Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi erről a halálfelfogásomról...

Mi erről a halálfelfogásomról a véleményetek, és ti, hogy fogjátok fel a halált?

Figyelt kérdés

Bárki meghal, úgy veszem, hogy meg kellett halnia. Különösebben nem foglalkozom vele.

A temetőbe is csak azért megyek, mert illik elmenni. De magamtól nem mennék ki egyszer sem.


Például: meggyilkolnak egy 20 éves ártatlan embert. Felfogásom szerint jó okkal halt meg. Mi lett volna, ha az az ember túléli, és valami folytán miatta meghal még 4-5 ember.


2017. jan. 24. 01:02
 1/8 imgonnabeunfriendly ***** válasza:
29%
A véleményem az, hogy teljesen normális felfogás. Egyébként pedig senkit sem érdekelt a halálfelfogásod, miért kell minden nap kirakni ilyen kérdéseket a pozitív visszaigazolás miatt?
2017. jan. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem veszem úgy,hogy aki meghal,annak meg kellett halnia.Nem hiszek a sorsban meg hasonló dolgokban.és utálom a halált,én sem megyek temetőbe,mert én meg mindig sírni szoktam ott.Túlérzékeny emberke vagyok.

A felfogásodról az a véleményem,hogy kicsit hideg vagy milyen.:D

2017. jan. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor annak a 4-5 embernek kellett volna meghalnia.


Szerintem ez ilyen nyugtatás féle.


Nekem anyukám halt meg. Nem kellett volna meghalnia, de meghalt. Nyilván volt a halálának oka a boncolás szerint, de semmi ilyen vallásos, ezo vagy meta dologban nem hiszek. Megtörtént, mert megtörtént.


Ugyanúgy, ahogy annak sincs oka, hogy miért születünk meg, annak sincs, hogy miért halunk meg.

2017. jan. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, hallgasd meg a The Cure: Where the Birds Always Sing c. számát.
2017. jan. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Egy 20 éves ártatlan ember nem tud jó okkal meghalni. Azért nem, mert az eszmefuttatásod további része csak feltételezés és önmagad nyugtatgatása.

S mi van ha nem halt meg volna senki más, ha Ő sem hal meg? Azonnal borult az elmélet...

Jó ok a halál esetén, csak kivételes esetekben van.


A halál egy természetes dolog, azonban annak sincs értelme ha már annyira természetesnek veszed, hogy nincs számodra hatása. Hiszen ha szeretsz valakit, akkor úgysem tudod úgy felfogni a dolgot, hogy nem foglalkozol vele.

Az élet ilyen téren eléggé gonosz.. vegyünk egy szülőt, akinek meghal a gyermeke. Mondj már egy okot, ami miatt szerinted jó okkal halt meg.. nincs jó ok rá.

Ha túl is éli, akkor is, miért halna meg más miatta?

Emellett nem tud a szülő úgy viselkedni, mintha nem történt volna semmi sem.


Az átlag, ismeretlen embereknél ez működik, hogy nem foglalkozunk vele, azonban személyes tapasztalatoknál már igenis!

2017. jan. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé kretén felfogás.

Mármint a második része.


Én a magam részéről nem foglalkozok vele. Nincs határozott felfogásom mert nem tudom 100% hogy mi van a halál után. Számomra a földi élet értéktelen.

Annyi káromlást még egy sátánimádó sem szólt mint én.

Ugyanakkor van bennem egy minimális idealizmus.


Én mondjuk akkor se megyek ki a temetőbe ha kéne.

2017. jan. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ha rokonodod vagy csaladtagod hal meg majd megvaltozik a velemenyed kerdezo.
2017. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 és #7 - Lehet azért van ez. Nem halt meg még ismerősöm/családtagom.
2017. jan. 24. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!