Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy szakot váltsak, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Most biológia szakos vagyok, de rájöttem, hogy nem akarok se kutató, se ökológus stb. lenni, hanem orvos. Anyukám viszont ki van kelve magából, hogy de akkor se hagyom ott a szakot, ha már felvettek, és egy félévet teljesítettem. Már így is 20 vagyok (5 éves gimibe jártam), 23 leszek mire az alapszakkal végzek.. Utána meg kizárt nekem, hogy orvosira menjek, mert félévente 1 milliót nem tudnék kifizetni...
2017. jan. 22. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Egy félév lószart sem ér. Sőt lehet van tantárgyad, amit el is tudsz fogadtatni. Jobb idejében váltani, mint később!

Támogatnia kéne, főleg ha minőségi előlépést tervezel.


(Az-az 1 millió, már rég nem 1 milió)

Amúgy arra ott a diákhitel, ha ennyire befolyásol anyukád.

Én a helyedben ha kell, inkább füllentenék. Jelentkeznék orvosira, és septemberig van időd megfűzni, hogy márpedig Te akkor is odamész.

2017. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól tatok, hogy ez nem egyszerű váltás, hiszen oda újra felvételizned kell.
2017. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
20 éves vagy, nem szabhatja meg anyád, hogy mit csinálj.
2017. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%
Gondold át jól, de ha tényleg ezt szeretnéd, mindenképpen menj át az orvosira, még most. 1 félév az semmi!
2017. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
1 félév tényleg semmi, szerintem is inkább most válts, mint 3 év múlva. Anyukád nem tilthatja meg, mivel elmúltál 18, nem kell hozzá szülő, hogy egyetemet válts.
2017. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem biztos nem mondaná meg senki, hogy mit tanuljak. Hogy ki mivel fog foglalkozni, azt hadd döntse már el az ember maga.

Sok részről bánom hogy ennek a generációnak a növendéke vagyok, ahol 20-on évekig pátyolgatják a szülők a gyereküket, a fiúk b*zisodnak, a lányok p*csásodnak, mindenki tesped a monitor előtt, kint meg konkrétan belesétálnak a szökőkútba mert úgy bámulják azt a szart. :( (most készült egy ilyen felvétel valamelyik plázában)


Hagyjuk is. 2017, én így szeretlek.


Szard le mit mond anyád.

2017. jan. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Add be a jelentkezést az orvosira, mellette meg folytasd a bioszt. Majd ha felvettek az orvosira ráérsz akkor azon agyalni hogy hogyan tovább.


Egyébként pedig szerintem anyud azért nem engedi a váltást mert ismer. Fél hogy elvégzel 2 év orvosit aztán az se tetszik/az se megy. 23-24 évesen ott állsz majd minden nélkül.

2017. jan. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz, amit akarsz. Anyád meg addig tart el, ameddig bírja. Na ennek fényében gondold át még egyszer, hogy mit akarsz. Mi garantálja, hogy újabb 6 hónap múlva nem támad megint brilliáns ötleted, nem akarsz szakot váltani? 6 hónapja még esküdöztél, hogy pont ezt akarod csinálni..
2017. jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gimiben egyedül a kémia tartott vissza, mert a tanár csak magoltatta velünk, én meg képtelen vagyok magolni, így sose szerettem ezt a tárgyat.. Egyetemen viszont még szervkémlaborom is volt eddig, ezt is nagyon szerettem. Sajnos kémiából nincs emeltem, (bioszból van egy 90%-os) de nekivágok, tanulok, gyakorlom a számolást, csinálom az érettségiket, és remélem a legjobbakat.
2017. jan. 23. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!