzeteket, es bar természetesen meg tudom jatszani...megis szamomra elkepzelhetetlen es idegesito a tobbi ember lelki fájdalma. Kapcsolataim kicsapongoak, sose voltam meg szerelmes de eleg hitelesen tudok alakitani.Tobbnyire akit kinezek magamnak azt megkaparintom megis rohadt hamar raunok mas emberekre es ez sokszor bosszant. Regebben tobb Pszichológushoz is volt szerencsem, de minden alkalommal keptelen voltam igazat mondani. a tipikus áldozatot vagy epp mintagyereket is előszeretettel alakitom...gyakorlatilag barmilyen szerepbe bele tudom es szeretem magam illeszteni, a valo eletben megis tobbsegiben ures vagyok. Mit tudnek ezek ellen tenni?

2016. nov. 29. 04:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Úgy tűnik,nem vagy kibékülve magaddal és mással csak szórakozol (ez annyira látszik az írásodból...)


Talán alkalmazkodnod és kötődnöd kellene az emberekhez.Különben csúnyán egyedül magadra maradsz,és mire rájössz mit is szúrtál el a hülye felfogásoddal már pokolian késő lesz bármit is csinálni.

2016. nov. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Édesanyád elvesztését nem dolgoztad fel. Sőt. A probléma mostanra akuttá vált és az állapotod rosszabbodot.

A pszichológus jó irány lehetne, de ameddig szórakozol velük addig nem fog változni semmi.

Kezdetnek javaslok félévet a Bátor tábor alapítványban önkéntes munkaerőként. Ne játszadozz az emberekkel, hanem figyeld őket és éld át amit ők.

Az érzelmek nem azért vannak, hogy bezárd őket a lelked legmélyére vagy játszadozz másokéval hanem, hogy képes legyél olyan kapcsolatra amelyben boldog leszel.

Az élet nem szerepek (vagy szerepek eljátszásának) sokasága, hanem a megbékélés és a harmónia önmagunkkal, azzal aki vagyunk, akivé váltunk azáltal amik történtek velünk.

Talán nem ártana neked némi lelki támogatás se, mondjuk egy egyházi embertől. (én a buddhista, tao, krishna vagy valamelyik keresztény felekezetet javaslom)

2016. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Antiszociális személyiségzavar.

Semmi empátia, folytonos hazudozás, semmi megbánás, mások manipulása, agresszió, gyakori partner váltás.....


[link]


Olvasd el nagyon érdekes. Ezesetben inkább pszihiáterhez menjél, mert a tüneteid alapján lehet, hogy részben ebben a pszihés betegségben szenvedsz. Egyébként a webbeteg is ír róla és azt is érdemes lenne elolvasni.

2016. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

3/3

Jesszus ez nagyon passzol a kérdezőre! Akkor inkább maradj távol a Bátor tábor alapítványtól kérdező és tényleg egy pszichiátert keress fel!

3/3-nak van igaza!

2016. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves első. Teljesen ki vagyok békülve magammal. :)

Az a helyzet hogy többségiben egyáltalán nem hiányolom más emberek társaságát. Pontosabban amennyit hiányolom annyit pont annak az embernek a társaságában vagyok akire épp szükségem van, de egy időn túl már kifejezetten terhes mások közelsége , és bár lehet hogy az elején kedveltem, elég vékony határ húzódik nálam a szeretet és gyűlölet között. Pillanatok alatt képes vagyok másik csapatba állni, és sokszor baromi nagy vágyat érzek azon személy elárulására aki megbízott bennem (amit természetesen csak indokolt esetben teszek. Nem vágom fölöslegesen magam alatt a fát). Talán aljasnak hangzik, talán az is. Nem tudom sosem éreztem magam szar embernek, sosem szorongtam amiatt hogy mit gondolnak majd rólam mások, vagy hogy "jaj istenem egyedül maradok ..akkor mi lesz?" hiszen számomra minden olyan érzés és érzés hiánya ami most él bennem természetes, mert mindig is így volt. Aláírom hogy talán egy átlag emberhez képest nem a legegészségesebb a felfogásom, de Nem gondolnám magam antiszociálisnak. Sőt...:D "Talán alkalmazkodnod és kötődnöd kellene az emberekhez" Sherlock, te vagy az ? Kellene, igen. Ezzel én is tisztában vagyok.

2016. nov. 29. 11:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Milyen scherlock? de tőlem aztán piszkosúl mindegy mit csinálsz.Ha te ezt élved,hogy az emberek csalódjanak benned gratulálok.Csak 1x legyen szükséged valamire,és köpjenek arcon emiatt...hát ahogy érzed! :D
2016. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Sherlock, valld be, hogy fogalmad sincs a helyzetéről.

Te is csak ki szeretnéd élvezni, hogy megmondhatod a tutit, és eljátszhatod, hogy te vagy a pszichiáter, a pszichológus, amivel nincs semmi baj ugyan, de nem vagy képes megoldani a problémákat.


Mit gondolsz, azért tette ki a kérdező ezt, mert megoldást szeretne találni? Talán magának is hazudott azzal, mikor azt írta, hogy "Mit tudnék ezek ellen tenni?"


Beszélni szeretett volna erről inkább, olyanokkal akik hasonló cipőben járnak mint ő.

Ezt nem pszichológusként mondom, ráírtam, onnan tudom. :)


Ne akadj ki te se, ha nem akarják megfogadni az amúgy végtelenül klisés tanácsod. Szerinted a pszichósok nem javasoltak neki ilyet? Nem ez volt a megoldás számára, mert tovább hazudott nekik. Ha tényleg meg akart volna változni, azt észrevehetted volna a hozzászólásán, ahelyett te inkább tovább akarod uszítani.


Nem azt mondom, neki se feltétlenül így kellett volna lereagálni téged, de őt meg tudom érteni, lévén én is átéreztem jó ideig, amiben ő él.


És téged tartalak az utolsó kirohanásod miatt kevesebbnek. Mit kell törődni azzal hogy egy vad idegen pórul járjon? :)

Mivel bejártam néha kíváncsiságból pszichológiára (érezd az iróniát), kijelenteném, hogy ez alacsony interperszonális intelligencia hányadosra mer következtetni. :D

2016. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Nem gondolnám magam antiszociálisnak."

Én nem az aszociális viselkedésre gondolok, amikor egy ember visszahúzódik és kerüli másik társaságát. Az antiszociális viselkedés teljesen más. Arra az emberre mondják, aki szembefordul a társadalmi normákkal, felrúgják a társadalmi együttélés szabályait, így képtelenek beilleszkedni közösségekbe.

Az antiszociális személyiségzavarban szenvedő beteg tulajdonképpen a pszihopata.

2016. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Az utolsó mondja teljesen jól. De szerintem ezt te is tudod, kérdező: pszichopata vagy lényegében, ennek a szónak a jelentését kellene kellőkepp megismerned.
2016. nov. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
kérdező te egy igazi gyökér liba vagy,tudod mi való neked? egy csákány,és miért? Azért,hogy agyon üsd vele magad! :D
2016. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!