Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Timit mondanátok ezek után a...

Timit mondanátok ezek után a bérbeadónak? Hogy viselkednétek vele?

Figyelt kérdés

Itt a kérdés a helyzetről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__8388505-mit-..


Sajnos olyan jellegű tanácsokat nem kaptam, ilyen esetekben mit érdemes csinálni emberi vonatkozásban, tehát osszuk le az illetőt vagy sunyiban költözzünk ki a lakásából? Esetleg fenyegessük meg? Megvallom, ilyen helyzetben még nem voltunk, és fogalmam sincs még mindig, mit csináljunk.

Az egyik verzió, hogy leosztjuk, hogy képzelte, hogy átver minket, nem-e gondolta, hogy a szomszédoktól úgyis megtudjuk, mi a szitu, és ezentúl mindent lepapírozva kérünk, különben megütheti a bokáját. És lakunk tovább a lakásban, ha hozza a papírokat, számlákat.

A másik verzió, hogy sunyiban elköltözünk, majd hónap végén bejelentjük, hogy többet nem fizetünk, a következő hónapot már nem fizetjük. Akkor a nyakán marad 1 havi rezsink, viszont a kauciónk nála marad. Azért gondoltam, megfenyegetem, hogy le van cserélve a zár, ha nem adja vissza a kauciót, megyek a NAV-hoz (vállalkozó, van mitől félnie gondolom, ha ilyen ember), plusz a kulcsokat sem kapja meg. Ekkor kereshetünk új lakást (valószínűleg 1 éves szerződéssel, amit nem akarunk aláírni, ha nem muszáj, pont ezért maradnánk itt). Már unom a költözgetést is, rengeteg bútorunk, cuccunk van, nem egyszerű.

Ti először megpróbálnátok beszélni egy ilyen adócsaló, gerinctelen emberrel vagy nem érdemes leállni vele, úgysem fog megváltozni? Jobb a háta mögött, csúnyább módon intézni a dolgokat a kiköltözéssel?


2017. jan. 25. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az egyetlen értelmes megoldás, ha kerestek másik lakást és elköltöztök.


Veszekedni, fenyegetözni értelmetlen dolog, zárat nem cserélhettek szerzödés nélkül.

A kauciót nem tudod visszakérni, mert semmilyen bizonyítékod sincs arra, hogy egyáltalán adtatok neki pénzt.

Hangfelvételt fölösleges készíteni, mert felhasználni nem tudod, kivéve ha a felvételböl egyértelmüen kiderül, hoyg ö beleegyezett abba, hogy a beszélgetést felvedd és utána felhasználd - egyébként ugyanis személyiségi jogos sérelme miatt nem mutathatod meg/játszhatod le másnak.

Ha a kulcsokat nem adod oda, akkor símán feljelenthet téged, illetve mint jogcßim nélküli rosszhiszemü lakáshasználót, bármikor kitehet a lakásból.

A NAV ilyen esetben nem játszik, mert semmilyen bizonyítékod nincs arra, hogy bármit is fizettél neki.

2017. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdésedet és a válaszokat. Nem tudom miért írtad újra ki, hiszen normális válaszokat kaptál-

Az egész sztoriban ti voltatok a legbutábbak, és a szomorú az. hogy utána 4 hónapig továbbra is buták maradtatok.

Hogy mit tehetsz?

Nem tudom. De azt tudom, hogy én mit tennék a helyedben.

Ügyvédhez fordulnék. Olyan ügyvédhez aki jártas az ilyen ügyekben. Ugyanis még laikusként is tudom, hogy törvény szerint nem cserélhet zárat, nem dobhat ki titeket még akkor sem ha mondjuk nem fizettek albérletet. A tulaj keze is megvan kötve, és ő is csak bírósági úton dobhatna ki. Szóval én ebben jártas ügyvédhez fordulnék, és hivatalosan is panasszal élnék.

2017. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ügyvédet azért nem akarunk, mert így sem biztos, hogy vissza tudjuk szerezni a kauciót, de az ügyvédnek me olyan magas a díja, hogy rá simán odafizetjük a 200ezret pár alkalom után.

Mivel nagyon nem akarok költözködni megint, épp hogy berendezkedtünk, de már megint pakolhatunk... ezért gondoltam arra, hogy megbeszéljük a tulajjal, bár legbelül én is kétlem, hogy ezek után ne verne át minket.

2017. jan. 25. 09:53
 4/16 anonim ***** válasza:

En azt nem ertem ,hogy miert nem irtatok ti papirt mikor atadtatok neki barmilyen osszeget? Miert nemy nyomjatok az orra ala a kesz szerzodest a nevevel, a szemelyi szamat meg ilyeneket meg irja ida maganak?

