Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már most feladnám, nem...

Ha már most feladnám, nem való nekem az egyetem? Éreztetek már hasonlóan? Hogy müködik a világ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy észlény, reál tantárgyak sosem mentek, igazából semmiből sem voltam olyan hú de jó, amit meglehetett tanulni, megtanultam. Ezért nincsenek is olyan vágyaim, hogy majd sikeres cégvezető vagy valami nagy ember legyek. Szimplán annyit szeretnék, hogy majd ne szükölködjünk a családban, de legyen időm rájuk, a gyerekeimre, legyen időm arra, hogy a természetben legyek, hogy kiránduljak, hogy rajzolgassak, hogy főzzek, hogy finomakat egyek, hogy boldog legyek...

Persze tudom ez olyan mesésen hangzik, és mindezek nem lehetnem meg anélkül, hogy stabil munkám ne lenne. De mi az a stabil munka, ha sem épitész, sem informatikus nem vagyok?

Mivel semmi jobbat nem találtam, jelentkeztem az óvóda és tanitóképző egyetemre, mivel szeretem a gyerekeket és egyetemem is lesz. A gond az, hogy most jönnek a vizsgák(erdélyi vagyok) és teljesen elvesztettem a motivációm, legszivesebben itthagynám az egészet. Szinte semmit nem tanultam, pedig szerettem volna. Egyszerüen úgy teltek egymás után a napok, hogy a napi program után estére zökkentem haza. Miután kaját készitek este van és hulla vagyok. Az mégnehezebb,hogy alig tudom megszokni ezt a nagy városi életet, ez készitett ki a legjobban.

Vágyok arra, hogy dolgozzak már, legyen keresetem és pénzem a hobbimra, de mit dolgozzak? Igazából ez a nyomás és amiért egyetemen vagyok a családom miatt van. Ők azt tartják, hogy akkor kerülhetek ki a falusi lemaradottságból ha sokat tanulok, ezért egyetemre kellett jönnöm. De csak ilyen tanulással lehet? Mi van akkor, ha valami konkrét, kézzelfogható dolgot tanulnék meg? Pl hogyan kell jól főzni, állatkozmetikázni, fotózni? Amiket szivesen csinálnék? Ezekből nem lehet megélni?

Az a gond,hogy én csak most kerültem távolabb a kis megszokott fészekből, alig tudom mi hogy müködik, minek van jövője, miből lehet megélni. Felnőttnél a családból ha felhozom a témát csak azt kapom, hogy kell az iskola, hogy legyek valaki. Itt költöm el a legtöbb pénzünket ebben a drága városban, dolgozni mellette csak álmomban tudok, néha alkalmi fotózásokat tudok vállalni csak. A csoportvezetőnk kijelentette, hogy második évtől senkinek nem ajánlja a munkát, mert időnk sem lesz és már most nagyon nézik a jelenlétet. Három hiányzás után nem engednek vizsgázni.

Bocsi ha kicsit zavaros lett, kavarognak bennem a gondolatok.

Felnőttebb emberkék, hogy müködik ez az egész?

Szeretném már kipróbálni magam különböző területeken, milyen titkárnőnek lenni, milyen kutyát nyirni, milyen egy étteremben főzni, recepciósnak lenni, bébiszitterkedni... ezekből meg lehet élni?

Az is eszembe jutott, hogy távoktatásos legyek, s közben dolgozzak. Igy elvégezném az egyetemet is, közben másban is képezném magam. Túl sokat akarok egyszerre? Ti hogy döntöttetek mit fogtok csinálni?

19L


2017. jan. 18. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van, hogy a tanulás fontos. MOst van éppen a vizsgaidőszak, hogy állsz a vizsgákkal? Nem tanultál semmit, azt írod, és elmentél vizsgázni? Megbuktál, vagy mi történt?

Az OK, hogy kipróbáld magad ebben-abban, de recepciós pl akkor lehetsz, ha 3-4 nyelvet beszélsz.

Egy titkárnői állásra 200 jelentkező van, épp az előbb beszéltem egy ügyvéd ismerősömmel, aki titkárnőt keres.

Nem olyan könnyű bejutni egy jó munkahelyre, leginkább ismeretség kell hozzá.

HA pedagógus akarsz lenni, akkor legyél az, de nekem úgy tűnik, hogy igazán semmi nem érdekel annyira, hogy tegyél is érte.

2017. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erdélyi vagyok, itt csak jövőhéten kezdődnek a vizsgák.

Van pár tantárgy amiből alig tudok valamit.

Nyelveket tanulnék de egyszerüen nincs időm. Túl sok mindent akarok egyszerre. Fotázást is megakarom tanulni magasabb szinten, ezt érzem hogy tényleg akarom, de most azt se tudom ezzel egyszerre. Abból meg kitünően jó kell lennem ,hogy csak abból megélhessek.

És ha tényleg úgy van, hogy semmi sem érdekel annyira hogy tegyek is érte, akkor mihez kezdek? Ki ad nekem tanácsot, hogy induljak el, mit csináljak?

Ezt a pedagógusi szakmát csak később tudnám elképzelni. Úgy értem amig fiatal vagyok kiszeretnék próbálni több mindent és majd mikor letelepedtem akkor elkötelezni magam pedagógusként.

2017. jan. 18. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok a kérdés. Jól sejtem, hogy Romániában tanulsz? Ott egyben van az óvópedagógia és a tanítói képzés? Magyarországon ez két külön szak, és egyik sem egyetemi, csak főiskolai. A hozzátartozóid nem véletlenül mondják, hogy tanulj, valószínűleg a saját bőrükön érzik, hogy magasabb képesítések nélkül nehezebb az élet. Én azt mondom, hogy ha tényleg szereted a gyerekeket, csináld végig a képzést, mert akkor biztosan lesz munkád. Nem fogsz sokat keresni, de pedagógusokra mindig szükség lesz. Utána tanulhatsz még kutyakozmetikát, fotózást, bármit, de legyen egy biztos képesítés a kezedben.
2017. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt csináld, amit szeretnél, ami mellett eltudsz köteleződni és amiben reális lehetőségeket látsz.

Az egyetem kissé túlhájpolt dolog. Akkor van értelme, ha az ember valóban azt akarja tanulni és tényleg jók a képességei. Én is eljöttem egyetemre, de lassan feleslegesnek érzem. Évek óta itt vagyok, a napjaim tanulással telnek, rengeteg programról maradok le és még pénzem sincs szórakozásra. Ellenben egy csomó ismerősöm, aki rosszul tanult, szakmával már éli az életét vagy kiment külföldre valami kis melóra.

Ha fotózásból szeretnél megélni, akkor nem a minőség, hanem a marketing számít sajnos. Rengeteg teljesen béna fotós simán megél, mert jól reklámozza magát. És rengeteg tök jó fotós nem, mert nem ért ahhoz, hogy adja el a dolgokat.

2017. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!