Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szeretnék Párizsba menni?

Nem szeretnék Párizsba menni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a középiskolát, és második nyelvnek a franciát választottam. Most márciusban mennénk oda egy 1 hetes kirándulásra. Az előleget befizettük. Később odaadtunk még pénzt, 60.000 Ft-ot. De most elbizonytalanodtam, hogy mennék-e. Franciából elég rosszul állok, így meg nem érdemeltnek érzem. Másfelől, ami kicsit jobban aggaszt, hogy a franciás lányokkal nem alakult ki baráti kapcsolat. Összesen heten vagyunk, és amikor szóba került, hogy valószínűleg lesz hat ágyas szoba, ők rögtön lestoppolták. Szóval kvázi egyedül maradtam. Órákon nem igen szoktam senkivel beszélni, és félek, hogy ha kimegyek az rossz emlék marad. Jövőre is szerveznek ilyen kirándulást, de addigra már lesznek új osztálytársak, akikkel nem leszek félénk az elején.

Szerintetek hogy döntsek?



2016. dec. 12. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az osztályból, csak heten mentek? Most nem értem. És jövőre honnan tudod, hogy lesznek új osztálytársak?
2016. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj. A legjobb alkalom megismerkedni a tobbiekkel.
2016. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
De buta vagy! Ezért kihagyod Párizst ? Feltètelezem nem vagy úgy vele h bármelyik nap kiugorhatnál Franciaországba...
2016. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy irták előttem lehet h pont ez hozna össze titeket
2016. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Én nem aggódnék ezen, napközben együtt mászkáltok, iskolán kívül, közös élményeitek lesznek, az össze szokta hozni az embereket. A nyelvi környezet pedig jót tesz, picit rááll a füled legalább, ha beszélni még nem is nagyon tudsz majd.:-) Számíts rá, és ne törjön le, hogy a legtöbb francia, akit megszólítasz, angolul fog válaszolni, nagyon jól kell ahhoz beszélni, hogy francia válaszra érdemesítsenek, ennyi tanulás kevés hozzá.
2016. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Számíts rá, és ne törjön le, hogy a legtöbb francia, akit megszólítasz, angolul fog válaszolni, nagyon jól kell ahhoz beszélni, hogy francia válaszra érdemesítsenek, ennyi tanulás kevés hozzá."


Tessék? Kétszer voltunk ott, kétszer röhögtük könnyesre magunkat azon, hogy ezek nem hajlandóak a francián kívül más nyelven megmukkanni. Beszélek az eladóhoz angolul, és érti, mert adja amit kérek... majd dumál tovább franciául. Szállodában a recepciós szintén. Jegyvásárlásnál, taxiban... mintha nem egy főváros, hanem egy eldugott kis falu lenne. Pedig értik az angolt, én még az olasszal is elboldogultam, már úgy értem, hogy megértettek, de az istennek nem válaszolnának az ananyelvükön kívül másként.

2016. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt tapasztaltam, Párizs belvárosában mászkáltam, lehet, hogy pont ilyeneket fogtam ki.:-) Beszélek franciául, de pocsék a kiejtésem, helyből mindenki angolul válaszolt.
2016. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én telibeszarnám hogy kivel milyen baráti kapcsolatban vagyok, mennék mint a franc...

Ki ne hagyd, jó lesz az.

2016. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy rendes kommentek jöttek, nem pedig bunkó hangvételűek. Mindenkinek ment a zöld kéz.

Nem heten mennénk, hanem heten lányok, és értelemszerűen a tanárok nem szeretnék, hogy fiú-lány egy szobában legyenek.

Jövőre is lesz több ilyesfajta kirándulás, és a biztos, hogy lesznek új osztálytársak, mert ez egy olyan szak, de bonyolult lenne elmagyarázni.

És, ezt fent nem írtam, kicsit félek, mert voltam el több hétig el, de akkor Budapesten. Bármi baj történt, tudtam hívni a szüleimet, hogy jöjjenek értem. De ott nem lesz meg ez a biztos támasz.

2016. dec. 12. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmegyek helyetted szívesen
2016. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!