Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt a saját korosztályu...

Vannak itt a saját korosztályuk ellen lázadó fiatalok?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy fiatal lázad. Ismertek-e olyan fiatalokat, esetleg ti ilyenek vagytok-e, akik a saját korosztályuk ellen lázadnak? Az ellen, hogy olvasni, tanulni, művelődni ciki, ha kifejezed az érzéseidet, elveid vannak, és ki is állsz mellettük, az is ciki, néha gyengének lenni szánalmas, röhögjük ki és alázzuk meg a magukat megvédeni nem tudó, gyenge társainkat, satöbbi. Igaz, ezen tulajdonságok egy része talán nemcsak a fiatal korosztályra, hanem a társadalomra is igaz általánosságban.


17/f



2016. dec. 27. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes fiatal azt mondja, hogy lázad, sőt, még a felnőttek is. Soha nem fogja senki elismerni, hogy átlagos vagy középszerű ember, vagy olyan mint mások. Az ő zenéje a kivétel, az ő világnézete a kivétel, ...
2016. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az emberek elég nagy hányada nagyon buta. mind tiniként mind felnőttként. a baj az, amikor még emellett beképzeltek, okoskodóak és rosszindulatúak is
2016. dec. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mondanám ,hogy lázadok a korosztályom ellen, inkább csak nem tudunk mit kezdeni egymással : sem ők velem, sem én velük. Inkább a nálam minimum 5 évvel fiatalabbakkal és idősebbekkel jövök ki.

24f

2016. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Jelen!!! A korombeliek csak a berúgásról és az idióta számítógépes játékokról tudnak beszélni, megelégednek a kommersz szarokkal, amiket a mainstream média tol az arcukba, csak felszínes ismeretségeik vannak, arra nem veszik a fáradságot, hogy jobban megismerjék a másikat... Neeeem, az agyatlan előítéletek sokkal pontosabb képet adnak a másikról, a többi meg le van szarva... A ,,gyengébbekbe" belerúgnak, kíméletlenül letámadják vagy az ellentéte, levegőnek nézik azt, aki csak egy hangyafaroknyit is kilóg a sorból, közben nyugodtan konstatálják, hogy az élet nevű dolgot úgy kell jól csinálni, ahogy ők csinálják. Hát, baromira nem így van, haver... Az idióta társadalmi elvárások szerint élnek, rettegnek attól, hogy kicsit is önmaguk legyenek. A legtöbbjük még csak bocsánatot sem kér, ha mondjuk rálép a lábadra, többnek érzik magukat. Csak egy a gond még, hogy sokszor a jóval idősebbek sem különbek...


21/F

2017. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen, én egy huszonéves lány vagyok.

Sosem érdekelt igazán az, ami a többi lányt, ez most sincs másképp. Csendben elvoltam magamban, elrajzolgattam, olvasgattam, videókat néztem, interneteztem, játszottam a számítógépen, és sok mást csináltam egyedül.

Mígnem egymás után tette tönkre két söpredék iskola az önbecsülésemet, tele olyan diákokkal, akik folyton a dolgaimba avatkoztak, és erőszakosak voltak.

Máig nem változott, hogy mi érdekel, és mit szeretek szívesen csinálni. Csak annyi, hogy egy senkinek érzem magam.


Addig nincs bajom semmelyik kortársammal, amíg nem kötnek bele a másik dolgába, vagy nem ártanak másnak.

2017. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
"Az ellen, hogy olvasni, tanulni, művelődni ciki, ha kifejezed az érzéseidet, elveid vannak, és ki is állsz mellettük, az is ciki, néha gyengének lenni szánalmas, röhögjük ki és alázzuk meg a magukat megvédeni nem tudó, gyenge társainkat, satöbbi." És pontosan ez a problémám a korosztályommal, nem tudtam volna ennél szebben és tömörebben leírni. Azt nem tudom eldönteni, hogy én lázadok-e. Inkább csak csinálom, amit akarok. Olyan könyvet olvasok, olyan fimet nézek, olyan zenét hallgatok, ami tetszik, és kicsit sem érdekel, hogy másnak mi a véleménye róla (múltkor ki lettem röhögve, mert olvasok... lol, hát igen ez végülis csak a város elvileg legjobb gimnáziuma). meg igazából nem is sok mindenkivel kommunikálok, csak ha muszáj. Azért is szoktam szólni, ha valakit ok nélkül bántanak. Mondjuk nem vagyok erőteljes személyiség, szóval sajnos sokra nem megyek vele.
2017. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ésszerűség ellen lázadok.

20f

2017. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha még én is fiatalnak számítok, akkor igen

habár nem nevezném lázadásnak, inkább csendes ellenállásnak


gyűlölöm a felszínességet, hogy divat lett minden barátságban, emberi kapcsolatban a szexuális vagy anyagi motivaciót keresni, és ha nincs, hát belemagyarázni! És ezzel gyakorlatilag csírájában fojtjuk el a maradék normális emberi érzés lehetőségét is, amit még nem öltek ki a valóságshowk és éjjel-nappal budapest stílusú szennyműsorok, amiken a szülő nélkül felnövő kulcsos gyerekek egyre degeneráltabb generációi (anti)szocializálódnak, mintha a mai huszonévesek még nem lennének éppen elég hülyék...

gyűlölöm a szexuális szabadosságot, amit átvettünk nyugatról, "a szőkével álmodtam, barnával ébredtem" mentalitással, meg a másságok reklámkampányával együtt,

de ha már átvettük, akkor legalább értenénk, hogy melyik fogalom mit jelent, de a magyaroktól ennyi sem telik, ahogyan az már lenni szokott

A világ egyre betegebb irányba tart, generációról-generációra gyorsabb rohamléptekkel.

Egyre nagyobb mázlista, olyan értékrendet kapott otthon, hogy nem veszik el a mocsokban


29 F

2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ah mondtammm, csak ésszerűség ellen.
2017. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!