Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feljelentettek. Hogy másszak...

Feljelentettek. Hogy másszak ki belőle?

Figyelt kérdés
Béreltem egy lakást. Csináltunk szerződést. Mikor beköltöztem raktárként nézett ki, remgeteget pucoltam. Állandóan romlott el ez az vett fel a viz... Budos volt a wc...fizettem az albérletet, ha kicsi késéssel is. Garanciapenzt is adtam neki mikor bekoltoztem. A számlákról lecsúsztam, egészségi gondok miatt. A tulajnak elmaradása is volt.. Majd jöttek az smsek romantikus vacsora meghivasra... Megijedtem, mert a tulajnak volt kulcsa és állitott be olyankor is mikor en nem voltam otthon... Kikoltoztem. Feljelentett, es azt allitsa nem adtam garanciapenzt alberletet sem fizettem es elvittem a tvjet. Ebbol hogy lehet kimaszni? Most megegyszer kikell fizetnem mindent?
2016. dec. 3. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Neki kell bizonyítania a bűnösséged, nem neked az ártatlanságod. Bizonyítsa, hogy nálad a TV. Bizonyítsa, hogy nem adtál kauciót. Itt bukott is, majd fizeti a perköltségeket is, te meg kiröhögöd.
2016. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudod bizonyítani mi mindent csináltál a lakásban? Van papírod mennyi pénzt adtál? Ő mit tud bizonyítani mindebből?

A vacsorát nem értem,hogy jön ide. A tulaj, ha kiadta a lakását, nem volt joga bemenni a tudtod nélkül. Akkor sem, ha övé a lakás.

Ha feljelentett, fogsz kapni értesítést, és akkor arra reagálni kell. Elmondani a te szempontjaidat. Mit dolgoztál, mit fizettél, stb. Ha vannak tanúk, őket mozgósítani. Esetleg feljelenteni rágalmazásért, vagy valami hasonló.

Nem lehet, hogy csak rád ijesztett? Apehnál bejelentette, hogy kiadta a lakását? Adózik utána? Rengeteg kérdés felmerül hogy érdemben válaszolni lehessen erre.

2016. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bevolt jelentve hogy alberletben vagyok nala. Legalisan voltam ott. Nem irtunk semmilyen papirt semmit amikor alberletet fizettem. A szamlaval viszont tenyleg lemaradtam. Gondoltam kifizeti a garanciapenzbol. Amikor bekoltoztem irtunk listat mi van a lakasban. Es rajta szerepelt a tv. Azt allitsa elvettem, pedig nem is hasznaltam mert regi teve volt nem mukodott megfeleloen es az enyemet hasznaltam. Volt a lakasba ket szonyeg amit nem irt fel a listara. Uj szonyegek. Ha valamit vinni akartam volna azt viszem, nem az oreg tvjet, ami nem mukodik rendesen. A vacsora meg ugy jott oda, hogy telefonon allandoan romantikus vacsorakra hivott. Kinos volt ez nekem. Kulcsa is volt a lakashoz jott ment mikor neki jolesett. A lakassal allandoan problema. Semmit sem tudok bizonyitani.
2016. dec. 3. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem irtunk semmilyen papirt semmit amikor alberletet fizettem."


vagyis feketén ment az egész, téged meg szóban beetetett, hogy be vagy jelentve.

2016. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és a szerződésben mi volt leírva? Ha nálad van egy papír, akár az is, amin a lista van, már fenyegetheted is az adóhivatallal. Különben meg ha nincs papír arról hogy fizettél neki, akkor simán mondhatod, hogy jóbarátod, és megengedte hogy ingyen ott lakj. Szó sem volt albérleti díjról, meg számlákról...Bizonyíték erre az sms, hogy milyen jó viszonyban voltatok.
2016. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem adott semmi bizonylatot hogy te fizettél akkor ez szívás. Jogilag mintha nem is fizettél volna.
2016. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha feketén ment az egész, akkor nagy pancser, ha feljelentett. Biztos ez, vagy csak mondta?
2016. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!