Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikai feketék egymást, az ismerőseiket mind ni-gernek nevezik, de ha egy fehér mondja rájuk ugyanezt akkor az súlyos sértés, és megverik, megkéselik vagy simán följelentik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem nevezik egymást annak, max. a filmekben...
2016. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Dehogynem nevezik. Laktam ott és láttam/hallottam.


Mert agyalágyultak. Azt hallják a TV-ből, repperektől.

2016. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert rasszisták. Sokkal inkább azok, mint az általuk megvetett és gyűlölt fehérek. Vedd alapul a Black Lives Matter mozgalmat, nem azt mondják, hogy a fekete élet IS számít, hanem a fekete élet számít! Csak a fekete, vágod? Így aztán te mondhatsz rájuk akármit, az sértés nekik.
2016. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ilyen is van a dologban amit előttem írtak, de gondolj bele. Van egy haveri társaság. Egymásra aggatnak/aggatunk különböző sokszor bántó jelzőket is. Pl. Köpcös, Colos vagy durvábbat. (mindenki tud ilyeneket mondani). Na most, ott azok között az emberek között megszokott, sőt sokszor poén, hogy így hívják egymást. De ha egy idegen ezt hallva elkezdi így szólítani, az ciki, bántó, ellenszenves, amire reagálni kell. Most az adott jelzőt nagyítsd fel egy egész társaságra. Mint írtam ehhez nyilván hozzá jön a rasszizmus is egyik vagy mindkét oldalról. Félre értés ne essék, én nem védek senkit ezzel a mondandómmal 🙂
2016. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

nem tudom mennyire megy az angol, de ez a cikk megprobal ravilagitani hogy mirol van szo:

[link]

2016. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A fekete mondhatja a feketének hogy nigga, sőt poénból még neked is mondhatja attól hogy te nem vagy az. Viszont ha te mondod neki akkor az sértés.

Sőt a fekete mondhatja neked hogy white boy, white cracker.

Te max annyit mondhatsz hogy black


A politikusok meg pár barom védi őket és hirdetik hogy legyen egyenlőség, közben meg ilyen íratlan szabályok vannak hogy nem mondhatod hogy néger, ha egy négert lelőnek akkor a fehér rasszista, ha bármi hátrány éri akkor azt annak tudja be hogy ő fekete és őt utálják. Valójában a feketék a legnagyobb rasszisták.

Vannak köztük értelmesek, tanult emberek, ők nem hozzák fel a régi sérelmeket, csak a prolik meg a gettóban nevelkedett emberek.

Egyik rokonom barátja fekete és tök normális ember. Intelligens, dolgozik, tisztelettudó és barátságos.


Szerintem a feketéknek inkább hálásnak kellene lenniük hogy egyenlő jogokkal rendelkeznek amerikában, akárcsak a fehérek. Az őseik megszenvedtek azért hogy ők most szabad emberek lehessenek. Ha anno nem hozzák őket afrikából akkor most nem lennének ennyien.

Már azt se lehet mondani hogy kisebbség mert én rengeteget láttam kint. Egyik áruházban csak feketék dolgoztak és a vásárlók nagy része is fekete volt.


Bocsi a hosszú válaszért :D

2016. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha én azt mondom neked magyarként, hogy te kis koszmó magyar. Milyen érzés?

És ha én egy nagy darab szőke német vagyok és kiszólok a mercédeszemből, hogy te kis koszmó magyar.

Érzed a különbséget? Na , ezért.

2017. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: mi az a koszmó? :D
2017. jan. 17. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!