Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik velem? 16/f

Mi történik velem? 16/f

Figyelt kérdés

Amit most leírok körülbelül 1 éve tart, de nyáron lett nagyon rossz.

Gimnáziumba járok. Az osztálytársaim nagyon kedvesek, de erről később. Általános iskolában volt, hogy megvertek (főleg alsóban), kiközösítettek. Barátaim nem voltak.. Gyakran csúfoltak hogy szemüveges vagyok, meg kövér. Hetedikben meg nyolcadikban fogytam 30 kilót (100-ról 73-ra)mert azt hittem azzal minden jó lesz. Bennem volt egy kép, hogy mindenki szeretni fog, rengetem barátom lesz és barátnőm. De ez nem így lett (ettől függetlenül nagyon örülök, hogy képes voltam változtatni az életmódomon, büszke vagyok magamra). De ettől függetlenül nem éreztem rosszul magam, mert elfoglaltam magam, sokat játszottam a számítógépen, vagy történelmet tanultam, mert azt nagyon szeretem. Aztán jött a gimi. Osztálytársaim nagyon kedvesek, túlnyomórészük lány. Mégis gyakran úgy érzem, engem csak megtűrnek maguk körül. Van néhány akivel többet beszélek, mondhatnám őket barátaimnak. Jól elvagyunk meg minden, de mégis, ha valami problémájuk van, vagy komolyan akarnak beszélni engem nem keresnek. Sőt, úgy általában nem keresnek. Reggel köszönünk, első órát átaludja mindenki, de ha szünetben én nem megyek oda hozzájuk akkor ők se jönnek. Facebookon se szoktam beszélni nagyon senkivel, olyan meg nem volt, hogy közülük írt volna bárki is rám. Több fiú osztálytársammal is öleléssel köszönnek, pedig mögöttük gyakran kibeszélik őket, nekem meg "csá" meg "szia". Fiúk közül van 2 barátom, de a többiek gyakran kibeszélnek, és csak előttem szoktak jópofizni. Néha úgy érzem senki sem szeret, de nem tudom elmondani senkinek, nehogy megharagudjon, mert mondjuk ő mennyi mindent csinál értem.. De úgy érzem én sem vagyok képes szeretetre. Nem vagyok képes szeretni egy embert se.. Régi mentsváraim már nem működnek: számítógépen maximum facebookot nézegetem, vagy itt vagyok gyakorin, zenét hallgatok. Az olvasás se tud már lekötni, történelem sem tud érdekelni, irodalmat is megutáltam.. Ha itthon vagyok csak állandóan pörög az agyam régi emlékeken. Van, hogy öngyilkosságon gondolkodok. Bár nem akarok meghalni. Én magam sem értem. Ha nagyon rám jön akkor elmegyek gyorsan tusolni, van hogy egy órát guggolok a tus alatt, közben folyamatosan gondolkodok. Decemberben bele vágtam egy erősítő diétába. Sok fehérjét eszek és hetente 3 napot edzek. Ugyan az van mint 2 éve, ha valami rossz történik, vagy nagyon rám jönnek az emlékek, belegondolok milyen jó lesz izmosnak lenni, mennyi barátom lesz, mennyien fognak szeretni.

Családtagjaimmal gyakran veszekszek, sok mindent nem tudnak rólam.. környezetem nem nagyon vesz észre semmit, a legtöbbször jókedvűnek tűnök. De ha mégis megkérdezik, hogy mi a baj, nem tudok rá mondani semmit. Nem tudom leírni nekik mi a baj. Néha úgy érzem egész életemben ilyen maradok, és így nem éri meg folytatni. De ugyanakkor ott van, hogy milyen jó érzésem van egy edzés után, vagy milyen jó másnap egy izomláz. Milyen jó lesz mikor a strandon feszítek. Nem tudom eldönteni mi van velem.. régi ismerőseim (akik piszkáltak) szokták mondani, hogy milyen kitartó vagyok, mennyit változtam, ez nem semmi. De ez nincs így. Úgy érzem egyedül vagyok, hogy senki sem gondol rám, ha nem vagyok ott mellette. Olvastam interneten már mindenről, magányról,szeretethiányról,depresszióról,személyiségzavarról, de egyiknél sem ismertem magamra teljes mértékben. Arra is gondoltam, hogy csak bebeszélem magamnak, de erről már letettem, nem hiszem hogy normális dolog lenne a saját életem kioltásán gondolkodni.

