Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha voltál kiközösített az...

Ha voltál kiközösített az iskolában, akár hosszú ideig, nyomtalanul elmúltak a hatásai? Felnőttként sikerül teljesen elfelejteni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 19:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nem, olyan emberek piszkáltak, és bántottak nagyon akikről azt hittem, hogy a barátaim, azóta sokszor látok nem ott lévő szitukban összeesküvéseket, illetve nehezebben engedek magamhoz közel embereket.
2017. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem. Nem bízom az emberekben és nem is szeretem őket. Az állatokat becsesebb társaságnak tartom.
2017. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mult el a hatas. 12 eves voltam es kicsit duci, amikor az osszes lany osszefogott ellenem es nem szoltak hozzam majdnem fel evig.

Azota is tartok a noktol, foleg ha csoportban vannak.

Ez ugy el lett temetve bennem, csak mindig is tartottam azoktol a helyzetektol amikor egy csapat no volt a kozelben. Nemregiben egy meditacio es hipnozis soran kerult a felszinre ez az eltemetett emlek.

Probalok valtoztatni, de meg mindig bennem van a szorongas.

32N

2017. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. háromnegyed évig voltam kiközösített, 15 évesen, szerencsére átiratkoztam másik suliba, ott nagyon jó volt a társaság, már 1 évvel a történtek után sem érdekelt, hogy anno piszkáltak, pedig kemény volt, de nem lehet egész életedben ebből táplálkozni és mindenkit utálni.
2017. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel, mert keresek néhány érintett személyt, akit megkérdezhetnék bővebben erről.


Én is átéltem személyesen az iskolai kiközösítést és annak lélekromboló hatásait, most pedig a szakdolgozatom témájává választottam, mert rá szeretnék világítani, hogy habár ez egy rejtettebb iskolai jelenség, sokan nem is hiszik nagyon ártalmasnak, eközben komoly sérüléseket okoz az áldozatnak, és a későbbi életében is "kísérthetik" a hatásai.


A kutatásomhoz interjúkat készítek egykori vagy jelenlegi érintettekkel, és ezeket dolgozom fel. Ha esetleg te is ilyen személy vagy, és vállalnád hogy válaszolsz néhány kérdésemre, ezzel segítve a kutatásomat, akkor várom privát üzenetben a jelentkezésedet!

2017. jan. 8. 19:51
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Most 17 éves gimnazistaként nincs olyan hónap, mikor ne gondolnék az általános iskolai éveimre. Az a gond, hogy én nem egy szokványos valaki vagyok és ez eléggé megnehezítette a gyerekkoromat, igaz emellett nagypofájú is vagyok, ami még inkább fokozta a helyzetet. Az első sulimban 3 évet jártam. Az osztály szinte kiutált, igaz azok az osztálytársaim vadálltok voltak, de én is értem a pénzemet. Végül átmentem egy másik suliba, ahol eleinte csak a fél osztály utált meg, utána pedig majdnem az egész osztály szekált. Végül 7.-ben kezdtek enyhülni a dolgok.

A mostani osztályom pedig szarik mindenre, ezért viselhető a velük való kapcsolatom.

Amúgy ezt nem lehet elfelejteni, mert ezek a rossz élmények egyre csak halmozódtak éveken keresztül. Emiatt kialakult bennem egy üresség, amit nem lehet visszacsinálni. Túllépni túlléptem rajta, meg nem is foglalkozok vele annyira, de az a tudat mindig bennem van, hogy szar gyerekkorom volt. Majd a jövőmet máshogyan alakítom.

2017. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
74%
Engem általános iskolában kiközösítettek, a tanárok pedig utáltal mert szókimondó voltam. Aztán iskolát váltottam és pszihológushoz is jártam de önkép zavarom lett és teljesen megváltoztam. Stílus, személyiség stb. de emiatt mindig értékelem a barátaimat, mindenkivel barátkozok, azokkal is akiket kiközösítenek és én úgy érzem, hogy ezek miatt nagyon szeretnek vagy legalábbis tisztelnek a többiek. De sajnos az érzés mindig bennem marad hogy igazából nem is bírnak engem a többiek habár hívnak mindenhova és érzem hogy ez annak a jele hogy bírnak de valahogy ez mindig bennem van. De amúgy ja, teljesen jól elfelejtettem :)
2017. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet nem lehet teljesen elfelejteni. Ha megerőszakolnak, testileg és fizikailag megkínoznak, vagy nyilvánosan mindenki előtt megaláznak azt el lehet felejteni? Nem. Egyszerűen megtanul vele az ember együtt élni és igyekszik nem gondolni rá.
2017. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyomtalanul nem múltak el, mindig is lesznek "hatásai", de igyekszem nem ez alapján meghatározni az életem.


Én például a nőktől tartok, sosem tudtam közeledni feléjük, és alapból nincs önbizalmam.


Az mondjuk segít, hogy a munkámban alapvetően elismernek, pozitívakat mondanak rólam, így van egy biztos pont az életben. Másrészt meg alapvetően olyan emberré alakultam, aki jól elvan egyedül is, emberek nélkül.

2017. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem múlnak el soha, nem akarom elfelejteni, sok mindent köszönhetek ennek. Nincs bennem harag, csak hála. Ha nem csesztetnek, nem lennék most ilyen erős.


kb. 1 év kellett hozzá hogy megértsem, mi miért történt, és az érzéseim is tisztázzam és megértsem.

2017. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!