Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 7.5 tonnás terítő teherautós...

7.5 tonnás terítő teherautós munka esetén, kötelező e a 45 perc pihenő?

Figyelt kérdés

Tehát tachográffal szerelt az auto, úgy szoktuk, hogy amíg hajnalban rakodunk addig nincs bent a kártya, majd mikor indulunk.. aztán nekem úgy van, hogy napi 280km.t megyek. Sajnos az első címem 80km-re van, és 1:20 perc az odaút, nem tudom a 16-18 címet úgy elintézni, hogy 4:30 percet ne lépjem túl. Két részletben szoktam kienni a 45 percet, 15, majd 30 perc. Kötelező-e ezt kivennem mindenféleképpen? És mi van ha egy perccel túl haladom a vezetési időm? Van olyan munkatársam aki kártya nélkül vezet az első címig, és ott teszi be a kártyát, így szünet nélkül megússza, magyarul egy orával hamarabb végez.

Kicsit bosszantó, van aki a szomszéd városba terít és simán megcsinálja 4:30 percen belül (a vezetési részét) így ő is hamarabb végez.. a fizetés meg ugyanannyi napi 70km esnek mint, nekünk aki 5 várost terít napi 300kmrrel. (Németországról van szó)



2016. júl. 17. 11:56
 1/2 Pandas74 ***** válasza:

Mindenkepp kell a 45 perces szunet,jo ugy is ha megosztod .A nemet rendor egy-ket percet el szokott nezni ,ha tulvezetsz.....magyar ,szlovak ,lengyel nem.

Ami viszont katasztrofa ,az a kollegad a kartya nelkuli vezetessel.....nem tunt meg fel ,hogy amikor a kartya nelkuli idoszak utan behelyezi a tachografba MINDEN ALKALOMMAT ROGZITI IS A KARTYA NELKULI VEZETEST A KARTYAJAN...egyszer meg kimagyazazhatod talan ,de rendszeresen nem.

2016. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, ráadásul, ha kollégádat egyszer megfogják kártya nélküli vezetéssel... hát abba még belegondolni is rossz.
2016. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!