Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nők! Nektek sértő ha tyúknak...

Nők! Nektek sértő ha tyúknak szólítanak titeket?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 23:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2%

A kakas az megtorolja, ha a tyúk visszautasítja.

Az állatvilágban ez nem úgy működik, mint manapság az embereknél.

Bocs, ez még lemaradt az előző válaszomból.

A kótykotykoty, pedig azért van, mert a tyúkokat így hívják a faluban az öregasszonyok reggel, mikor viszik nekik a kaját, és jöjjenek enni.

Az lenne a sértő, ha valakinek ezt mondanák, nem azt hogy tyúk, ami teljesen elterjedt már vagy 25 éve, mint a nő egy másik megfelelője.

2017. jan. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
A csődör és bika nekem nem pozitív. Inkább egy agy nélküli kondi termes pasit jelent. Nem egy intellektuális ferfit, hanem valami primitivebb alakot.
2017. jan. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen, sértő, és kerülöm a primitív embereket.
2017. jan. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%

Emberek, 2016+1 van. Már nemcsak az sértő ha tyúknak hívod, de az is hogy nőnek. Mi van ha csak úgy néz ki mint egy nő? Mi van ha genderfluid?


Egyébként nekem a tyúkról egy gondoskodó anya jut eszembe először aki vigyáz a tojásokra meg a csibékre

2017. jan. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, nem te vagy az, akinek volt egy olyan kérdése, hogy igaza van-e abban, hogy a nők csak gyerekkihordása jók?
2017. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod megmagyarázni másoknak hogy hogyan kéne vélekedni a dologról? Ha valakinek nem tetszik, akkor bunkóság így hívni és kész.
2017. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Figyelj, tök mindegy, szerinted mi pozitív, meg mi nem. Ha valaki azt mondja neked, hogy "ne szólíts így, mert nem szeretem", akkor te ki a f-sz vagy, hogy ezzel vitába szállj? Nőj fel, tartsd tiszteletben, és ne használd azt a szót legközelebb. Ennyi.
2017. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Én sem értem, mit nem értesz, persze, hogy sértő.


"Férfit szólíthatsz kannak, csődörnek vagy bikának. Egyik se sértő. Nem értem a tyúkkal mi a probléma?"



A kan, csődör stb. olyan tulajdonságokat szimbolizál, amiknek ti örültök. Pl. nőcsábász, jhó az ágyban, micsoda férfi, erős stb. A tyúk mit csinál? Buta, hülyeségekről kotkodácsol, még csak haszonállat se igazán, aki amúgy a tojáson és levágáson kívül ló****ra se jó.

2017. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
De persze azt is elfogadom, ha a csődör stb. egy férfinak esetleg sértő, én pl. férfit sem nevezek így soha.
2017. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy az én keresztnevemnek vannak becézett alakjai, de nem szeretem őket. Sok ember, amikor ezt megtudja, úgy reagál, hogy azonnal a becézett alakot mondja, megspékelve egy idióta nevetéssel. Na, ezt sose értetem. Felnőtt emberek vagyunk, és a mai napig ezt csinálja nagyon sok ember, még intelligensnek tartott illetők is, én meg döbbenten hallgatom. Ez ugyanilyen. ha nem szereti az illető, aki a kérdést ihlette, ne szólítsd így. Én se szeretem a cicának szólítást se, ahogy az egyik lány említette. Valaki próbált ilyen genderes dolgokra utalni, de szerintem ez egyszerűen csak intelligencia kérdése: ha neki nem tetszik, ne hívd így. Anyukámnak a vezetékneve is keresztnév, mármint olyan vezetékneve van, ami férfi keresztnév. Neki abból származik a beceneve, még apukám is így szokta néha szólítani, viccből persze, anyukámnak ez rendben van, őt nem zavarja. Van olyan ismerősöm, akinek teljesen más a beceneve, mint az igazi neve. Van, aki meg minden becézést utál, függetlenül mindenféle hozzá társított jelentéstartalomtól. Hiába tudod te behozni a tyúkanyó hasonlatot, azzal lennél jobb fej, ha felfognád, hogy neki nem tetszik, és kész. Én pl. szeretem a páromat (férfi) kicsimnek szólítani, de van, akinek nem jön be, szerinte lenéző, szerintem viszont pont hogy kedveskedő. Most lehet ezen még köröket pörögni, de fölösleges.
2017. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!