Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy kutya segíthet a lányom...

Egy kutya segíthet a lányom alvászavarán?

Figyelt kérdés
A lányom 12 éves és sajnos nagyon nehezen alszik el a hétköznapokon és nincs eléggé kipihenve. Még mindíg nem aludt el pedig már másfél órája aludnia kéne( nagyon messze van a sulija ezért nagyon korán kell kelnie). Egy ismerősömtől hallottam hogy gyerekkorában ő is alvászavarral küzdött de kapott egy kutyát aki vele aludt és elmúlt neki. Szerintetek ez működne a lányomnál? Egyébként régebben volt kutyánk úgyhogy tudom hogy mekkora felelősség. Kérlek segítsetek mert már tényleg nem tudom hogy mit tehetnénk már próbáltunk citromfűteát de nem hatott begyógyszerezni meg nem akarom. Köszönöm előre a válaszokat.

2017. jan. 2. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy cica is megteszi.
2017. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

És pl orvos? Tudod aki ért hozzá és nem ismerős aki mondott valamit.


Amúgy ha állat kell, inkább cica.

2017. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én tríptophant szedek, nagyon jó szülő lehetsz, hogy ennyire foglalkozol a lányoddal az én szüleim inkább jobban rontottak sajnos rajta. :(


Szerintem a kutya is jó ötlet

2017. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg pl este kilenc után ne netezzen, mobilozzon mert attól sem tud aludni
2017. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Én azóta alszom jobban, amióta a cica velem alszik. Nyugtatóan hat a dorombolàsa (ez bizonyított tény is).

És egy cica kevesebb foglalkozást igényel.

2017. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A cicák eleve lustább állatok és sokat szeretnek heverészni (nem véletlenül lett olyan Garfield a képregényben, amilyen). De egy kutya is jó lehet, ha jobban szeretnétek azt.


Egyébként milyen a lányod napirendje alapból? Én sem mindig voltam jó alvó, és problémás időszakban ez most is előjön.

Esetleg szokott olvasni elalvás előtt? Az is segít elálmosodni, vagy vannak olyan zenék, hanganyagok, amik szintén ilyen hatásúak. Amikor én stresszes időszakomat éltem, volt, hogy órákig forgolódtam, és nem tudtam elaludni, hiába feküdtem le időben, aztán elkezdtem meditációs hanganyagokat hallgatni (youtube-on találtam), és azok segítettek, hogy fél órán belül el tudjak aludni.

2017. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy próbát megér. Lehet, hogy néha bosszúságot fog okozni az állat, de lényegében olyan mint egy gyerek, előbb-utóbb megkomolyodik.

Én 4 éve alszom macskával és nagyon jó. Megnyugtató :)

2017. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Állattal aludni szerintem nem egészséges, akármennyire is lepontoznak ezért. A lányod alvászavarának oka van, nem azért nem alszik, mert magányos. Ha nem vagytok szerencsések még ronthat is a helyzeten, mert ő is mocorog, esetleg horkol, stb, amivel még jobban megzavarhatja az alvását. A kérdés, hogy ez az állapot mióta tart? Az elalvást általában megnehezíti, ha pl. koffeint fogyaszt, bár remélem ilyen fiatalon ez ki van zárva, ami valószínűbb, hogy esetleg ideges a suli miatt, vagy egyéb, akár magánéleti problémák miatt. Fontos lenne kialakítani neki egy esti rutint, amiben kb. egy óra alatt ráhangolódik az alvásra. A jóga, illetve különböző meditációk szintén csodát tehetnek. Teából ajánlom még a naturlandos nyugtató teát. Pocsék ugyan az íze, de olyan gyógynövénykombó van benne, hogy hamar kiüt. Sok sikert!
2017. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

8


Igazad van, fúj fúj állatok, inkább drogozza be az anyuka a kiscsajt, és le van a gond.

2017. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as, nem azért alszanak állattal az emberek, mert magányosak..a családos, férjjel, gyerekkel (ok, ők felnőttek, de ott laknak) rendelkező kollégám is a kutyáival alszik..


a cica meg határozottan nyugtat a dorombolásával, nem horkol, mocorog, stb, nyugtató a dorombolása.

2017. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!