Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik rosszul fogjátok a...

Akik rosszul fogjátok a ceruzát; Titeket próbáltak leszoktatni valami módon? Hogy reagálta/reagálja le környezetetek?

Figyelt kérdés

Én általános suliban a kezdetektől rosszul fogtam a ceruzát. A hüvelyk és középső ujjammal fogtam, a ceruza végénél (ott, ahol fogni kell), a mutató ujjam meg majdnem a ceruza tetejéig fel volt tolva és a ceruza nem magamfelé volt döntve, hanem ellenkező irányba, magammal szembe dőlt és a csuklóm V alakban állt kifele. (Ma is pontosan ugyanígy fogom a tollat/ceruzát, csak a mutatóujjam már nem tolom fel, hanem lent van a középsőujjamnál) Ettől úgy jártam a későbbiekben, mikor töltőtollal írtam, mint a balkezesek, sokszor kentem össze a füzetet.


Folyamatosan próbáltak család és tanárok leszoktatni erről, mindig sikertelenül. Volt, hogy kiabáltak, volt, hogy kidobták, amit addig írtam és helyes ceruzatartással újra kellett kezdeni, és még sok mással is próbálkoztak, de végül mindig automatikusan rosszul fogtam a ceruzát, hiába próbáltam rendesen. Ráadásul, ha rendesen fogtam, mégrondábban írtam, plusz lassabban is, mert nem az volt a megszokott.


Egy nagyon durva átszoktatást is megkísérelt egy napközis tanárnő. Megírtam a leckét, ránézett, látta milyen ocsmányul írok és még a tinta is el volt kenve, nagyon durván kitért a hitéből és körbemutogatta a füzetem és olyan stílusban dramatizált, hogy szégyeltem magam, hogy rosszul fogom a tollat... Na másnap már megint rosszul fogtam a tollat automatikusan, még párszor rámszólt aztán megunta.


Alsóban még nagyon igyekeztem leszokni erről és szégyelltem magam, amikor rámszóltak, 11 éves koromban meg bárki rámszólt, már untatott, egy idő után meg idegesített, hogy nem tudnak leszállni erről a témáról.


Aztán 12-13 évesen hagyták abba a leszoktatást.


Ma már senki sem dorgál meg érte, de mindig megjegyzik, amikor először látnak írni, hogy érdekesen fogom a ceruzát. De persze sokan inkább érdekesnek tartják és nem leteremtő stílusban mondják, amiért sosem veszem sértésnek, inkább "bóknak". :D


Akik rosszul fogjátok a tollat, ceruzát, Veletek ez hogy volt?


27/L



2015. dec. 11. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is 4 újjal fogtam a ceruzát és a tollat, míg ugye a többiek 3-mal. Én így tanultam meg írni, soha nem is akartam úgy írni mint a többiek. Persze néha engem is próbáltak rászoktatni de nem volt kényelmes, így nem foglalkoztam vele.

Ma ha valaki meglátja, hogy így írok akkor megjegyzi, hogy milyen érdekes. Én meg csak mosolygok.

16/l

2015. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én balkezes vagyok és igazából tudom, hogy gáz, de annyira nem is tudom, milyen a helyes ceruzafogás. Csak azt tudom, hogy én csak úgy tudok normálisan irni, ha a füzet teljesen vizszintesen vagy az alja kicsit tőlem távolabb döntve van. Ez mondjuk csak az utóbbi pár évben van igy, de mióta igy irok, azóta gyöngybetűkkel irok. Csak ha normálisan, függőlegesen van előttem a füzet, akkor valahogy igy teljesen kiforditom a kezem és úgy nagyon csúnyán is irok, meg pár szó után begörcsöl a kezem. Annyira nem érdekel senkit sem, hogy igy irok, de év elején kaptunk egy új tanárt és első padban ültem, ezért egyből meglátta, hogy igy tartom a füzetemet és először csak vicceskedve megjegyezte, hogy hogy tudok már úgy irni, rossz nézni, forditsam már el a füzetem. Mondom nekem igy kényelmes. Aztán óra végéig vagy nyolcszor odajött és mindig megforditotta a füzetem, hogy úgy irjak, én meg már a végére azt hittem, leütöm, nem akarta felfogni, hogy úgy nem tudok irni...Szerencsére neki elég volt 45 percig mondogatnom, hogy nem forditom meg a füzetemet, mert nekem igy esik jól, azóta nem tette szóvá. Meg mások se.

17L

2015. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem óvodában foglalkoztak ezzel utoljára.


Oda kellett menni egy papírhoz, és leírni/lerajzolni valamit. (Gyanítom, inkább rajzolni.) Felírták egy papírra: túl alul fogja a ceruzát. És ennyi. A néni, aki felmérte, hazament, a papírt, ahová felírta, nem láttuk többet, és soha többet senki nem szólt semmit. Azóta se tudom, rosszul fogom-e, próbáltam följebb fogni, de gondoltam, minek, ha már 20 éve így élek. Pici bütyök van az ujjamon, lehet, hogy tényleg rosszul fogom. Én mindig olyan tollal írok, aminek a végén olyan kis párnácska van. Amúgy meg szeretek írni, és rengeteget írok, úgyhogy kábé teszek rá.

2015. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!