Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öcsém egyetem, nyelvtudás...

Öcsém egyetem, nyelvtudás nélkül kap meg olyan állásokat amiért mások éveket tanultak, csak mert jófej, nagy az ismeretsége. Én diplomával, két idegen nyelvvel vért izzadok a munkakeresésben. Tényleg így működik a világ?

Figyelt kérdés

Világ életében sztárolták már gyerekkorunkban is. Ö volt a szép, okos, mindenttudó, stb. Belöle nagy ember lesz, ezt vésték a fejébe. Végül még egyetemre se vették fel, az angolt kb. 9. osztályos szinten beszéli (24 éves). Soha nem akart semmit dolgozni, csak mindenfelé járkált. Mindenki ismeri a fiataloktól az idösekig. Ö az ügyeletes "öt mindenki szereti". Én nem vagyok olyan menö mi ö, viszont elvégeztem egy komoly egyetemet, két nyelvvizsgám van. Évek alatt jutottam elöre a szakmámban, a mostani munkahelyemre is több forduló interjúval jutottam.

Öcsém meg csak úgy megkap munkákat komoly helyeken az ismerösei által. Lett volna egy állás egy másik cégnél, gondolkodtam rajta. Az öcsém fülébe jutott. Szüleinktöl hallottam, hogy jelentkezett rá! Elvárások: egyetemi diploma, tárgyalóképes angol, 3 év szakmai tapasztalat, xy programok beható ismerete. Neki ugye egyik sincs.

Viszont az ismerösei által megkapta a munkát! A fizetése nagyobb mint nekem! A családban azóta öt isteníti mindenki, teljesen természetesnek veszik, hogy öt felvették egy ilyen helyre, hiszen ö az okos, szép, mindenttudó.

A fönökei szerint majd beletanul a munkába, segítenek neki. Azóta (7 hónapja van ott) úgy osztja az észt nekem mintha felettem állna tudásban. A szüleink el vannak ájulva, szerintük akár még cégvezetö is lehet belöle!


Tényleg ennyit ér manapság a tudás, tanulás, tapasztalat? Jön egy csókos és a tanult szakembernek esélye sincs onnantól?



2016. szept. 30. 10:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ilyen az élet. Igazságtalan. Próbáld meg leszarni, és hozd ki a lehetô legtöbbet a saját életedbôl.
2016. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Igen, így működik. Határold el magad tőle, ne viszonyítgass.
2016. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Trevenor válasza:
94%
Azért megnézném, hogy egy olyan helyen, ahol tényleg szükséges a munkavégzéshez az előírt feltétel, hogy boldogulna.
2016. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

Van, amit nem lehet tanulni. Ez van meg a testvérednek. Ne legyél rá féltékeny.

Lehet, hogy ismerős révén került be, de ha nem teljesítene, akkor biztosan nem maradhatna ott.

Már eléggé a papírok országa vagyunk, de sokszor nem a papírtól lehet jó munkaerő, hanem a rátermettségtől és a hozzáállástól.

2016. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%
Azért a diploma nem minden esetben bír jelentőséggel. Irodaházban dolgozom, tele van diplomás emberekkel, akik sokszor alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Lehet, hogy ahhoz a területhez ért, amit tanult, de mit ér az, ha mellette alap dolgokban sügér.Tisztelet a kivételnek persze.
2016. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
Ha megérted a különbséget a diploma, az IQ és az EQ között, akkor befejezed a féltékenykedést...
2016. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
A diploma magában pont annyit ér mint a papír amire nyomtatták. Nem hogy többet hanem pont kevesebbet kéne számítania. Nem azért kéne egyetemre menni, hogy elmondhasd magadról, hogy többet tudsz hanem, hogy tényleg többet tudj. Egészen biztos vagyok benne, hogy jól csinálja amit csinál mert a kapcsolatok lehet, hogy megszerzik neki a munkát de 7 hónapig nem nem akadályozzák meg a kirúgást ha rosszul teljesít
2016. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ezek is fontosak.

És nagyon igaz, hogy ha nem lenne rátermedt, és nem értene a munkához, tehát nem tanul bele, akkor hiába rátermedt és "jófej", elküldték volna.

Pluszban egy csomó infomációt, tudást szerezhet magától, akár az interneten is, ami használhatóbb mint sok fölösleges tantárgy az egyetemen, és ha netán tényleg magától tanulgatott,olvasgatott, és a cég számára használható programokról, tudásról akár egy basic tudást szerzett, már jól áll(hat).


