Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem kétes dolog ez...

Csak szerintem kétes dolog ez az új fulfilled/önmegvalósító dolog?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja miről van szó, az biztos hallott/látott róla valamit legalább a Facebookon, csak átgörgetett rajta. "Mindent el tudsz érni, csak akarni kell" típusú posztok.


Szerintem nagyon erőltetett, és hatalmasat lehet koppani vagy kiégni (én az utolsó közék tartozom).


Ráadásul, ha az ember nem éri el, amit kitűzött, sz.rul érzi magát, mert az van a fejében, hogy minden tőle függ, így mély depresszióba is zuhanhat, mivel értéktelennek érzi magát, nem tartozik az "önmegvalósítók táborába", akármennnyire is akarta. Nyilván magunktól függ az életünk, de attól még Magyarországon szinte lehetetlen vállalkozni, vagy komolyabb dolgokat elérni, azonban ezek a mindent megmondó trénerek azt állítják, hogy ez nem ország függvénye, aki igazán tud valamit, az itt is tudja. Gondolom ők jól tudnak átpalizni másokat... :)


Ki hogy van ezzel a dologgal?



2017. jan. 11. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
te mit akartál? szerintem túl nagy fába vágtad a fejszédet. 100 lépcsőfokot is a 100-adikkal kezded? ha nem a saját korlátaidon belül vagy csak kicsit kitolva tűzöl ki egy célt nem is fog összejönni a dolog. ez persze idővel változik és egyre magasabbra teheted a mércét, de ha egyből a legnagyobb dolgot akarod nem fog semmi sikerülni ahogy akarod.
2017. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes belegondolni abba, hogy kinek mi az önmegvalósítás, mi az a reális cél, amit kitűzhet maga elé, és pontosan felmérni, hogy mit kell ehhez megtennie. Nem biztos, hogy mindenki arról álmodik, hogy a tengerre néző luxusvillája tetején néha beugrik a helikopterébe, hogy elmenjen a legmenőbb üzletekbe felfrissíteni a ruhatárát.:-) Ott szokott elcsúszni a dolog, hogy az álmokhoz vezető nehéz utat nem vállalja fel, vagy nem veszi észre, hogy amit valójában akar és boldoggá tenné, azt már nagyrészt elérte, csak nem pont abban a formában, ahogy eltervezte. Hiszek abban, hogy mindenki a maga sorsának a kovácsa, és nagyon nehéz helyzetekből is ki lehet jönni, mert megtapasztaltam.:-)
2017. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Senki sem tudja altepni a sajat arnyekat, vagy attorni a sajat korlatait (marmint a valodiakat, nem a kepzelteket).


En ezt a "barmit el tudsz erni" dolgot ugy modositanam, hogy sokkal tobb mindent el lehet erni mint amit az emberek altalaban el szoktak erni, csak xartak bele.


De mindent nem lehet, akarmennyire erosen akarod is. Es ennek objektiv okai vannak.

2017. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két baj van ezzel. Az egyik, hogy most kitalálom, hogy világhírű énekesnő leszek. És nem, nem érdekel, hogy nekem már kiskoromban se volt cuki kis hangocskám, inkább emlékeztetett repedt fazékra, mert eljárok majd magántanárhoz, meg sokat gyakorlok, hisz bármit elérhetek! Ja, nem.


Vagy ott vannak azok a diákok (sok ilyet látok sajnos), akiknek megvan az eszük és a kitartásuk ahhoz, hogy bekerüljenek egy orvosi/gyógyszerész szakra (de más híresen időigényes szakokat is mondhatnék). El is kezdik, aztán egyszer csak betegség vagy haláleset lesz a családban, és nem tudják már megvenni a diáknak a harmincezres anatómiai atlaszt, meg albit fizetni, mert a koleszban nincs elég férőhely, stb... Szerencsétlen diákunk elmegy dolgozni, hazaesik éjszaka hulla fáradtan, eszik valami műanyag f*st, amire futja a béréből, átnézi az aznapi anyagot, mert rendesen megtanulni már nincs ideje, aztán alszik négy órát, és kezdheti is az újabb napot. Nem mindenkinek van olyan szervezete, hogy tolerálja az alváshiányt és a silány táplálékot, ezért diákunk inkább otthagyja az álmait, és elmegy teljes állásba dolgozni.

Ez utóbbi sajnos tapasztalat, és nagyon fel tud húzni, mikor olyan emberek akik a) semmit nem tudnak felmutatni; b) mindent a hátsójuk alá raktak pampognak akár a neten, akár élőben, hogy "de ment volna, csak nem akartad eléggé". Honnan vesz hozzá a bátorságot? Még ha teszem azt én meg tudok csinálni valami nagy kaliberű dolgot, más meg nem, akkor sem fogok beledumálni kéretlenül az életébe, mert tudom, hogy nem vagyunk egyformák.

De mivel az ilyen egyedeknek ezt hiába magyarázom, én már csak szolidan megkeresem a gyenge pontjukat, és rámutatok, hogy csak akarni kell a változást. Múltkor egy ducibb munkatársnő fárasztott azzal vizsgaidőszak végén, hogy valami "menne nekem, csak akarni kellene", mire én visszavágtam a kb. 50 kg-os kis testem birtokában, hogy neki is lehetne jó alakja, csak akarni kellene. Azóta utál... de legalább nem tolja a hülyeségeit nekem ;)

2017. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!