Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munkával szerintetek miért...

A munkával szerintetek miért jár együtt az, hogy az emberek felesleges teherként tekintenek rá, még akkor is, ha korábban ezzel foglalkoztak, ezt szerették, ezt akarták csinálni?

Figyelt kérdés
Alapvetően olyan egyetemre mész, amivel később foglalkozni szeretnél. Ha minden igaz, téged ez érdekel, te ezt szereted, te ezt akarod csinálni. Hogyan lehetséges, hogy az emberek mégis utálatként tekintenek rá?
2016. dec. 6. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Belefáradnak. Én se vagyok olyan lelkes, mint 10 évvel ezelőtt. Persze akkor még család meg gyerek se volt. Most inkább a nyugisabb dogokat szeretem már.
2016. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően olyan egyetemre mész, amivel később foglalkozni szeretnél"

Ezert. Mert alapvetoen nem olyan szakot valasztanak, vagy igazabol azt se tudjak mivel akarnak foglalkozni. Szerintem ritka az a 18-19eves aki tudja mivel akar foglalkozni aktiv koraban

2016. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
talán mert más egy nekem tetsző dologgal akkor foglalkozni amikor kedvem van, mint minden nap napi 8-12 órában, ha beteg vagyok, ha álmos, ha nincs kedvem semmihez akkor is! És akkor még kis is szúrják a szememet valami nevetséges fizetéssel!
2016. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem sokan vannak, akik abból élnek, amit szeretnek csinálni. Rengetegen mennek olyan szakokra, amelyek kevésbé vagy egyáltalán nem érdeklik őket, mert ennél életképesebb szempontokat néznek. Én például tudom, hogy nem tudnék abból megélni, amit igazán szeretnék csinálni, ezért inkább az volt a szempont, hogy mely tárgyakból vagyok jó, és ahhoz melyik olyan szakot lehet passzintani, amivel nagy eséllyel el is lehet majd helyezkedni. Nem mondom, hogy utálom, de nem ez az álmom. Felesleges tehernek meg végképp nem nevezném a munkát, sokkal helyesebb kifejezés a szükségszerű teher, hisz a megélhetéshez szükség van rá.


Másrészről, nem mindenki megy ám egyetemre, jobb esetben elvégeznek hasra ütésszerűen egy OKJ-t, hogy azért ne csak egy érettségijük legyen, mert akkor tényleg eláshatják magukat a munkaerő piacon... és akkor itt hozzuk még fel azokat, akiknek semmilyen végzettségük sincs, aztán gyárban/boltban/mekiben rohadnak. Szerinted nekik mégis mi okuk lenne szeretni a munkájukat?

2016. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!