Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti milyen nevet NEM adnátok...

Ti milyen nevet NEM adnátok születendő gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem tervezem, hogy apaságra adom a fejemet, de van pár név, amit semmi szín alatt nem adnék a gyermekemnek, fiúnevek közül pl. a Bencét, Dávidot, Gábort, lánynevek közül a Renátát, Évát, Erzsébetet. Természetesen vannak még ,,tiltólistás" nevek.
2017. jan. 17. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van.
2017. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez hosszú lista lesz, van 1 fiú és 1 lánynevem amit kigondoltam, az összes többit ideírjam? :)
2017. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem szeretnék senkit sem megbántani azzal, hogy szerintem ronda a neve, elvégre ízlések és pofonok ...

A kérdés is nagyon tapintatlan!

2017. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
A két végletből, vagyis a nagyon hagyományos, régi magyar nevekből (Béla, Gyula, János, József) és a nagyon különleges, kacifántos nevek közül (Hamilton, Liberátusz) biztosan nem adnék.
2017. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm az érdemi válaszokat.
2017. jan. 17. 17:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Az első 3-nak szólt, 4-es, neked tényleg köszi!
2017. jan. 17. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb leírni mit adnék. Mivel magyar vagyok és nem szégyellem, simán adnék magyar nevet. Pl. fiúnak Csanád, Hunor, Nándor. Pl. lánynak Lilla, Tünde, Réka, Kinga. Adnám az Andrást, Mátyást, hisz férfias, királyi nevek. Néhány bibliai, szent neveket is adnék. Pl. Veronika, Anna, Noémi, Zsófia, Ádám, Péter, Kristóf, Tamás.

Semmiképp nem adnék szappanoperás Dzsesszikát, Kiarát, Miát, Noelt, Ármándót, Frodót és hasonlókat.

2017. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem adnám a nagyon tucat neveket (Bence, Máté, Hanna, Jázmin).

Nem adnám a külföldről nemrég átvett, pláne fonetikusan írt neveket (Dzsínó, Dzsesszika, Szkarlett).

Nem adnék olyan nevet, ami bizonyos néphez kötődik, csak ha a gyereknek lenne kötődése hozzá (tehát pl. Artemisz, Athina csak akkor, ha görög lenne a párom).

Nem adnék olyat, ami a vezetéknévvel hülyén cseng (Cserepes Virág), bár úgyis kötőjeles nevet kapna és akkor az én nevem kerülne a keresztnév elé, így nem hangzana hülyén (tehát pl. Cserepes-Tóth Virág).

Nem adnám a nagyon régies, mostanra ódivatúnak ható neveket (Elemér, Kunigunda, Zakariás). Bár ismerek egy kis Tóbiást és ő cuki, kifejezetten illik rá :)

2017. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gazell válasza:
Nos, ha gyerekem lenne nem követném el Mégegyszer ezt a hibát. A nevem Hédai Hédi Skolasztika. Igen, ilyen név is létezik, szerencsére :D
2017. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Szia, Nagy Ferenc Reformáció vagyok. :))) Bocsi, nem hagyhattam ki. :D
2017. jan. 17. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!