Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt, amikor...

Milyen érzés volt, amikor végeztetek a sulival és munkába kellett állnotok? Hogy éltétek meg, hogy nincs több nyári szünet, hogy már nem csak a zsebpénzeteket keresitek meg, hogy kötelező bejárni melóba?

Figyelt kérdés
Hány évesek voltatok ekkor?
2017. jan. 12. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal jobb volt, mint suliba járni. Végre volt értelme az munkában töltött időnek - nem úgy, mint az mérnöki karnak, ahol 25eves technológiákat kértek számon és a friss dolgokra nemet mondtak.
2017. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

20 éves voltam, amikor elkezdtem dolgozni. Én rühelltem az iskolát, egyszerűen kínszenvedés volt minden órája. Most 22 éves vagyok, bármire van pénzem, azt veszek, amit akarok. Nem kell anyuék nyakán lógni heteken át, hogy légyszives vegyenek meg valamit, amiből végül sose lett semmi.

Nincs 2 hónapos szünetem nyáron, meg több hetes szabim karácsonykor, húsvétkor, de igazából nem is hiányzik annyira, mert minden más barátom is dolgozik, szóval amúgy is csak unnám magam otthon egyedül.

Nekem egyáltalán nem hiányzik az iskola.

2017. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Örültem, hogy vége a sulinak. Kèt èvig szenvedtem egyetemmel is, sikertelenül. Aztán meguntam, és nyáron munkába álltam. Nem stresszes...annyira. Ezen kívül legalább saját bevétel. Bár nincs nyári szünet, és nèha hètvègèn is kell dolgozni, kivehetem pihenőnapnak hètköznap. Szóval amikor szüksèges, vègülis anèlkül tudok csinálni 4 napos szüneteket, hogy a szabim bánná.

Furcsa, hogy most már nekem kell irányítanom a dolgaim folyását, de mindenképpen pozitív.

22F

2017. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21 éves voltam, de előtte már vagy 3 nyarat is munkával töltöttem, szóval az volt inkább az újszerű benne, hogy szeptemberbe is folytathatom a melót. Aztán elment 13 év megszakítás nélkül, és nagyon nem volt szimpatikus, hogy a fiatalkoromat átdolgozom :D Most meg a "középkori" munkanélküliség nem szimpatikus. Persze lehetne kérdezni, hogy hát semmi se jó? :D
2017. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21 évesen kezdtem dolgozni. Eleinte jó volt, mert végre volt fizetésem, új kihívások elé néztem stb. Aztán unalmas lett a munka is és levelezőn járok megint suliba.

Most így a kettő meg eléggé sok, de legalább nem gyöpösödök be.


A munkába járással sose volt gond. Iskolába ugyanúgy kötelező bejárni. A hiányzás kicsit neccesebb, mint suliban. Nyáron meg ugyan azt meg tudom csinálni, mint amikor suliztam.

2017. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én visszasírom az iskolát. Igaz, hogy amíg odajártam, utáltam, de így visszagondolva sokkal több szabadidőm maradt a suli mellett, a rengeteg tanévközi szünetről már nem is beszélve. Most 22 napot kell beosztanom egy évre, ami nagyon kevés, főleg úgy hogy általában a fele elmegy betegség miatti "kényszerszabadságra". A meló után meg semmire nincs időm. Napi 10 óra után hazamegyek, még kaját kell készíteni, hogy másnap tudjak ebédet vinni, utána mosogatni, másnapi ruhákat előkészíteni és már este is van, feküdhetek le aludni. Csak hétvégén van szabadidőm, de akkor meg a hét közben elmaradt házimunkát kell elvégezni. Amióta dolgozok, nincs semmi magánéletem. :( Az időm 1/3-át a munkahelyen töltöm, ahol mindenkit utálok és a munkámat is. A másik 1/3-át otthon töltöm egyedül szintén melóval (házimunka). A harmadik 1/3-ot meg ilyenek teszik ki, hogy alvás, evés, fürdés... :(
2017. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A gimnázium után megváltás volt dolgozni, főiskola után nem annyira. Az szabadabb volt, de tény, hogy jól esett az, hogy van saját keresetem. A szabadidő viszont tényleg hiányzott.
2017. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Én 20 éves voltam és technikus-minősítő (érettségi) után azonnal állást kerestem és dolgoztam.

Utáltam már tanulni és azt is utáltam, hogy a szüleimhez kell mennem kuncsorogni pénzért.

Elegem volt a tanulásból. A melót nagyon élveztem és azt, hogy tőlem függ mire költöm amit megkeresek. Amikor elkezdtem a keresetemből hazaadni (kb. fél év után) a szüleim akkor kezdtek felnőttként kezelni és komolyan venni. Utána sokkal jobb lett a kapcsolatunk.

Minnél többet adtam haza (rezsire, kajára, ilyesmire) annál jobban viszonyultak hozzám. Hozzáteszem a szüleim sosem kértek tőlem pénzt. Én gondoltam úgy, hogy mivel még otthon lakok, keresek, van munkám, adok haza a közösbe. Nem sokat, kezdetben 20ezret, aztán ahogy nőtt a fizum, én is egyre többet adtam haza havonta. Mielőtt férjhez mentem és elköltöztem olyan 60-80 ezer körül adtam haza havonta. (viszont tényleg nagyon jól kerestem akkoriban, meg ugye nem volt családom, egyedül voltam, így tudtam adni a szüleimnek, meg hát, otthon laktam, akkor ez így ok)


A technikusminősítő volt 1996-ban és 2002-ben elkezdtem a főiskolát amit végül 2009-ben fejeztem be, levelezőn munka mellett. Nehezebb volt így mert a fizumból adtam haza, plusz a költségtérítést is ki kellett fizetni, de úgy gondoltam, ez így korrekt. Ameddig a sulit fizettem, addig kevesebbet adtam haza a szüleimnek, de ezt előre megbeszéltem velük, és nem is akadékoskodtak.


Most már saját háztartásom van, családom, de most végzem a mesterszakot és egy posztgraduális továbbképzést párhozamosan.

Azt hiszem 30 éves koromra szerettem meg a tanulást és utáltam meg a munkavégzést. :-D 39/N

2017. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsöre fura volt,hogy vége...mi lesz ezután? Kicsit rossz érzés volt,hogy nem láttam előre. Addig tudtam szeptember:suli.


Ami hiányzik abból az időből aza mindekori kiszámithatóság,tervezhetőség. Most azt tudom,hogy mikor érek haza ma. Akkor hónapokra előre tudtam.

A melóba járással nincs gond,a suliba is bekellett járni.

A nyári szünet hiányzik,én eltudom foglalni magam.

Zsebpénz nem igazán kaptam,de szereztem máshogy,most több van.

Igazából kevésbé vagyok spúr.

23 éves voltam.

2017. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!