Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A buszra váró nyugdíjasok...

A buszra váró nyugdíjasok miért kezdenek el pánikolni ha késik a busz már fél percet is?

Figyelt kérdés
2016. dec. 6. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Amiért a fiatal lányok ha késik nekik másfél hetet.
2016. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez hol van? Mert itt ha csak fél percet késik a busz az már csodának számít.
2016. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell ahhoz nyugdíjasnak lenni, hogy valaki utáljon buszra várni. Engem pl így 36 évesen marhára zavar, hogy a szolgáltató cég a menetrendjét hírből sem ismeri.
2016. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Van akinek számít.

Nem vagyok nyugdíjas, mégis engem is zavar, ha késik a busz. Nem mindig, de ha például dolgozni megyek vagy időpontra... Idegesítő tud lenni.

De ugyanígy zavar, ha a 15:30-as busz 15:29-kor már elmegy. És várjak fél órát a következő buszra. Én meg nézek tátott szájjal, hogy "miajófenevoltez".

2016. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Persze,csak a forgalom korlátozások,útjavítások,esetleges dugók nem a szolgáltató hibái.Járjon repülővel,aki nem bír várni.
2016. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Mert a buszra várnak, azért. Min idegeskedjen akkor, a törölt repülőgép járatok miatt?!
2016. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom, azt feltételezed, hogy a nyugdíjasok "ráérnek". Pedig nem feltétlenül, egy nyugdíjas esetében is előfordulhat, hogy időre kell mennie valahova: pl. fogorvoshoz, vagy színházba, vagy találkozója van valakivel, stb. stb.

Nem minden nyugdíjasnak áll lézengésből az élete, és bármilyen korban bosszantó tud lenni, ha a közlekedés akadályoz. (Egyébként szerintem a fél perc túlzás... ennyi késés miatt még soha senkit nem láttam bosszankodni, de 5 perc már rengeteget tud számítani, ha ki van centizve az időm - ahogy szerintem bárkinek.)

2016. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Ja és még valami... ebben a hidegben különösen bosszantó a késés, hiszen addig is fázni kell a megállóban, amíg nem jön a busz. Én legalábbis ezért szoktam bosszankodni.
2016. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Ez egy jó kérdés. A nyugdíjasok a legtürelmetlenebbek mindenütt. Mintha nem érnének rá. Nem csak a megállóban. A rendelőben, a közértben mindenhol.
2016. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

# 9 "Mintha nem érnének rá."


A szüleim nyugdíjasok. Mivel én dolgozom, minden másnap ők mennek a gyerekemért iskolába. Mégpedig időre. (És nem ők az egyetlenek, sok nagyszülő jár az unokájáért oviba/suliba.)

De ez csak egy példa, számtalan olyan nyugdíjast ismerek, akik még 70 évesen, vagy felette is bőven aktívak, dolgoznak is akár. (Pl. az egyetemi tanárok nem arról híresek, hogy lejönnének a katedráról abban a percben, ahogy betöltik a nyugdíjkorhatárt...)

2016. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!