Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek, hogy viselked...

Ti mit tennétek, hogy viselkednétek ilyen kényes helyzetben ezek után?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy a vőlegényemnek és nekem, vannak barátaink akikkel én azt hittem tényleg barátok vagyunk. Egy másik párról van szó. Főleg, hogy a pár női tagjával már kb 5 éve barátnők vagyunk. Szoktunk 4-esben eljárni ha van rá lehetőség ide oda...

Olyan helyzetbe kerültünk a párommal, hogy én beteg lettem pár hónapja ami miatt dolgozni nem tudok december óta, a párom munkája is olyan mint a kutya vacsorája, építőiparban dolgozik, volt, hogy szakaszokban 4-5 hétig nem volt munkájuk. Talált magának egy jónak ígérkező munkát ausztriába, korrekt, komolynak tűnik, 10-én indulna is ki. Annyi csak,hogy a kiutat fizetnie kell magának, meg valamennyi pénzt is vinnie kell, hogy tudjon kaját venni az első fizuig. De közbe itt van, hogy albérletet fizetni, csekkeket, stb. Szóval nagyon durván meg vagyunk szorulva.A lehetőséget nem akarja elszalasztani, ezért gondolkoztunk honnan szerezzünk pénzt, hogy megoldjuk a gondjainkat amig egyenesbe nem jövünk.

Sokat gondolkoztunk, hogy merjünk-e kölcsönkérni a barátainktól, mert igazából tudjuk, hogy ők jól állnak, lenne lehetőségük segíteni rajtunk. 40.000 Ft-ról van szó egyébként. Párom felajánlotta, hogy amig nem adjuk vissza a pénzt, addig odaadjuk zálogba a 6 hónapos tévénket, hogy lássák nem akarjuk őket átverni. Mégis nemet mondtak, de nem hivatkoztak arra, hogy sajnos nekik sincs, csak azt mondták először, hogy megbeszélik. Meghát tudjuk igazából, hogy megtehették volna.Azt is tudták, hogy mire kellene.

Tisztába vagyok vele, hogy senkinek nem kötelessége segiteni, meg nem lehetek ezért megsértődve, mégis valahol csalódott vagyok, hogy azt hittem vannak barátaink akikre számithatunk, és tudom,hogy nem lett volna nekik érvágás ez, és odaadtuk volna a tévét is addig, amig vissza nem fizetjük, ilyen biztosításnak.

Sajnos senkire nem tudunk támaszkodni. A családunkba a szüleink nem tudnak segiteni.

Nem is ez a gond, mert majd valahogy megoldjuk remélem. Tévét eladjuk, vagy mittudomén. Csak maga a csalódottság, hogy tudom, hogy tudtak volna segiteni, mégsem tették. Ezek után ti hogy viselkednétek? mintha mi se történt volna, vagy azért tartanátok egy távolságot. Nem tudom ikyenkor hogy kell viselkedni, hogy ne legyünk gyerekesek, meg sértődöttek. De valahol azt érzem, hogy szerintem kicsit kihátrálunk, vagy hanyagoljuk ezt a barátságot. Vagy mi van ilyenkor?


2016. márc. 31. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából valóban nem kötelességük segíteni, de a leírásod alapján én is csalódott lennék. Lehet, hogy nem akarták azzal tönkretenni a barátságot, hogy anyagi dolgokat kevernek bele. Próbáljátok meg úgy folytatni, ahogy eddig.
2016. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem kötelességük segíteni,ez igaz.

Zálogot hagytatok volna ott,és 40 ezer forint nem egy őrületes összeg.

Jogos a csalódottságod.

5 éve ismered a csajt,nem egy pár hónapos kapcsolat.

Ezek nem barátok,vagy egy nagyon sóher pár.

2016. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom milyen kapcsolatban álltok...


Én például elég jól állok anyagilag, húgomék kocsira kértek kölcsön, pár százezret csak, de megmondtam, hogy NEM ADOK!

