Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én tudom mindenkinek a...

Csak én tudom mindenkinek a nevét?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és az utóbbi időben kaptam a kérdéseket az évfolyamtársaimtól, hogy engem amúgy hogy is hívnak? Ezen nagyon meglepődtem, mivel én már az első évben tudtam minden osztály-és évfolyamtársam nevét. Mint kiderült, nagyon sokan nem tudják egymás nevét, hiába volt már lassan 2 és fél év megtanulni ezt.

Nem, nem vagyok egy közönség kedvenc, tehát nem innen tudom a nevüket, egy barátom sincs az iskolában, amolyan csendes megfigyelő vagyok.


Emiatt az eset miatt elgondolkodtam, hogy tényleg csak én tudom az évfolyamtársaim nevét, vagy más is van így? Ti ismertek mindenkit, vagy csak a népszerűbb embereket? Illetve észre szoktátok venni a csendesebb embereket?



2016. dec. 9. 16:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nálunk rajtam kívül 73 ember jár a 11. évfolyamba.
2016. dec. 9. 17:15
 12/13 anonim ***** válasza:
Az osztálytársaim nevét én is hamar megjegyeztem, az évfolyamtársak közül azokét, akikkel fakultációkon találkoztam.
2016. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem 36 évfolyamtársam volt (évente plusz-mínusz pár db) és 8 évig jártunk együtt. De hát biztos tudtam már 7-ik körül a nevüket... De ha ilyen nagy számról lenne szó, akkor mondjuk a fölöttünk lévő osztályból is tudtam, bár igaz, hogy nem mindenkinek (dehát velük sose volt órám). Uh mondjuk alsóban, ahová négy évig jártam, kb 4 embernek tudhattam a nevét a másik osztályból, mert nem volt velük semmi kapcsolat.

Egyébként én azt veszem észre, hogy a facebook perdöntő. Ha valakinek az ismerőse vagyok ott, az tudja a nevem. Pl. most egyetemen egy A betűs keresztnéven mutatkoztam be mindenkinek elsőben, és most (4.) találkoztam egy akkori koleszos társammal és láss csodát, bemutat a haverjának egy tök más néven, mert a facebookon azon vagyok fent. Itt jöttem rá, hogy emberek azt a nevet jegyzik meg, amivel folyamatosan találkoznak. :D most már az A betűs néven vagyok fent, kíváncsi leszek a régi ismerősök mikor kezdenek el azon szólítani, ha összefutunk az utcán pl, mert most már elég valószínűnek tartom, hogy elfelejtik az eredetit. xD szóval ha ezek az emberek nem az ismerőseid ott, akkor szerintem tényleg nem tudták megjegyzni még. De ha ismerőseid (és rendes néven vagy fent), akkor tuti szívatnak.

2016. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!