Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy tudnátok jellemezni...

Ti hogy tudnátok jellemezni alkoholistákat?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy bizonyos ideig nem jut alkoholos italhoz, ideges lesz. Ha nagyon rászokott, akár törhet, zúzhat is. Egyáltalán nem ambiciózusak, van egy "napi adagjuk", amelyet igyekeznek betartani, még akkor is, ha nincs mit enniük. Nem érdekli senki sorsa, csak a sajátjuk. Hogy "ól" érezzék magukat. Sajnos magamról tudom, mert egy kicsit én is az vagyok, de nem olyan durván. Leszokóban. 22F
2017. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholista így fogalmazta ezt meg:

„Attól a perctől kezdve, hogy reggel kinyílik a szemed, a tested alkoholt követel — hogy kisimuljanak az idegeid, hogy elfeledd a gondjaidat, vagy csak azért, hogy kellő önbizalommal tudj szembenézni az élettel. Reszketsz az italért, de közben megpróbálod meggyőzni önmagadat és másokat, hogy a viselkedésed teljesen normális.”

Ez az érzés irányítja a cselekedeteiket....

2017. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
38%

Az alkoholista az, aki kényszeresen iszik. Hogy sóvárog-e, rosszul van-e nélküle, vagy hogy törődik-e mással az életben, az másodlagos. Amit az első kettő ír, az már súlyos alkoholizmus, nem itt kezdődik a dolog, ezek nélkül is lehet valaki alkoholista. Első körben nem az a baja az alkoholistának, hogyha nincs alkohol, hanem az, hogyha van. Mert akkor megissza. A kezdő alkoholista gyakran minden este az üveg mellett találja magát, és ő sem érti, hogy miért. Tudja, hogy másnapos lesz és fáradt lesz, és lehet, hogy rosszul van a szagától is, de tölt és iszik, gyakran valami teljesen idióta kifogással, amit ő is csak abban a pillanatban vesz komolyan. Valahanyadik pohárnál egyszer csak úgyis „jó” lesz, ehhez az eufóriához vonzódik akár tudatosan, akár tudattalanul. Attól, hogy valaki nem érzi a kényszert, vagy hogy bármikor demonstrálja egy hétre az „abbatudnámhagynit”, még lehet alkoholista. Többnyire azok is látens alkoholisták maradnak, akik súlyos alkoholizmus után absztinensek lesznek: csak úgy képesek megállni a vedelést, hogyha egyetlen kortyot sem isznak. Ők nem kívánják, de csak itass meg velük egy pohárral, és mindjárt kérik a következőt, meg a hatodikat is.

Aztán a rendszeres ivás nemcsak szellemi, hanem érzelmi tompultságot, közönyt is okoz, így az alkoholista idővel tönkreveri az életét, és egy idő után az is szempont, hogy rendesen kijózanodva (azaz többnapos józanon) már nem képes szembenézni azzal a sivataggal, amit az életéből csinált, már csak azért sem, mert hozzászokott a közöny kényelméhez. Az ebből fakadó menekülési kényszert gyakran nehezebb leküzdenie, mint az eredeti függőséget.

2017. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát én leírom első kézből neked mert én is az vagyok. Szerintme vannak fokozatok szintek . Én olyan vagyok ha bekattanok hetekig mámorba iszom magam napi szinten . Utána tisztulás méregtelenítés. Van hogy csak sörözgetek péntekenként aztán kattan megint vmi és iszok mint az állat . Utána megint szünet stb. De ismerek olyat aki évek óta sacc részeg. Szóval szintek , fokozatok :)
2017. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
grat nektek alkeszek. én nem bírlak titeket :D
2017. febr. 2. 16:47
 6/7 anonim válasza:
Akkor miért kérdezted? Én se bírlak téged !
2017. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, miért kérdezed? Én sem bírom az olyanokat, akik provokatív kérdéseket tesznek fel, várják az ideges megjegyzéseket, de ha az ember normálisan válaszol, máris leszólja, mert a kissrácnak, aki feltette, nem az volt a célja, hogy értelmes válaszokat kapjon és begurul.
2017. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!