Nem azért, mert nincs, vagy hiányozna, mert meg se éreztem volna a hiányát, VISZONT nem bízok bennük annyira, hogy visszaadják, meg csak a probléma lenne belőle, inkább ezt elkerültem...

Legjobb barátomnak pl simán adtam kölcsön 40 ezret, de róla tudom, hogy ő biztos vissza is fogja adni, tehát ő nem olyan, hogy kifogásokat keres arra, hogy miért nem tudja visszaadni, míg a húgom és a pasija szerintem nem adná vissza, vagy ha igen akkor hosszú baxogatások után, mert mindig "másra kellene"...azóta megoldották, így elkerültük a felesleges feszültséget...


Mondjuk annyival másabb a dolog, hogy a húgoméknak, nem SOS volt a kocsi, szóval nem egy olyan lehetőség volt, mint nálatok...

A barátomnak meg szüksége volt pénzre.


Szóval ha titeket úgy ismernek, hogy soká adnátok meg a pénzt, vagy mondva csinált dolgokkal húznátok az időt valószínűleg azért nem adtak kölcsön...vagy csak úgy vannak vele, jobb, ha egy ilyen dolog nem ver éket közétek, de mégis megtette, hisz most csalódtál bennük...

vagy az is lehet, hogy irigyek és nem akarják, hogy előrehaladjatok az életben.


A TV-s dolog meg szerintem nagy hülyeség volt...én tuti nem mentem volna bele, mert onnantól enyém a felelősség a TV-ért ami ugye összetörhet, ellophatják......inkább akkor már valami kisebb tárgy amit jól el lehet rakni, hogy ne legyen baja...


23F

2016. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság,h mindket fél álláspontját meg tudom érteni. Biztos én is csalódott lennék. De azért azt sem mondanám,h az ilyenek nem barátok. Lehet h én sem szívesen adnék, mert kerülhet kellemetlen helyzetbe az ember. Biztos számításba vették,h mi van akkor, ha a párodnak mégsem válik be az új meló. Én sok olyat hallottam,h kimentek Ausztriába, de nem fizették ki a munkát. Akkor ugye nekik ciki lenne a pénzt visszakérni, mert még rosszabb helyzetben lesztek. A tv-teket nyilván nem adnák el. De az is megfordulhat a fejükben,h mi van ha kértek még pénzt. Akkor megint jöhet a vita,h na ez már sok. Szóval szerintem is nagyon necces pénzt keverni egy barátságba. Én a helyetekben másként jártam volna el. Elmondanám h mi a helyzet, és megkérdezném tőlük,h nincs-e ötletük, honnan lehetne ideiglenesen 40000hez jutni. Így ha akarják felajánlják a segítséget, ha nem,akkor sem olyan kínos a helyzet, mint így.

Azt meg hagyjuk,h sok-e a 40000, ez az ő pénzük, ne más mondja meg. Ez a hozzáállás - h nekik ez úgysem számít - kifejezetten unszimpatikus.

2016. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt realizálva csináljátok tovább.

Ne baráti kapcsolatot láss, csak egy kellemes haveri társaságot.

Én elkezdenék jobban távolságtartó lenni, hisz máshogy viselkedek egy baráttal és máshogy olyanokkal akikkel néha találkozok jól érezni magam.

Nem kell gyerekes és vagy megsértődött stílust használni. Ha észre is vesznek valamit és rákérdeznek, lehet mondani, eddig barátnak hittétek őket.

Ha nem csak elírtad, 40 ezer forintról beszélünk.... Ez egy diáknak majd 2 heti fizuja.

Teljesen nevetséges amit csináltak, főleg megindoklás nélkül.

Legyetek nyitottak s élet majd ad lehetőséget igazi barátok szerzésére.

2016. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, milyen barátok ezek. Én a legjobb barátnőmnek több száz fontot adtam kölcsön zálog nélkül, hogy el tudja kezdeni az életét. Aztán mondjuk mikor feljebb került, mint én, onnantól kezdve magasból tett rám, csak addig voltam neki jó, amíg tudtam segíteni neki. De a pénzt legalább visszaadta.
2016. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!