Ez mind így is csak a lehetőségekhez segíti hozzá, azt ne felejtsük el, mert hogyha valóban nem érdekli, vagy nem törődöm a munkában, akkor így is úgy is elküldik, hiszen a cég érdeke elsősorban a teljesítmény hosszútávon.

Egyszerűen a kapcsolatai és az emberek révén szerencsésebb ilyen szempontból.

Megértem, hogy mivel neked nehezebb volt ezeket a dolgokat elérni, ilyenkor kissit rosszul esik, mert te hajtottál ezért, de mégis azt mondom, hogy ezt próbáld félre tenni.

Egyrészt tényleg csak a lehetőség megragadása könnyebb, aki nem válik be, azt úgy is elküldik, de ő megállta a helyét.

Másrészt, nem tudhatod, lehet egyszer majd ő fog tudni segíteni neked, ha váltanál, akár ő, vagy ismerőse által. Ez végső soron neked is jó lehet.

2016. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

Elgondolkodtatott a kérdésed. Szerintem néha megeshet ilyen igazságtalanság testvérek között, de azért nagyon speciális feltételek kellenek hozzá. Öcséd bizonyára nagyon szép, jó kedvű, mindenki napsugara. Aki, ha belép egy szobába rögtön móka és kacagás az élet. Van ilyen, el kell fogadnod ezt. Fogd fel úgy, hogy neki ez a szaktudása, vidámságot és pezsgést hoz mások életébe. Biztos sokat gyakorolt és tanult hozzá:). Az a sok buli és szocializáció, rengeteg csaj elcsábítása és ivós estek a haverokkal. Számodra lehet, hogy rossz hír, de ezt nem teljesen ironikusan értem. Tényleg van munkaerőpiaci értéke annak, ha valaki nagyon jól tud bánni az emberekkel. Ami a konkrét állást illeti, valószínűleg túlzóan fogalmazták meg az elvárásokat és egyáltalán nem azokra a képességekre volt szükség, amit meghirdettek, ez elég gyakori eset. Lehet, hogy valójában tényleg inkább tesódra volt szükségük, csak ezt nem tudták jól leírni és egy általános szűrőt írtak, hogy ne ezren jelentkezzenek.

Amit te tehetsz: ne a tesód ellenében fogalmazd meg a saját képességeidet, egy családban ritka, ha ekkora különbség van két tesó között. Biztos neked is van olyan képességed, ami hasznos az emberek lenyűgözésére. Jó kommunikáció, csinos pofi, remek szervező vagy? Ne félj ezeket használni és ne csak a konkrét szaktudásodat áruld, ne csak abban bízz.

Ha nem tesód ellen vagy, akkor te is lehetsz sikeres, lehet, hogy ehhez kicsit csinosabban kell öltöznöd, vagy fogyni 30 kilót, esetleg kevésbé savanyú pofával járni, vagy kedvesnek lenni az utált főnökkel. Gondold át, hogy melyik lehet rád igaz és változtass.

Még egy gondolat. Ha azért tesódnak is szeretnél egy picit visszavágni, akkor megteheted, csak okosan. Dicsérd a család, ismerősök előtt azokat a képességeit, amik valósak, pl jól néz ki, mindenkit ismer, szeretik a beosztottjai, mert laza, de minden 2-3 dicsérethez tegyél hozzá valamit, amiről tudod, hogy nem megy neki. Pl. Tényleg jól beilleszkedett Öcsi a csapatba, imádják a munkatársak, a programot meg majd csak meg tanulja, fél év és belejön, ha komolyan ráfekszik. Vagy, hogy ó, most még elnézik a munkatársak, hogy nem tud beszélni a külföldi kollégákkal, ugye, hogy beiratkozol egy angol tanfolyamra, hát mi az neked. Anyáék fizetik, ugye? Stb.


Másrészt, bár nagyon szokatlan ez még nekünk, de Magyarországon jelenleg óriási munkaerőhiány van (persze a kicsit is képzett emberek között kb tud írni olvasni, késsel-villával enni és internetezni). Ne félj új lehetőségeket, munkahelyet keresni, ha van tapasztalatod bármiben és angol nyelvtudásod, imádni fognak.

2016. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
Kérj tőle segítséget, hátha neked is tud szerezni valami jól fizető állást! Egy próbát megér szerintem.
2016. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!