Bocsi, hogy ilyen gyászos lett a vége, de gyorsan jöttek a gondolatok.. köszi, hogy elolvastad:)



2017. jan. 23. 17:42
 1/4 anonim válasza:
Hát figyelj... Véleményem szerint nincs értelm azon agyalj hogy öld meg magad. Az élet túl értékes hogy csok igy eldobd. Véleményem szerint az emberek gyakran kapósak egy érdekes személyiségre aki okos kedves és jó a beszólása (vicces). Szerintem nem okos dolog megváltoztatni az egyéniséged a társadalmi rétegződések miat, de legutolsó lehetőségnek probáld ki hogy mennyire birnak ha jópofa személyiség vagy. Csak arra vigyázz hogy ne légy szarkasztikus. Ha rádjön az öngyi 5 perc nyomj le 20 fekvőt és pár hasizmot amig jobb lesz. e
2017. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kamasz vagy. A kamaszkor ilyen. Ennyi. Majd kinövöd. Ha nem, akkor egy hülye felnőtt leszel. Ezért igyekezz túllenni a kamaszkoron.
2017. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeresd magad. Amig nem szereted magad, nem vagy kepes masokat szeretni, vagy csak minimalisan, es a szeretetre se vagy befogado. A gyokere a regi serelmek. De egyet mondhatok. Hiaba fogysz le meg,vagy kulsodon hiaba valtoztatsz, atmeneti onbizalmat ad csak. Amig nem bekelsz meg magaddal, addig a korulotted levo dolgokkal sem fogsz. Es, h miert nem keresnek valamennyien? Mert mas vagy, erettebb, mint a korosztalyod, raadasul a fiuk kesobb ero tipusok. En is ilyen vagyok, hasonlo tortenettel. Tehat a megoldas benned van, talald meg a lelki beket magadban.
2017. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 ez rohadtul nem így van


Velem is ez volt általánosban, gyűlöltem odajárni.

Hat éves koromban, pont mielőtt bekerültem az általánosba elváltak a szüleim, és állandó feszkó volt itthon ráadásul nem sokkal (1 évvel azután) a nagypapám is meghalt, és apám második felesége is belekeserített az életembe. Tikkelt a szemem évekig, volt, hogy egy osztálytársam a buszon, nyilvánosan kezdett rám mutogatni, hogy nézd már megint ezt csinálja! én meg nem tudtam , hogy mit, mert álltam tökre egyedül, és csak kapaszkodtam. Ők meg egyre mentek a Lexi-vírussal, ami azt jelentette, hogy ha hozzáértem valakihez, akkor az "megfertőződött", és minden áron tovább kellett adnia valakinek, hogy ne ő legyen a "fertőzött". Szerencsére ez kb. negyedikre elmúlt, és azt hittem, hogy hatodikban találtam magamnak haverokat, de nem: az egyikük, aki sajnos vitte a bandát drogozni, cigizni kezdett, hetedikben terhes lett, és megbukott. Ekkorra már csak négyen voltunk a klikkünkben és én azt hittem, hogy tökre jól megvagyunk meg minden, de kb 8. félévekor végén jöttem rá, hogy amúgy kb utálnak, csak megtűrtek, és hogyha nem lógok a nyakukon még egy fél évig, akkor full egyedül leszek.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tudom, milyen az ha valaki egyedül van. Nekem az volt a szerencsém, hogy vagy anyukámmal, vagy a nővéremmel szinte mindent meg tudtam beszélni, és már az sokat segített, hogy kibeszéltem magamból a dolgot. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod neked is, nem lesz könnyű, de segíteni fog :) .

Az osztálytársaid meg ha nem keresnek, az az ő bajuk. De az önmagában, hogy nem írnak rád facen az nem jelenti azt, hogy nem vagy a haverjuk. Velem is ez van, van mág 3 csaj, akikkel jóban vagyok, de kb szinte cask személyesen beszélünk, vagy max tanszünetekben facen, vagy instán.de ha ne adj Isten egyáltalán nem keresnének, szerintem jobb egyedül lenni, mint hamis barátokkal körülvéve, de ez csak egyéni vélemény.

Ami nekem sokat segített, hoyg kerestem magamnak egy hobbit (úszás) amiben sikereket tudtam elérni, és úgy éreztem, hogy fontos vagyok, és van értelme az életemnek.

Ha szeretnél, írj bármikor privit, és tudunk még erről beszélni :)


17/L

2017. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!