Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadni és...

Hogyan tudnám elfogadni és feldolgozni az elmúlást?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Sokszor eszembe jut, hogy milyen jó volt amikor kicsi voltam, 5-6 évesen Mazsola és Tádét olvastak nekem, beugranak az érzések és az illatok meg minden hogy milyen volt a dédszüleimnél vidéken, eszembe jut hogy mennyire vártam a karácsonyt, milyen hangulata volt mindig, eszembe jut az is hogy nyaranta az unokatesómmal milyen jó dolgokat csináltunk és közben üdítőt ittunk, minden.

Az ízek, illatok, hangulatok, érzések,személyek.

Hogyan viseljem el hogy ezek elmúltak, nem leszek mér kisgyerek,és hogy már felnőttként kezelnek?


2016. dec. 1. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, én ugyanezen mentem/megyek keresztül. Jelenleg 24 vagyok, az elmúlt 5 év mintha fél év lett volna, így már a saját elmúlásomtól is félek. Szerintem ez mindenkivel így lehet, aki hasonló gondolkodású.
2016. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nevezzük emlékeknek.Örülj, hogy vannak ilyen szép emlékeid. Idővel a fájó emlékek mellett jól jönnek majd.

Nekem hasonló szép emlékeim vannak, de közben át kellett élnem a nagyszüleim, több kedvenc unokatestvéreim halálát is. Sőt azt is, hogy már lassan 30 éve nem jártam ott ahonnan a szép emlékeim vannak. Minden el lehet fogadni, mert közben zajlik az életed.

2016. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva,szerintem sehogy nem lehet feldolgozni

én is hasonlóan érzek,csak én 20 vagyok.Talán ha hinnék a mennyországban vagy valami ilyesmiben,akkor fel tudnám dolgozni,meg ha tudnám,hogy mindennek van értelme....de így...

2016. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen. Nekem is eszembe jutnak néha ilyen emlékek. Az élet csupa elmúlás és keletkezés.
2016. dec. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vigasztaljon a tudat, hogy ezen mindenki átesik. Aki a világot nem csak nézi, de lát is belőle valamit, azok talán hamarabb. A fontos impulzusokként maradt apró emlékek, érzések igazolják a megtapasztalásaid során történt fejlődést.
2016. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!