Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hívják ki egyes emberek...

Miért hívják ki egyes emberek (főleg férfiak) maguk ellen a sorsot? Honnan fakad a harcikedv? A hősködés, mártíromság?

Figyelt kérdés

Olyan emberekre gondolok, akiket látszólag valami megmagyarázhatatlan erő sodor bele mindig újabb és újabb bajokba, nem képesek a normálisnak számító polgári életre. Csak a balhéra vágynak, mert adrenalin függők? Vagy jobbítani akarnak a világon?


Kalandvágy? Fokozottabb igazságérzet? Agresszió? Idealizmus?


Most mindegy, hogy negatív vagy pozitív(nak induló) figurákat veszünk, mert szerintem a gyökere ugyanaz, csak az egyik a "jó", másik a "rossz" pólus felé húz. Egy kriminálpszichológus mondta egyszer, hogy gyakran a bűnözők, terroristák személyisége hasonló jegyeket mutat a jó oldalon állókéval (kommandósok stb), mert ugyanazok a tulajdonságok kellenek, csak ők a másik oldalra állnak.


De mitől alakul ez ki? Vagy veleszületett tulajdonságok? Van ennek a személyiségtípusnak valami neve? Be tud egy ilyen ember illeszkedni a társadalomba, ha elnyomja magában ezt a "fejjel a falnak rohanó" énjét? Vagy ez a végzete?



2013. jún. 6. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Normálisnak számító polgári élethez biztos egzisztenia kell,ennek hiányában marad a hősködés,a mindennapok túlélése.
2013. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aki a normális utat választja, az is egzisztencia nélkül kezdi, tehát az anyagi biztonság megteremtése előtt választ, ha nem is tudatosan, de a hajlamai terelik valamelyik irányba.
2013. jún. 6. 14:08
 3/7 Antimod ***** válasza:
54%

"valami megmagyarázhatatlan erő sodor bele mindig újabb és újabb bajokba"


Esetleg maga a sors? ;)

2013. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet. :) Akkor nem is érdemes küzdeni ellene? Ill. a környezetének megóvnia, "jó" útra terelnie? Ha spirituálisan közelítjük meg a kérdést, akkor ami legjobbat tehet az ember az életében, hogy beteljesíti a sorsát, bármi is legyen az. Elég ijesztően hangzik. Persze lehet, hogy ha ellenáll és elkerülni próbálja a sorsát, annak még ijesztőbb következményei lesznek... (?)
2013. jún. 6. 14:42
 5/7 Justicar ***** válasza:

Veleszületett 'adottság'. Meg persze nevelés kérdése.

Saját tapasztalat, viszont én a (ahogy írtad) a "jó oldalon" állok. :-) 10 éves korom óta tudom, hogy mi leszek (Most vagyok 18), és ha úgy lenne, gondolkodás nélkül áldoznám fel magam. Igen, katona leszek. :D


Nem tudom igazából, hogy miért rossz tulajdonság (már ha egyáltalán az), ha valaki képes feláldozni magát. o.O


Bár még nem fordítottam magam ellen a sorsot, sőt.

2013. jún. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A férfihormon (tesztoszteron) felelős a "harci kedvért", ahogy te írod. De mivel az agresszió gyökere is ebben keresendő, könnyen belátható, hogy akiben egy kicsit is túlteng, annál jóformán csak az első lépés dönti el, hogy jófiú lesz-e, vagy antihős.
2013. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként van aki zsigerből elutasítja a nyugis polgári életet. Egyáltalán nem értem miért kell például ökoterroristák fölé emelni egy irodakukacot.
2018. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!