Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tesóm nem ért semmihez....

A tesóm nem ért semmihez. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
A tesóm egyetemre jârt de mikor be kellett volna fejeznie akkor elbukta a záróvizsgát. Ezutân dolgozgatott, de azt sem túl intenzíven. Mostegy okj képzést csinál és mellette hol van munkája hol nincs. Most egy nem túl hasznos okjt csinál, de ez sem megy neki annyira, ráadásul épp ki os rugták (megint). Már azon gondolkodik, hogy beáll gyári munkásnak, de akkor a nagyszüleim nagyon kiborulnának. Nagypapám szó szerint belebetegedett attól hogy kiderült nem lesz diplomája (pedig két évig nagypapâm szabadalmaiból fizették a tandíjat). Szeretnék valahogy segíteni, de ötletem sincs mit tehetnék . (Amúgy a tesóm nagyon rendes ha bárkinem baja van mindig segít, csak a munka/tanulás nem megy neki, szóval szeretnék segíteni neki). Van bárkinek ötlete hogyan lehet egy felnőtt embernek segíteni hogy sikeresebb legyen?
2017. jan. 5. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Ott a gond, hogy azért nem megy el gyárba, mert...

Ki a fenét érdekel, hogy valaki kiborul a munkám miatt? Nem gyerek már, hogy azt lesse, mi tetszik a papának-mamának, hanem azt kell néznie, neki mi válik hasznára!

2017. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igaziból ő mondta, hogy elmegy. De nem annyira ezzel van baj, hanem hogy igaziból nem tudjuk miért, de mindig kirugják mimdenhonnan. És nem is érzi előtte, hogy ez fog történni.
2017. jan. 5. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha mindig kirúgják, akkor vele van a baj. Vagy a munkáját végzi rosszul, vagy a viselkedése olyan, hogy nem tolerálják. Beszélgess el vele, hogy melyik igaz a kettő közül, és ebben változtasson!
2017. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, de hogyan tudod kideríteni, hogy mi a baj?
2017. jan. 5. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos nehezére esik neki a munka de még a tanulás is. Ez a probléma, nincs akaratereje. Hány éves a bátyád egyébként?
2017. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
BESZÉLGETSZ, ember, már egyszer leírtam!
2017. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké szoktunk róla beszélgetni. Mindenre azt mondja, hogy tudja hogyan kell csinálni. Huszonnyolc éves, én még nem egészen egy éve dolgozom, és abban biztos vagyok, hogy még nem mondanám túl sok mindenre, hogy biztosan jól csinálom vagy rosszul, és máshol nem lehetne másképp csinálni. Amúgy 10 éve nem lakunk együtt(mióta elköltözött), jó esetben heti egyszer beszélünk.


Bocsi ha nem volt egyértelmű a kérdés, az érdekelt, hogy beszélgetés közben miből jövök rá, hogy azzal van gond? Pl. Mik azok a dolgok amik titeket a kollégâkban irritálnak.

2017. jan. 5. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
A is megviselhette, hogy 18 évesen elkerült otthonról. Ez tanulás miatt volt?
2017. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen. De a szüleink elváltak, mielōtt egyetemre ment volna.
2017. jan. 6. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:
A záróvizsgát is lehet ismételni. Én felhívnám a volt főnökeit h mégis mi volt vele a baj, tuti van vmi difi ha mindenhonnan kiteszik.
2017. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!