Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kitalálhatok új isteneket?

Kitalálhatok új isteneket?

Figyelt kérdés
Könyvet írok, és a főszereplők többsége isten lenne. Egyszerűbb lenne, ha én találhatnám ki őket, de félek, hogy ez sok embert zavarna.

2016. dec. 16. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálhatsz. Azokkal meg ne foglalkozz, akiket ez zavar.
2016. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Elásod a könyvet, pár ezer év után megtalálja valaki, azt hiszi, hogy valami istentől ihletett, és világvallásokat alapoznak rá. Nem az első eset lenne...
2016. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze,szerintem tök jó ötlet.
2016. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csúnya lenne, ha már ez is zavarná az embereket...
2016. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A többit is csak valaki kitalálta, miért ne?
2016. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

83.Zsoltár 19."Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett."

Tehát egy igaz Isten van, de abban igazad van, hogy a démonok hamis istenné tették magukat, az emberek pedig istenné tettek teremtményeket, követ, fát, ruhadarabot, aranyat, ezüstöt. Ezek mind megsemmisülnek hamarosan.

Persze írhatsz történeteket kitalált istenekről, én inkább azt javaslom, ismerd meg azt az Istent, aki az életet adta és megmenti az igazságos embereket Armageddonkor.

2016. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy mind normális hangvételű volt. Ment a zöld kéz.

Nem vagyok vallásos, egyszerűen érdekesnek találom a több istenséget magukba foglaló vallásokat. Görög, római, egyiptomi, stb. És arra gondoltam, hogy írok egy történetet, amiben ilyesfajta istenségek lennének, de én találom ki őket.

De ettől függetlenül felpontoztalak.

2016. dec. 16. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
George RR. Martin-t se dobálják kővel amiért isteneket talált ki :)
2016. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!