Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek mivel erdemes...

Szerintetek mivel erdemes menni parizsba kocsival vagy repulovel? Egy het nyaralasrol lenne szo

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem láttam még olyan nyugat-európai fővárost, ahová megérné kocsival elmenni.
2016. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a repjegyek olcsok ha nem a charles de gaullera erkezunk ! kinti repterrol eleg draga a varosba jutas , persze vannak buszok amik olcsok de idegen varos idegen kornyezet.....
2016. febr. 10. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Repülő.
2016. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Repülő. Beauvais repülőterén nehéz eltéveszteni a buszt, ami Párizsba bevisz, kb 1,5 óra és a városi állomása is jó helyen van. Szerintem képtelenség eltévedni. Párizs ahhoz messze van, hogy odaautózz. Ha lenne rá 2-3 heted, közben megállni több helyen, akkor mindenképpen autó.
2016. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ne túlozzunk, kocsival sem lehetetlen eljutni, az biztos fárasztóbb és lassabb, ráadásul lehet nem is olcsóbb, plussz problémás lehet a parkolás stb. Én is repülővel mennék.
2016. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

9 evig eltem Parizsban (2013-ban koltoztunk el), es tobbszor megtettem kocsival es repulovel is az utat.


Repulo: CDG-re is lehet olcson menni, ha idoben foglalod a jegyet. Sot, Orlyra is (Transavia). De neha erdemes pl a liligo-n vagy a kayak-on, esetleg skyscanneren nezni, a Lufthansa is kinal pl jo aron jegyeket, atszallassal. BVA elkepzelheto, hogy jegyarban olcsobb de szamold bele az alabbiakat :

- csomagdij (meg nyaron sem erdemes csak kezipoggyasszal menni egy hetre, sajnos az idojaras eleg szeszelyes, eppugy lehet eso es 12-15 fok mint ragyogo napsutes es 30 fok). Az Air France-nal ez benne van az arban, a tobbi legitarsasagnal fizetos.

- bejutas Parizsba. CDG-rol tobb modon is be lehet jutni, 5-10 euro kozotti aron (a legolcsobb a busz, a dragabb az RER viszont ez gyors), sot Air France busz is van, ez 16 euro volt nemregen. BVA repterrol csak busz megy, utoljara 17 euro volt a jegy / fo, es minimum masfel ora buszozas de gyakran tobb.


Repulovel 2 ora alatt ott vagy.


Ezzel szemben az auto :

ha folyamatosan vezettek is, minimum 15 ora az ut, de en tobbszor tettem meg, sosem sikerult ennyi ido alatt. Nemetorszagban szinte mindig belefutottunk egy-ket dugoba, es inkabb 20-22 ora volt. Mi altalaban megaludtunk valahol az uton, vagy hotelben, vagy egyszeruen a kocsiban amikor mar nem birtuk tovabb. Vegulis megcsinalhato, de faraszto. Egy het nyaralasert nem biztos hogy utaznek majdnem negy napot.


Parkolas : kb a lehetetlennel egyenlo, vagy meregdraga. Augusztusban elvileg ingyenes, de helyet nagyon nehez talalni, a tobbi honapban viszont max 2 orat parkolhatsz egy helyben egy fizetessel, utana ujra kell fizetni. A napi parkolasra Parizsban minimum 30-40 eurot ra kell szanni pluszban. Ez egy hetre nezve mar 210 euro vagy annal tobb, tehat amennyivel elvileg olcsobb az autoval valo kozlekedes (nem, egyebkent) azt ki kell fizesd a parkolasra.


Parizsban es kornyeken nincs szukseg autora, tomegkozlekedessel, rosszabb esetben taxival minden elerheto. Meg Disneyland es a Versailles-i kastely is. Sot, ahova a metro 10 perc alatt elvisz, az autoval gyakran egy ora is lehet, acsorogva a dugoban.


Arrol nem is beszelve, hogy a franciaknak az auto hasznalati eszkoz, tehat ha pl megnyomjak, meghuzzak parkolas kozben, azert senki sem fog neked betetlapot adni vagy hagyni. Nyilvan ha osszetorik akkor igen de egy ket nyomodasert vagy karcolasert a karosszerian nem igazan izgatjak magukat. Az en kocsim is ossze van mar karcolva, nyomodva, hozzateszem egyszer sem az en hibambol, igy talaltam meg... Szoval ha felted az autodat, akkor inkabb ne.


Remelem tudtam segiteni...

2016. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper koszonom a segitseget mi meg is az auto mellett dontottunk mivel angliaban dolgozunk es onnan mar nem nagy tav.
2016. febr. 14. 14:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Olyan szallodat probalunk keresni ahol van lehetoseg parkolasra nem horror aron
2016. febr. 14. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont meg az autopalya dijat is szamold hozza. Gondolom Calais-ba erkeztek majd komppal, onnan autopalyan Parizsba. Emlekeim szerint kb 30-40 euro az autopalya dij az odautra.

Parkolos szallodat viszont jo esellyel csak a kulvarosban talalsz majd. Onnan viszont a varosba kozlekedes lesz hosszadalmasabb es foleg dragabb, mert az mar nem 1-2 zona.

2016. febr. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!