Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Boldog vagy? Ha igen, mi az,...

Boldog vagy? Ha igen, mi az, amiért annak érzed magad?

Figyelt kérdés

Most ne arra gondolj, hogy perpill, hanem az egész életedre, mindent átfogóan, vagy arra az életszakaszra, amiben most élsz. Szóval nem pillanatnyi hangulatjelentést kérek.

Persze, azt is jó lenne tisztázni, mi a boldogság. Valaki már akkor annak tartja magát, ha nincs nagyobb gond az életében, mások, ha elégedettek a kialakult helyzettel.

Nos, Te boldog vagy?



2016. dec. 25. 18:14
1 2
 1/14 Psycho ***** válasza:

Kezdjük a definícióval. Nehéz megragadni, de valóban a kulcsszó a tartósság. Ebben különbözik az örömtől, ami pillanatnyi érzelem, a boldogság inkább tartós hangulat / affektus. Az elégedettségnél mindenképp több, van benne ahhoz képest plusz (az elégedettség mondhatni szükséges, de nem elégséges feltétel).


Jelenleg én nem. Viszont többnyire elégedett vagyok, mivel egyes dolgok esetében már bevettem a lesz@rom kapszulát, a konfliktusaimat pedig rendeztem. Ha érdekes az info: az utóbbi években összesen kb. két hónap volt az életemben, amikor boldognak éreztem magam. Ekkor volt az, hogy nem hiányzott semmi, elégedett voltam minden aspektusával az életemnek, sőt, kifejezetten örültem dolgoknak (pl. akkor még suli eredmények, párkapcsolat alakult, szociális kapcsolatok pezsegtek).

2016. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én boldognak mondom magam, elégedett vagyok az életemmel, persze lehetne sokkal szórakoztatóbb is, de nekem ez elég. Nagyon ritkán érzek boldogságot, de elégedett vagyok.
2016. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
langyos állóvíz, igen is meg nem is. Örülök, hogy van munkám, de nem örülök, hogy nem fizetik meg. Örülök, hogy van tető a fejem fölött, de nem örülök, hogy nem az enyém. örülök, hogy van hobbim, de nem örülök, hogy nem keresek vele pénzt. stb.stb.stb.
2016. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Félig-meddig boldog vagyok. Vagyis annak kéne éreznem magam.
2016. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Részben, sok jó dologban volt részem így 35 évesen, de sok rosszban is, pár dologtól jó általában.
2016. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én boldog vagyok megvan mindenem sőt annál több is, igaz jelenleg egy hónapja nincs munkám de majd ugynézki lesz másik. Egészséges vagyok családom is. 4 éve együtt vagyok párommal. Nem tudok rosszat mondani hálistennek.
2016. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán...

Az emberi nyomor nagyon sok oldalát megéltem már,és még úgy érzem csak most jön a fekete leves...


Az egész életemet félelemben élem/éltem..

A környezetemben sem látok semmi jót...


28/f

2016. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Többnyire igen.

Van egy fantasztikus barátom, akihez öröm haza menni, és akiben úgy érzem megtaláltam életem szerelmét. Van sok jó barátom, akikkel szeretek találkozni, és bármit meg tudunk beszélni. Van egy idióta macskám, akit imádok. Nagyon szeretem a szüleimet, és ők is engem. Egészséges vagyok, fiatal vagyok, jól nézek ki, egyenlőre úgy ahogy, de kijövök a pénzből amit keresek. Tudom mit szeretnék kezdeni a későbbiekben az életemmel. Ezek tesznek boldoggá.

Van persze rengeteg szar is, a monoton hétköznapok, a rohanás, a robotolás, a fillér számolgatás. De ezeknél erősebbek a jó dolgok.

2016. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Mitől félsz?
2017. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, még szívesen látom persze, ha írtok. Én igazán boldognak nem érzem magam, de vannak boldog pillanataim. Sokszor van rossz kedvem, de ez szerencsére nem tart soká. De sajnos, úgy érzem, jelenleg csak túlélek.
2017. jan. 2. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!