Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudtok képzelni egy kereszt...

El tudtok képzelni egy keresztény egyiptológust? Aki keresztényként egyiptológiát kezd el tanulni, annál fenn áll a veszélye annak, hogy kísértésbe esik és az egyiptomi isteneket kezdi el imádni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 23:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Főleg hogy a keresztet is az egyiptomiaktól vették át.
2015. júl. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki valóban ismeri Istent, az nem kezd mást imádni. Csak annál áll fenn ez a veszély, aki maximum csak addig jutott el, hogy hisz Istenben, de nem lépett tovább.
2015. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem áll fent semmilyen veszély. Az már egy kvázi kihalt vallás.
2015. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha kihalt vallás, akkor már nem is lehet igaz? Azért mert a kereszténységet belegyötörték az emberbe, az az igazi?
2015. júl. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, aki hisz az ilyen vallásokban, az bármilyen manipulációs mendemondát elhisz.
2015. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor senki se kutassa, mert kísértésbe eshet?

Nem hiszem hogy ilyen veszély fennáll, aki hívő, és komolyan is veszi, az nem fog a munkája hatására áttérni más vallásra.

2015. júl. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

4-es, gondolom szerinted a piramisokat is idegenek építették... Az egyiptomi mitológia/történelem/hitvilág nagyon érdekes, és szép, de ennyi.

Semmiféle veszély nem áll fennt hogy egy hívő keresztény áttér az ősi egyiptomi hitre.

Én is keresztény vagyok, tanultam mindenféle vallásról, mégsem estem kíséretébe hogy pl a Napot (Ré) istenítsem, mivel keresztényként tudom, hogy azt is Isten teremtette, csak egy világító.

2015. júl. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
7-es, miért hinném azt? Azért mert egy vallásnak kihaltak a követői, az akkor a vallást minősíti? Kinek van joga meg mondani hogy melyik áll legközelebb a valósághoz? Ők legalább nem nyúltak vashoz, hogy belekényszerítsék az embert a hitbe. Tipikus keresztény mentalitású a szöveged. Undi.
2015. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok egyiptológus keresztény, nem igazán értem ezt a kísértés dolgot. Szerintem te kevered az egyiptológusokat Indiana Jonesszal.
2015. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Már volt rá példa. :)

C.T.Russell!-és meg is lett az eredménye.

2015. júl. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!