Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos az a mai világban, hogy valaki értse a matematikát, jó legyen belőle?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyon fontos
2017. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy az lenne a fontos, hogy legyen logikája, és természettudományos területen se legyen analfabéta.

Most a "mellékes pedagógiai hatásokat" nem számítva (mert ugye amit megtanulunk, azzal nem csak azt érjük el, hogy azt az egy dolgot tudni fogjuk, hanem más készségeket is fejleszt), azért nem árt, ha mondjuk az ember utána tud számolni egy befektetés vagy egy kölcsön várható paramétereinek. Vagy legyen szó bármilyen pénzügyi dologról. Az sem hátrány, ha az ember kiigazodik egy grafikonon vagy táblázaton. Főleg akkor - és tényleg nem akarok politizálni - amikor extrém mennyiségű "torz" statisztikát lát az ember. Rengeteg átverés, csalás megelőzhető lenne, ha logikusan belegondolnának. És itt tényleg nem a paraméteres másodfokú egyenletek megoldásáról, vagy integrálásról van szó, hanem annál sokkal elemibb dolgokról.

2017. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%

Attól függ, ha pénztáros akarsz lenni, elég ha jól osztasz, szorzol fejben, számolsz százalékot.


Ha Infó akkor nem árt ha tudsz 16 os számrendszerben is fejben átváltani, vagy kettesbe.


Ha ács, akkor jó ha megy a pitagorasz, meg a szögfügvények..


A többi logika, és gondolkodás nameg ott a könyv.


Más dolgok akkor kellenek, ha tanár akarsz lenni, vagy valami prof.

2017. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, nagyrészt egyetértek a kettessel. Az alapokat mindenképp érdemes készségszinten tudni, ahogy írni/olvasni is.

Talán annyit tennék hozzá, hogy a jobban fizető állásokhoz azért szokott kelleni olyan végzettség, amihez komolyabb matematika is kell.

2017. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos lenne. Már csak azért is, hogy az ember ne csináljon hülyét magából.

Bár az is igaz, ha többen figyeltek volna a matekórán anno, akkor most nem telnének olyan vidáman a napjaink.

2017. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a gáz hogy aki azt hiszi jó benne, az se jó benne. A legtöbben csak betanulják hogyan kell megoldani egy feladattípust, behelyettesítenek stb. Pl. Másodfokú egyenlet. Semmi gondolkodást nem igényel... Én se tudom milyen érteni, de jó lenne ha inkább erre tanítanának mindenkit. Mert szart se ér hogy bemagolsz egy képletet, vagy addig gyakorolhat egy feladattípust amíg be nem rögzül, mintha valójában látod magad előtt hogy mi történik. Én sokáig nem tudtam mi az hogy x meg y. Sose mondta 1 tanárom se. Csak követtem a példákat. Aztán vala
2017. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
-honnan hallottam hogy az x az 1, majd simán megoldottam egy egyenletet amiben volt x, úgy hogy előtte még nem csináltam olyat.
2017. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert átláttam és nem csak utánoztam.
2017. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és aki ÉRTI a matekot, az nyugodtan írhat. :D
2017. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Esteyn válasza:
2017. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!