Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy valószínűleg sosem lehet belőlem autóversenyző?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érdekelnek az autók és az autóversenyzés. Azonban sosem nyílt rá lehetőségem, hogy igazi autóversenyzővé válhassak. Sosem gondolták se a szüleim, se jómagam még gyerekként, hogy szeretnék autóversenyző lenni. Sosem próbáltam ki magam semmilyen valódi (értsd: nem videójáték) versenyen (pl gokart), sosem vezettem még autót, aminek köze van ahhoz is, amiért jogsim sincs, mert amikor betöltöttem azt az életévet, hogy lehetett volna csinálni, akkor Anyám úgy döntött, hogy előbb legyen nyelvvizsgád, mert anélkül szar vagy. Nem így mondta, kicsit túloztam a hatás kedvéért. S amennyibe a külön tanár fájt, annyiból kijött volna a jogsi is legalább kétszer. Sosem lett nyelvvizsgám... Óvodás korom óta nyomták azt a adott nyelvet, mindig is utáltam és rossz is voltam belőle, de erőltetni kellett, na mindegy. Eltértem a tárgytól. Olyan emlékem is van gyerekkoromból, hogy valami búcsú szerűség volt és voltak ilyen villanyautók, amikbe a kisgyerekek betudtak ülni és lehetett menni pár kört egy apró pályán, de nem engedték, dodzsemezni is ha 2-szer voltam, már sokat mondtam. Nem hinném, hogy itt sokat lelehetett volna szűrni, de engem még mindig egy kicsit zavar, hogy nem engedték... Most egyetemen tanulok és valószínűleg jogsim sem lesz még legalább 2 évig. Szüleim régen elváltak és Apám elvitte a kocsit, mi meg itt maradtunk Anyával kocsi nélkül és nem engedhetünk meg magunknak egyet. Az a terv, hogy az egyetem nagyon vége felé lesz jogsim és mikor már dolgozni fogok, remélhetőleg megengedhetünk egy autót is majd magunknak. S gondolom ha valaki autóversenyző szeretne lenni, aki még esetleg abból is szeretne meg élni, azt késő elkezdeni 22-23 évesen nulla tapasztalattal. Meg aztán Anyám sem díjazná, ha otthagynám az egyetemet és csinálnék valami mást, mert papír nélkül szar vagyok. Megint túloztam... Aztán még az is ott van, hogy nem tudom, hogy mennyire lennék jó benne. Ez a hozzáállás meg szerintem alapból rossz. Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült rendesen szavakba öntenem az érzéseimet, de megpróbáltam.

20/F



2017. jan. 16. 22:39
1 2
 11/20 veterán vas ***** válasza:

Igen, így érheted el, hogy mnasz.hu.

Annyi a gond, hogy ezen az oldalon számodra közömbös -és olykor megfejthetetlen- információkat fogsz találni.

Az említett honlap, versenyzőknek, szakosztályoknak, rendezőknek, sportbíróknak, tehát a sportszakmai szempontból érdekelteknek biztosít infókat. :/

2017. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%
Azt fel tudod dolgozni, hogy hogy nem komp-lett belőled?
2017. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Milyen autóban szeretnél versenyezni?
2017. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ennyire pontosan nem gondolkoztam még el rajta sosem, hogy én nagyon szeretnék xy autóval versenyezni. Meg gondolom túl sok lehetősége sincs az embernek hasonló helyzetben, mint én. Azt tudom, hogy nem nyitott autóban, mint pl egy F1-es autó, bármennyire is kedvelem az F1-et. Kivéve mondjuk egy gokart. Az nyitott, de azért egy olyanba inkább beülnék.
2017. jan. 17. 22:04
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ismerem a jelenséget,amelyet te most megélsz.

Nekem is volt egy néhány álmom,amely néhány hónap alatt köddé vált,és én majdnem belehaltam,a szó szoros értelmében.

Akkor jöttem rá egy életelvre:


Mindíg kell kreálnunk egy életcélt,melynek az adott élethelyzetnek reális talaján kell állnia,azonban mindíg kell "B","C","D" tervnek pihennie a tarsolyban,s ha az falnak ütközik,ott van a B,C,D terv amit folytatni lehet.


Én adventista lelkész akartam lenni,de amikor a feleségem beleszeretett valaki másba,és elváltunk,minden esélyem elúszott.

Majdnem öngyilkos lettem,mert nem csak a tervem hiúsult meg,hanem megélhetésem,lakhatásom,hivatásom is lehetetlenné vált ettől,sőt 3 gyermekemtől is elszakított mindez.

Kivándoroltam Amerikába,ahol mosodás, mosogató,parkettás,öreggondozó,gyógytornász,festő,ezermester,éjjeliőr,s végül református lelkész lettem.


A görcsös ragaszkodás egy álomhoz,veszélyes lehet,és súlyos depressziót eredményezhet!


Ha kijösz Amerikába diákcsereprogrammal,(pl.a CCUSA szervezésével),és némi autóvezetési gyakorlattal,a kis füzet méretű kreszanyagot egy nap megtanulod,és 100 dolcsiért csinálsz jogsit,amit mindenütt a világban elfogadnak.(A CCUSA szerez törvényes SS számot,ami feltétele a jogsinak.)

2017. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hazai autókrossz és hasonló bajnokságokban nem kevés 40-50 éves vállalkozó van. Van pénzük, összeraknak egy csapatot, egy autót és versenyeznek a bajnokságban. Ha pénz van minden van. Vagy nagyon tehetségesnek kell lenned, hogy valaki támogasson (amit ugyebár nem tudsz megmutatni ha nem is vezetsz semmi járművet), vagy pénzednek kell lenni, hogy felépítsd a dolgokat magadnak.
2017. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az előző Hsz-hoz:


Ha kijössz pl. a CCUSA segítségével legálisan dolgozni,a heti 40 órás munka mellett beíratkozhatsz egy felnőttiskolába(adult school-ba),egy ingyenes nyelvoktatásra.Ilyen minden városban van.

2017. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 veterán vas ***** válasza:

17#!

Azt ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy valaki 20 évesen -egy gyerekkori álom okán- kiköltözik az USA-ba?

Itt hagyva az egyedül élő Mamát(nem túl rózsás anyagi háttérrel) félbehagyva az egyetemi tanulmányokat.... azért hogy HÁTHA(!) autóversenyző lehet? :(

2017. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves veterán vas!


Az ajánlott diákmunka,csak 6 hónapi munkára ad jogot.


Megtanulhat angolul ingyen,szerezhet 100 Dollárért otthon is érvényes jogsit,és a hivatalos munkával nem csak a befektetett összeget termeli meg,hanem szépen félre is tehet belőle.

2017. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a következő Race Star tehetségkutatóra,20000-ből kijön.Ha meg mégsem te nyered meg akkor gokartoztál egy jót.
2017. febr. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!