Meg masnak is minek adtok oda penzt barmilyen atveteli elismerveny nelkul?

Mibe tart fogni egy A4-es lapot es rairni hogy egykor ennyi osszeget adtunk at ezekre a koltsegekre. Tessek alairni! Rezsit meg szla nelkul nem fizetek, kesz! Jojjon a szamlaval! Vagy kuldesse oda a szamlat ahol laktok es ti fizetitek be, vagy fizesse be o ha annzyira akaja, de hozza az igazolast rola, hogy azon a fogyasztasi helyen, azon a mero oran mennyi fogyasztas volt. Mert lehet neten fizeti, es na, kap csekket, de az elszamolast akkor is megkapja.

2017. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezeket már mi is tudjuk. Legközelebb nem fognak minket így behúzni a csőbe.

Maximum annyit tehetek még - de ezt előre meg kell tervezni - hogy nem adom oda neki az utolsó havi lakbért meg a rezsit, mondjuk elhúzom az időt 25-6-áig (már nem január :)), majd lelépek fizetés nélkül. Aztán nála maradt a 200ezer, de nekem meg maradt 130, még mindig jobb, mintha otthagyom neki a 200-t a két nem szép szeméért.

2017. jan. 25. 09:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyenlőre, ha jól értem havi kétezer forinttal vágott át benneteket, mert több közös költséget kért. A számlákkal nem tudjuk mi a helyzet. A kauciót meg ti adtátok oda neki papír nélkül. Ha el akartok költözni hajrá, csak albérletet nem lehet könnyen találni. De nem értem miért kellene titoknan lelépni, mondjátok meg neki, hogy költöztök és próbáljátok visszakérni a kauciót.
2017. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4 hónap után költözünk, mikor min 1 évről volt szó?! Még azt is megbeszéltük korábban, hogy ha előbb el kellene mennünk, akkor szerzünk magunk után bérlőt és visszaadja a kauciót. Ja, de sok mindenről szó volt és eddig semmit nem tartott be. Ennek az embernek már azt sem hiszem el, amit kérdez.

És nem havi 2 ezerrel vert át, mert eddig semmilyen kauciót nem kellett fizetni. Vagyis 3x 7 ezerrel plusz 8 ezer vízdíjjal vert át. Meg az is kiderült, hogy amit novemberre ígért, autóbeállónk, jó ha nyárra kész lesz. Ezt is a szomszédok mondták el, pluszban még ki sincs fizetve az a beálló, így jogunk sincs reklamálni az építtetőnél.

2017. jan. 25. 10:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Mivel NINCS papír az egy évröl, ezért miért NE költöznétek?


Minél tovább maradtok, annál több a veszteségetek.

2017. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Havi 8 ezer vízdíj nem feltétlen irreális. Figyelj, oké, hogy gáz a bérbeadó, de te meg egy baromi problémás bérlő vagy, belementél papír nélkül mindenbe, most meg követelözöl, hogy miért nem megy minden legálisan. Nem lehet albérletet találni pillanatnyilag, nézd már a saját érdekeidet, lehet megéri nem létező közös költséget fizetni, mint utcára kerülni. A nav-hoz menni hülyeség, mert azt mondja, hogy soha nem fizetettek semmit, barátok voltatok, jófejségből beengedett, semmilyen papírral nem tudod igazolni, hogy adtál már neki pénzt. Mellesleg te, mint bérlő ugyanolyan adócsaló vagy, mint a csávó, a végén még meg is büntetnek. A kauciót pedig te adtad oda neki önként, ne rá haragudj, hanem magadra. Én annyit csinálnék, hogy továbbra is kérném a számlákat és ha letelt az 1 év kiköltöznék, bár lehet, hogy maradnék, ha hihető a rezsi összege, nem érdekelnének annyira a számlák, ha amúgy megfelel a lakás.
2017. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"belementél papír nélkül mindenbe"


Arról volt szó az elején, hogy csak lepapírozva, számlákkal igazolva mindent. Ő kezdte azzal, hogy "jajj, elfelejtettem, majd legközelebb hozom" meg stb.

Az meg elég vicces, hogy problémás bérlők vagyunk, mert nem fizetünk tovább kamu összegeket egy idegennek csak úgy. :D A vízről még annyit, hogy nem kellett hivatalosan még egy csepp vizet sem fizetni, a tulaj azt is jogtalanul, hasra ütésből szedte be. Kitalálja, hogy "áhh, egyik hónapban beszedek kéthavi 7ezres közös költséget, jól jön a kis pluszpénz, jó lesz borravalónak", majd "következő hónapban beszedek 8ezret egy kis vízért, hadd fizessenek az ökrök".

2017. jan. 25. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!